English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Reliquia (3)
Jak převést D40/D8... (5)
Stompo (7)
Hlášení chyb (44)
Beyond the Ice Pal... (4)
Phantom F4 1-2 (6)
Sabre Wulf (6)
Jet-Story (19)
Jetpac (20)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Novinky

Jestli chcete, aby vám neunikla žádná aktualizace tohoto webu, zaregistrujte si svoji e-mailovou adresu, na které budete pravidelně informováni o všech změnách, které se na těchto stránkách udály. Do dnešního dne již tak učinilo 242 osob.

 

Vaše e-mailová adresa:    

 

 

04. 07. 2004

Rozšířil jsem aplikaci ZX Screen Snapper o podporu emulátorů Spin (pouze verze 0.5), SpecEmu, Fuse, WinZX32, ZX82 a Unreal Speccy.

Mapy:
Dea Tenebrarum, Chubby Gristle, Popeye 2

Utility:
ZX Screen Snapper

 

27. 06. 2004

Díky Elfheartovi, který vypracoval RZX video ke hře Twilight - Krajina tieňov, se mi konečně podařilo tento titul dotáhnout ke zdárnému konci, takže vám nyní přináším mapu spolu s podrobným návodem. Na Twilightu mě nejvíce překvapila poměrně krátká herní doba, čekal jsem, že vzhledem ke své velikosti bude hra podstatně rozsáhlejší. Tento handicap je ale vyvážen místy vyšší obtížností, kdy největší problém spočívá v tom, že některé předměty se velice těžko hledají.

Návody:
Twilight - Krajina tieňov

Mapy:
Prayer of the Warrior 1, Twilight - Krajina tieňov

RZX videa:
Twilight - Krajina tieňov

 

20. 06. 2004

Tak co, koukali jste včera na fotbal? To byly nervy! Určitě zatím nejlepší zápas na šampionátu, který se bude těžko překonávat. Jenom bych klukům radil, aby pro čtvrtfinále zvolili poněkud jinou taktiku, podruhé by to už nemuselo vyjít .

Mapy:
Ruff and Reddy in the Space Adventure, Top Cat in Beverly Hills Cats

Pouky:
Addams Family, Back to the Future 3, Barbarian, Beyond the Ice Palace, CJ Elephant 2 - CJ in the USA, Covenant, Equinox, Espada Sagrada, Highway Encounter, Hudson Hawk, It's Only Rock 'n' Roll, Journey's End, Jungle Jie, Marauder, Mezi Vezemi, Mikie, Outrun 2 - Turbo Outrun, Pioneer, Podder, Proof of Destruction, Punk Star, Rath-Tha, Sacred Armour of Antiriad, Thunderblade, Turbo Girl, Wrestling Superstars, WWF Wrestle Mania, Zythum

 

13. 06. 2004

Dmytro Gryshchenko přeložil další dvě ruské Dizzyovky do angličtiny, což je alespoň pro mě daleko přijatelnější jazyk, než značně nepřehledná azbuka. Obě zmiňované hry se mi podařilo dokončit, takže zde najdete také kompletní návody a detailní mapy.

Nové tituly:
Home Iceland Dizzy - Dizzy se snaží dostat na loď
New Dizzy - Dizzy v zámku hledá videokazety pro Dozy

Návody:
Home Iceland Dizzy, New Dizzy

Mapy:
Home Iceland Dizzy, New Dizzy, Pixy the Microdot 2

 

06. 06. 2004

Asi nikdo nepochybuje o tom, že existuje celkem velké množství českých a slovenských her, které si odnikud nemůžete stáhnout, poněvadž se na internetu nikde nevyskytují. A právě čtveřice nově přidaných her tuto podmínku bezezbytku naplňuje. Všechny tyto tituly pocházejí od společnosti Proxima Software a exkluzivně (později se objeví i na WoS serveru) si je můžete stáhnout z tohoto webu .

Nové tituly:
Aven - procházka skrze chemickou továrnu
Koky - obracíte několik kostiček
Peloponéská válka - boje mezi Spartou a Aténami
Tinny - při přesunování barelů se zapotíte

Návody:
Tinny

Mapy:
Count Duckula 1, Popeye 1, Tinny

Pouky:
Koky, Tinny

RZX videa:
Capitan Trueno 1-2, Titanic 1-2

 

22. 05. 2004

Po týdenním výpadku zase nějaká ta aktualizace .

Mapy:
Black Tiger, Poseidon - Planet Eleven, Technician Ted - The Megamix, Spirits

Pouky:
Indiana Jones 4 - The Fate of Atlantis

 

09. 05. 2004

Příznivci hry Krakout možná tuší, že zanedlouho poté, co se tento titul objevil, vzniklo pokračování nabízející 100 nových levelů. Málokdo asi ale ví, že toto pokračování nebylo zdaleka poslední, jelikož byly vytvořeny další 3 díly, které si nyní můžete stáhnout. To samé platí i pro titul Boovie 2, který přináší určitá vylepšení a 40 nových úrovní, které dokonale potrápí vaše mozkové závity. Aby toho nebylo málo, doplnil jsem chybějící hesla ke hře Krtek a autíčko

Nové tituly:
Boovie 2, Krakout 3-5

Návody:
Boovie 2, Krtek a autíčko

Mapy:
Boovie 2, Curse of Sherwood, Krakout 2, Krakout 3, Krakout 4, Krakout 5, Krtek a autíčko

 

02. 05. 2004

Hlasovat v anketě o nejlepší hru všech dob už lze pouze jednou, opravdu se jednalo o chybu ve skriptu, která spočívala v tom, že si stačilo hlasovací stránku otevřít několikrát, vždy v novém okně, a hlasovat tolikrát, kolik oken bylo otevřeno .

Mapy:
Ant Attack, Dyna Star, Gunrunner, Zynaps

Pouky:
Ceasefire 2 - Night Run, Last Duel, Metal Army, Mot, Rescate en el Golfo, SAS Combat Simulator, Soviet, Star Dragon

 

27. 04. 2004

Dnes, netradičně až v úterý, se objevuje další aktualizace tohoto webu. Včera jsem úspěšně absolvoval poslední zkoušku na VŠ, takže jsem si našel trochu času na přidání několika nově "objevených" pouků .

Teď jsem zjistil, že kdosi v anketě o nejlepší hru všech dob hlasoval 10x ! Pro zachování alespoň částečné objektivity jsem všechny hlasy dotyčné osoby odebral! Hlasovat by mělo jít pouze jednou, pravděpodobně se vyskytla nějaká chyba ve skriptu, budu to muset prověřit .

Mapy:
Army Moves 2

Pouky:
Army Moves 1, Army Moves 2, Commando 1, Exofox, Ghouls 'n' Ghosts, Hundra, Icicle Works, KGB Super Spy, Mole on the Dole, Narco Police, New York Warriors, Pendragon, Peter Pack Rat, Pit Fighter, Pizza Bar, Planet 10, Prince Clumsy, Robin the Outlaw, Robozone, Rock 'n' Roller, Rubicon, Simpsons - Bart vs. the Space Mutants, Sir Loin, Triple Comando, Tuareg, Universal Hero, Untouchables, Viaje Al Centro De La Tierra - Version Extendida, Victory Road, Warlock, Western Girl, Zoot

 

18. 04. 2004

Opět jsem doplnil několik popisů, z časopisu FIFO jsem převzal dva návody a vytvořil další čtyři nové mapy.

Přidané popisy:
Beyond the Ice Palace, Bionic Commando, Chip's Challenge

Návody:
Blinky's Scary School, Chip's Challenge

Mapy:
Beyond the Ice Palace, Fox Fights Back, Mask 3, Rex 2

 

11. 04. 2004

Plejáda nových map sestavených přímo z herních obrazovek je pro dnešek skutečně bohatá, přeci jenom počet autorů zabývajících se jejich tvorbou neustále narůstá, což kvituji s povděkem, aspoň nemusím vytvářet všechno sám . Má vlastní tvorba se pak zaměřila na tetralogii Joe Blade a na věčné souboje robotů ve hře Transformers.

Přidané popisy:
Joe Blade 1-4, Transformers

Mapy:
Joe Blade 1, Joe Blade 2, Joe Blade 3, Joe Blade 4, R-Type, Transformers, Uridium, Uridium Plus

 

04. 04. 2004

S postavičkou bezstarostného Rufuse se můžete setkat ve stejnojmenné logické hře, na kterou jsem se nyní zaměřil, doplnil jsem popis, vytvořil mapu a sestavil přehled vstupních kódů. Nově vytvořený offline archív všech návodů se nachází zde. Martik Šulák mi také zaslal české překlady několika Dizzyovek, které si nyní můžete zahrát v rodném jazyce .

Přidané popisy:
Reckless Rufus

České překlady:
Dizzy 2 - Treasure Island Dizzy, Dizzy 3 - Fantasy World Dizzy, Dizzy 4 - Magicland Dizzy, Dizzy 5 - Spellbound Dizzy

Návody:
Reckless Rufus

Mapy:
Covenant, Jet Set Willy 5 - ZX Hero, Lone Wolf 3 - The Mirror of Death, Reckless Rufus, Thundercats, Tour de Force, Viaje al Centro de la Tierra - Version Extendida

Pouky:
Lone Wolf 3 - The Mirror of Death, Reckless Rufus, Viaje al Centro de la Tierra - Version Extendida

 

28. 03. 2004

Emulátorová sekce si delší dobu žádala několika úprav, poněvadž za poslední rok se toho dosti změnilo. Nejmarkantněji je to vidět na emulátoru Spectaculator, který jsem kdysi na stránky zařadil pouze do počtu. A dnes je to ten nejlepší program pro emulaci Spectra, který je momentálně k dispozici. Žádné nové emulátory jsem prozatím nepřidával, i když o jednom kandidátovi bych věděl, jedná se o nový ruský počin s názvem EmuZWin. U tohoto emulátoru v současné době probíhá překotný vývoj, takže by bylo předčasné se o něm příliš rozepisovat, protože veškeré informace by byly za pár měsíců značně neaktuální a nepřesné.

Další viditelná změna se týká RZX videí, jak jste si možná všimli, na dolním panelu přibyla nová položka, která vám zpřístupní právě tuto sekci, jež byla dříve poměrně obtížně dohledatelná. Navíc jsem přepracoval design této sekce, tak aby se shodoval s ostatními rubrikami.

Mapy:
Bounty Bob Strikes Back, Fahrenheit 3000, Tarzan Goes Ape, Trashman 1, Willy Wino's Stag Night

Pouky:
Alky Ollie, Break Neck, Cesta Bojovníka, Dragon Breed, Edd the Duck, Eliminator (Hewson), Elopement - Back to the Earth, Escape From the Planet of the Robot Monsters, Exolon, F1 Tornado Simulator, Flintstones, Heroes of the Lance, How to Be a Hero in 3 Easy Steps, Khazzad-Dum, Knight Force, Mango Jones, Misterio Del Nilo, Oracle's Cave, Popeye 1, Popeye 3 - Wrestle Crazy, Puffy's Saga, Rocky, S.T.U.N. Runner, Screwie, Senda Salvaje, Show Jumping, Shuriken, Spooked, Strike Force SAS, Subway Vigilante, Superkid in Space, Superman - Man of Steel, TLL - Tornado Low Level, Trapdoor 2 - Trough the Trapdoor, Ultracop, Vampire's Empire, Video Olimpic

Remaky:
Cybernoid 2 - The Revenge, Deflektor, Fred, Glug Glug, Kokotoni Wilf, Krakout 1, Nebulus, Sacred Armour of Antiriad

Utility:
ZX Screen Snapper - byla přidána podpora emulátoru EmuZWin

 

21. 03. 2004

Kompletní průvodce hrou v podobě RZX videí jsem měl v případě titulů Pedro v strašidelnom zámku a Pedro v krajine pyramíd vytvořené již několik měsíců, nějak jsem na ně ale pozapomněl, takže na stránkách jsou k dispozici až nyní. Z map stojí za pozornost hlavně ta ke hře Ice Temple, která nabídne bludiště o rozloze 800 obrazovek .

Mapy:
Camelot Warriors, Ice Temple, Stormbringer 48K

Remaky:
Sabre Wulf

RZX videa:
Fairlight 1 - A Prelude, Pedro 2 - Pedro v strašidelnom zámku, Pedro 3 - Pedro v krajine pyramíd

 

14. 03. 2004

Během tohoto týdne byl dokončen anglický překlad skvělé grafické adventury Dizzy Y od ruského týmu Speed Code. Tak významnou událost jsem nemohl nechat bez povšimnutí a hned jsem vytvořil mapu a přepracoval návod, který byl publikován v jednom čísle X-magazínu.

Nové tituly:
Dizzy Y - Return to Russia, Thunderbirds

Návody:
Dizzy X - Journey to Russia, Dizzy Y - Return to Russia

Mapy:
Caves of Doom, Dizzy Y - Return to Russia, Technician Ted, Thunderbirds

Pouky:
750cc Grand Prix, Alien Storm, Assassin, BC Bill, Beach Head, Beverly Hills Cop, Bobby Yazz Show, Butcher Hill, Camelot Warriors, Castle Master 2 - the Crypt, CJ Elephant 1 - CJ's Elephant Antics, Double Dragon 2 - The Revenge, Eagle, Energy Warrior, Extreme, Flunky, Forest of Doom, Future Games, Narc, Night Hunter, Samurai Trilogy, SDI (Strategic Defence Initiative), Shadow of the Unicorn, Skull & Crossbones, Sonic Boom, Superbike Trans-Am, Techno-Cop, White Heat

 

Vyhledávaní v novinkách

Hledaný text:    

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 ]

Počet záznamů: 211-225/339

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist