English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Novinky

Jestli chcete, aby vám neunikla žádná aktualizace tohoto webu, zaregistrujte si svoji e-mailovou adresu, na které budete pravidelně informováni o všech změnách, které se na těchto stránkách udály. Do dnešního dne již tak učinilo 220 osob.

 

Vaše e-mailová adresa:    

 

 

22. 02. 2004

Na serveru The RZX Archive se v průběhu týdne objevila čtyři nová RZX videa ke hrám Batman 1, Castle Master 1, Castle Master 2 - The Crypt a Terramex. Díky tomu již každý tyto titulu zajisté dotáhne do zdárného konce .

 

15. 02. 2004

Vytvořit mapu ke hře Addams Family nebylo vůbec snadné, tolik dveří jsem snad v žádné hře ještě neviděl, pro jejich označení mi dokonce nestačila ani malá a velká abeceda . Komplikovaná byla rovněž mapa k titulu Cyclone, kde největší problém představovalo určení vzdálenosti mezi jednotlivými ostrovy .

Mapy:
Addams Family, Biff, Cauldron 1, Cyclone

Pouky:
Cyclone, G.I. Hero, Phantomas 1, Phantomas 2

Remaky:
Abu Simbel Profanation, Boulder Dash 1, Manic Miner 1-3

RZX videa:
Batman 2a - A Bird in the Hand

 

08. 02. 2004

Další mapy, další pouky, jedno RZX video .

Mapy:
Blood Brothers, Doomskulle, Mayhem, Metabolis, Strontium Dog

Pouky:
Abe's Mission - Escape, Barry Mcguigan World Championship Boxing, Crusher, Eureka!, Final Fight, Frontiers, Navy Moves 1, Navy Moves 2, Night Breed, Ninja Massacre, Pac-Land, Prayer of the Warrior, Race against Time for Sport Aid, Rescate Atlantida, Rescue, Shinobi, Soldier of Fortune, Space Crusade, Terrorpods, Tokyo Gang, Wacky Races, Xybots

RZX videa:
Cyclone

 

01. 02. 2004

Připravil jsem novou verzi programu ZX Screen Snapper, který slouží na snímání obrazovek z her spouštěných prostřednictvím emulátoru. Nyní můžete definovat zachytávanou část obrazu pomocí polygonu. Nechybí ani další pouky od Viktora Drozda, několik nových map a RZX videí.

Mapy:
Action Reflex, Batman 1, Incredible Shrinking Fireman, Metal Army, Robot Messiah, Scumball, Specimen 1

Pouky:
Batman 2 - The Caped Crusader, Batman 3 - The Movie, Cisco Heat, Crux 92, Gonzzalezz 1, Gonzzalezz 2, Goody, Kenny Dalglish Soccer Manager, Laser Squad, Lords of Chaos, Robocop 2, Robocop 3, Zombie

RZX videa:
Ghostbusters 1, Nebulus, Renegade 1, Thanatos

 

25. 01. 2004

Viktor Drozd z Běloruska se v poslední době zaměřuje na hledání chybějících pouků ke speccy hrám. Už několikrát jsem jeho pouky na těchto stránkách zveřejnil, teď mi zaslal další várku, kterou dávám tímto k dispozici.

Pouky:
Addams Family, Adventures of Buratino, Airborne Ranger, Aven, Blood Valley, Boulder Mix, Curro Jimenez, Dawnssley, Deep, Demolition, Devil Diver, Devils of the Deep, Dickie Diver, Die Alien Slime, Dizzy 3 - Fantasy World Dizzy, Dizzy 3.5 - Three and Half, Dizzy 4 - Magicland Dizzy, Dizzy 5 - Spellbound Dizzy, Dizzy 6 - Prince of the Yolkfolk, Dizzy A, Dizzy B - Treasure Island, Dizzy X - Journey to Russia, Dizzy Y - Return to Russia, DJ Puff's Volcanic Caper, Docker Dan, Dodger Don, Dogsbody, Doomskulle, Double Dragon 3 - The Rosetta Stone, Double Xinon, Dream Warrior, Duck Out!, Dzeta, Fizzy, Home Iceland Dizzy, Honba za pokladem, Humphrey, Hybrid, Inferno, International Karate +, Karateka, Kliatba Noci, Lorna, Mambo, Montana Jones 2, Monty Python's Flying Circus, New Dizzy, Pub Trivia Simulator, Qang, Reaper, Sol Negro, Tai-Pan, Tetris 2, Thanatos, Toi Acid Game, Tusker, Twilight - Krajina tieňov, Twin World, Typhoon

 

18. 01. 2004

Zdokonalil jsem svůj prográmek ZX Maps Creator, určený na tvorbu map složených z herních obrazovek, o funkci, kterou jsem na něm dlouhou dobu postrádal. Jedná se o možnost vkládání libovolného textu do obrázku s mapou, takže teď již není nutné pro doplňování textu používat externí editor.

Je tomu už nějaký pátek, kdy jsem se zde zmiňoval o svém dalším webu na adrese http://zx-maps.wz.cz, kam jsem umístil všechny mapy, které jsem za poslední dva roky vytvořil. V nedávné době tento web doznal velkého rozšíření, neboť tam naleznete kompletní sbírku map sestavených z herních obrazovek, které kdy spatřily světlo světa.

 

11. 01. 2004

Nakonec jsem si neodpustil přidat ještě jeden titul, ke kterému jsem mimochodem v nedávné době sestavoval mapu. Jedná se o hru Task Force, která se mi docela zalíbila, proto jsem se rozhodl pro její začlenění do databáze. V případě této hry se nedá přehlédnout jistá podobnost s Jet-Story, kde opět v raketě prozkoumáváte labyrint, konkrétně se jedná o spletitý systém jeskynních chodem.

Mapy:
Equinox, Hypa Raid, Luna Atac, Parap Shock, Task Force, Who Dares Wins 2, Yogi Bear & Friends - The Greed Monster

 

04. 01. 2004

Přídělem následujících titulů jsem naplnit kvótu 500 her, kterou jsem si kdysi předsevzal. V následujícím období budu již na místo kvantity upřednostňovat kvalitu, to znamená, že budu postupně doplňovat k jednotlivým hrám popisky, návody, mapy, případné remaky, atd. Přidávání dalších nových titulů bude probíhat zcela výjimečně, například když mě někdo z vás upozorní na opravdu kvalitní hru, která na tomto webu citelně chybí. Přeci jenom místo vyhrazené na serveru se nezadržitelně blíží naplnění, takže musím velmi pečlivě zvažovat, co se na stránkách objeví a co nikoliv. Už teď jsem byl nucen přesunout všechny soubory s hrami na jiný web, aby nadále mohla probíhat aktualizace. O tom se zde zmiňuji hlavně proto, abyste mi mohli dát vědět v případě, že vám nějaká hra nepůjde stáhnout. Koncepční změny doznala i tato sekce, novinky jsou nyní generovány prostřednictvím skriptu, což mi opět trochu ulehčí jejich údržbu. Tento měsíc mi vypukne zkouškové období, tudíž aktualizace určitě nebudou tak bohaté jako doposud. Na závěr mi zbývá jen popřát vše nejlepší do nového roku, ať je pro vás rokem úspěšným.

Nové tituly:
Abe's Mission - Mudokoni se zabydlují i na našem Spectru
Andy Capp - běžné útrapy v životě Andyho Cappa
Buffalo Bill's Wild West Show - plníte různé rodeové disciplíny
Dizzy X - vajíčko Dizzy cestuje do Ruska
Druid 1-2 - mocný Druid nenalezne ani chvilku klidu
Rupert 1-2 - dobrodružství medvěda Ruperta
Scooby Doo and Scrappy Doo - příhody známého kresleného psíka
Uridium - ve vesmíru se to hemží kulkami
Yogi Bear & Friends - medvěd Yogi zachraňuje své přátele
Yogi's Great Escape - velký útěk medvěda Yogiho

Mapy:
Andy Capp, Barbarian, Defenders of the Earth, Druid 1, Druid 2, Roller Coaster, Titanic Blinky, Uridium

RZX videa:
Daley Thompson 2 - Supertest

 

28. 12. 2003

Zdeněk Nikl mi zaslal vypracovaný popis a mapu ke hře Planet of Shades od firmy Cybexlab Software, čímž mu tímto děkuji a obě záležitosti na těchto stránkách zveřejňuji. Drobnou úpravou prošly v průběhu poslední doby ankety, u kterých jsem mírně vylepšil grafický ukazatel počtu hlasů. Zkrátka 3D grafika dneska vládne světu .

Nové tituly:
Barbarian - barbar musí přemoci zlého čaroděje
Battle Command - tankem se dají provádět různé věci
Dirt Track Racer - závody terénních čtyřkolek
Escape from the Planet ... - utíkáte z planety plné robotích monster
Chip's Challenge - logická říčka se sběrem čipů
Iron Lord - pohádkově laděná grafická adventure
Planet of Shades - raketou ničíte nepřátelské základny
Rampage - obří opice zaútočily na město
Sigma 7 - jedna z nesčetné řady vesmírných stříleček
Spiky Harold - ježek se chystá k zimnímu spánku

Mapy:
Atic Atac, Barbarian, Batty, Escape from the Planet of the Robot Monsters, Magic Carpet, Planet of Shades, Specimen 1, Specventure, Underwurlde

Pouky:
D.N.A. Warrior, Daley Thompson 3 - Olympic Challenge, Dan Dare 1 - Pilot of the Future, Dan Dare 2 - Mekon's Revenge, Dandy, Danger, Dangerous Garden, Dark Castle, Day in the Life of Arnold, Dea Tenebrarum, Dead Ringer, Deadly Skeletons, Death Stalker, Death Star, Death Wake, Deep Strike, Defcom 1, Deja Vu - The Remix, Demon's Revenge, Demonslair, Desert Hawk, Desperado 2, Destiny Mission, Diamond, Diamonds, Doctum, Dogfight 2187, Dr. Maddo, Dragonia, Drakkar, Dynasty Wars, Planet of Shades

 

21. 12. 2003

V průběhu týdne jsem obdržel jeden mail, který bych tady rád zveřejnil.

"Prosim o zaslani hry Twilight - Krajina tienov od firmy Ultrasoft pro pocitac Didaktik 128 KB. Je to ve slovenske verzi. Jeste bych chtel i hru Quadrax od stejne firmy. Pokud muzete, prosim o zaslani seznamu her pro tyto pocitace. Za kladne vyrizeni predem dekuji."

O tomhle dopisu se zde rozepisuji proto, že je to jediná možnost, jak se spojit s jeho vyhotovitelem, který nikdy neuvedl svoji e-mailovou adresu. Včera jsem od něho obdržel další zprávu (opět bez uvedení kontaktního e-mailu), takže pevně doufám, že si tuto moji reakci přečte. Jelikož samotná zpráva vždy obsahovala poštovní adresu, pochopil jsem to tak, že si odesilatel představuje zaslání obou zmiňovaných her poštou na disketě nebo cédéčku. Něco takového bohužel není z mé strany možné a zároveň by to bylo podle mého názoru i zbytečné. Obě hry se totiž nacházejí na těchto stránkách, takže není nic jednoduššího, než si je stáhnout. Když už odesilatel tento mail zaslal, předpokládám, že nějaký přístup na internet má, v dnešní době není žádný problém zajít si někam do knihovny nebo internetové kavárny.

Nové tituly:
Arc of Yesod - jeskyně planety Ariat skrývají děsivá tajemství
Capitan Trueno 1-2 - dobrodružství neohroženého rytíře Truena
Cisco Heat - o policejní honičky nebudete mít nouzi
Hard Drivin' - závody automobilů v zajímavém 3D zpracovaní
Lone Wolf 1-3 - pohádkové příběhy se probouzejí k životu
Nonterraqueous 1-2 - i v útrobách počítače se dá zabloudit
Wizard's Lair - v bludišti hledáte čtyři části zlatého lva

Mapy:
Arc of Yesod, Cisco Heat, Gyroscope 1, Lone Wolf 3, Nonterraqueous 1, Nonterraqueous 2, Spiky Harold, Wizard's Lair

 

14. 12. 2003

Na tomto místě bych vás chtěl všechny upozornit, že v průběhu týdne vyšla nová (již šestá) verze oblíbeného emulátoru Spectaculator, která nabízí neuvěřitelně velkou škálu nových funkcí a všemožných vylepšení, včetně podpory TR-DOS (formáty *.trd, *.scl, *.fdi). V současné době bych se tento emulátor nebál označit za ten nejlepší program pro spouštění Speccy titulů na PC. Ortodoxní zastánci emulátoru RealSpectrum s takovým tvrzením sice asi nebudou souhlasit, ale co se týče uživatelské přívětivosti a komfortnosti ovládání, strčí Spectaculator tento emulátor hluboko do kapsy. Bohužel, jak už to chodí, nic nemůže být dokonalé, tou drobnou vadou na kráse Spectaculatoru je fakt, že šestá verze už není zdarma, nýbrž se přesunula do kategorie shareware.

Nové tituly:
Carrier Command - boj o ropu si nebere servítky
Cycles - simulátor závodů silničních motocyklů
Mortadelo y Filemon 1-2 - přeměnou v různé živočichy se vyhýbáte překážkám
Postman Pat 1-3 - pošťák těžký chleba má a vydělat si na něj dá pořádně zabrat
SWIV - vrtulník s džípem v nepřátelských vodách, volné pokračování hry
Silkworm - džíp a vrtulník v akci
Where Time Stood Still - na místě, kde se čas zastavil, jde o přežití
Yie Ar Kung Fu 1-2 - udolejte protivníky a staňte se velmistrem kung-fu

Mapy:
Carrier Command, Crazy Castles, Egg, Mortadelo y Filemon 1 (první část), Mortadelo y Filemon 1 (druhá část), Mortadelo y Filemon 1 (třetí část), Mortadelo y Filemon 1 (čtvrtá část), Mutant Monty, Pi There!, Pimeval Man, Postman Pat 1, Where Time Stood Still

RZX videa:
Match Point

 

07. 12. 2003

Vytvořil jsem novou stránku, kam jsem umístil přímé odkazy na všechny mapy, které se na tomto webu nacházejí. Za použití některého z download managerů si pak můžete všechny odkazované soubory umístěné na této stránce stáhnout, čímž velice snadným způsobem docílíte toho, že se vám všechny mapy uloží na váš počítač, aniž byste pracně museli na každou kliknout zvlášť. Mimochodem, na tuto stránku se rovněž dostanete přes sekci Mapy .

Nové tituly:
Extreme - v roli kyborga svádíte nelehké vesmírné boje
Gauntlet 1-3 - bludiště plné pokladů a nebezpečných tvorů se vám otevírá
Goonies - skupinka dětí se pouští do hledání pirátského pokladu
N. E. X. U. S. - osvobodit Taya ze zabezpečeného komplexu nebudu snadné
Nosferatu the Vampyre - boj s upíry si žádá pevné nervy a disciplínu
Operation Thunderbolt - Arabové se zmocnili letedla a požadují výkupné
Way of the Exploding Fist 1-2 - když umíte karate, dokážete mnohé

Mapy:
Back to Skool, Gauntlet 1, Nosferatu the Vampyre, Skool Daze, Way of the Exploding Fist 2, Xeno

RZX videa:
Bomb Jack 1

 

30. 11. 2003

Nové hry, nové mapy, nové pouky. Nic, co by vás mělo zaskočit .

Nové tituly:
Afterburner - z letadlové lodi startujete do žáru bitev
Defenders of the Earth - obránci Země jsou tvrdí chlapíci
Deflektor - usměrňujete laserový paprsek
Fernando Martin Basket Master - co takhle si zahrát košíkovou
Hostages - záchrana rukojmích nesnese odklad
Chevy Chase - užijete si spoustu automobilových honiček
Mortal Kombat - kdo by neznal souboj na život a na smrt
On the Run - musíte vyčistit bludiště od chemikálií
Pipe Mania - stavba potrubí se může zkomplikovat
Savage - srdce naplněné zuřivostí si žádá pomstu

Mapy:
Defenders of the Earth, On the Run, Turbo the Tortoise

Pouky:
Mortal Kombat

 

23. 11. 2003

První informace o návštěvnosti těchto stránek jsem vám přinesl už někdy koncem března. Od té doby jsem tyto údaje pečlivě shromažďoval a výsledkem toho jsou rozšířené souhrnné statistiky, ve kterých si nyní můžete zobrazit počty přístupů v rámci jednotlivých měsíců. V průběhu října jsem také zavedl skript, který monitoruje počty stažení jednotlivých titulů, downloady za měsíc říjen jsou k dispozici zde.

Nové tituly:
Astro Marine Corps - mariňák bojuje proti emzácké přesile
Autocras - zpracování známé pouťové atrakce
F-19 Stealth Fighter - simulátor stíhacího letounu
Harrier Attack - ve stíhačce prolétáváte nad nepřátelským územím
Nebulus - po kruhovém schodišti putujete na vrchol věže
Seahawk - v dvojplošníku plníte bojové úkoly
Shadow Warriors - úspěšná konverze automatové bojovky
Sleepwalker - náměsíčníci to nemají lehké
Ugly Blaster - šikovným kladením bomb likvidujete protivníka
X-Out - zajímavá vesmírná střílečka

Mapy:
Blinky's Scary School, Impossamole, Moontorc, Shadow Warriors, Tintin on the Moon, X-Out

Pouky:
100 KM Race, 20-20 Vision, 2003 - A Space Oddity, 2088, 3D Interceptor, 911 TS, Dunlop, Ace 2088, African Trail Simulator, Aftermath, Air Fire, Alpine Games, Apollo 11, Aquasquad, Arcade Trivia Quiz, Arena, Arena!, Archaic, Astrog, Atomic Robo-Kid, Attack of the Empire, Autocras, Averno, Balloon Hopper, Bananaby, Bandera, Barreldrop, Beebul, Big Bad John, Brad Blasts the Galactic Barbarians, Bristles, Buran, C. P. U. Destroyer, City Connection, Clever and Smart, Codename Mat 2, Colditz Story, Colony, Comando Quatro, Corsarios 1, Corsarios 2, Cosa Nostra, Cosmic Pirate, Cosmic Sheriff, Countdown to the Death, Cowboys 'n' Injuns, Crazy House, Crusader, Cyberbig, Cybex, El Cid, Chambers of Horrors, La Corona Magica, Professional Boxing Simulator

Remaky:
Harrier Attack

 

16. 11. 2003

S dalším týdnem přichází nadílka desítky nových titulů. Možná si ještě vzpomínáte na propracovanou textovku Město robotů, která tehdy vznikla ke 40. výročí SSM. Myslím, že neexistovalo příliš mnoho lidí, kterým se ji podařilo dohrát, s přidaným návodem (obsahujícím kompletní slovník povelů) to už teď zvládne skoro každý. Dále bych chtěl vyzdvihnout mapy ke hrám Boovie, Rockman a Tai Chi Tortoise, které jsem sestavil přímo z herních obrazovek .

Nové tituly:
Blinky's Scary School - duch Blinky a jeho strašidelná škola
Flintstones - příhody pravěké rodinky
Impossamole - krtčí superman prochází různá prostředí
Jméno růže - inspektor Clouseau vede pátrání v klášteře plném jeptišek
Moontorc - udatný bojovník zachraňuje princeznu před zlem
Ocean Conqueror - propracovaný simulátor ponorky
Tintin on the Moon - Tintinovo měsíční dobrodružství
Titanic Blinky - duch Blinky se plaví na Titaniku
Viaje al Centro de la Tierra - hra inspirovaná románem Cesta do středu Země
Zynaps - další z vydařených vesmírných stříleček

Návody:
Město robotů, Tai Chi Tortoise

Mapy:
Blinky's Scary School, Boovie, Rockman, Tai Chi Tortoise, Titanic Blinky

Pouky:
Viaje Al Centro De La Tierra

 

Vyhledávaní v novinkách

Hledaný text:    

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ]

Počet záznamů: 271-285/382

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist