English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Novinky

Jestli chcete, aby vám neunikla žádná aktualizace tohoto webu, zaregistrujte si svoji e-mailovou adresu, na které budete pravidelně informováni o všech změnách, které se na těchto stránkách udály. Do dnešního dne již tak učinilo 220 osob.

 

Vaše e-mailová adresa:    

 

 

31. 03. 2002

Možnost podílet se na tomto webu, kterou jsem avizoval 17. března, se nesetkala s příliš velkým ohlasem, abych byl přesný, ohlas nebyl žádný . Trochu jsem to i očekával, protože počet návštěvníků není dvakrát vysoký a ti, kteří by měli nějaké materiály, dostatek chuti a ještě navíc skener, by se asi dali spočítat na prstech jedné ruky. Nedá se nic dělat, nové tituly tedy budou převážně bez popisu.

Nové tituly:
Fairlight 1-2 - pohádkový příběh rytíře
Jet Set Willy - další nesmrtelná legenda s horníkem Willym
Olli & Lissa 1-2 - Olli a Lissa pomáhají duchovi místního zámku

Návody:
Prvá akcia

Mapy:
Fairlight 1, Fairlight 2, Jet Set Willy

 

24. 03. 2002

Na přání jednoho ze čtenářů přidávám střílečku Chronos a trilogii Renegade. Pokud vám na těchto stránkách chybí vaše oblíbená hra, tak se určitě ozvěte.

Nové tituly:
Chronos - A Tapestry of Time - vesmírná střílečka
Joe Blade 1-4 - Joe bojuje proti chuligánům
Renegade 1-3 - pouliční mlátička

Mapy:
Joe Blade 1, Joe Blade 3, Renegade 2, Renegade 3

 

17. 03. 2002

Dneska toho mám na srdci i na jazyku opravdu hodně, takže to vezmu postupně. Nejprve bych řekl několik slov o nových titulech, které mají společné to, že simulují různé stolní a společenské hry. Konkrétně se jedná o dámu, šachy, šipky a kulečník, přičemž z každé oblasti jsem se snažil vybrat ten nejznámější a nejlepší titul. A teď si již pomalu dostávám k tomu podstatnému.

Jak jste si zajisté všimli, na tomto webu se nachází několik her, u kterých chybí popisky. Pokud některý z těchto titulů patří mezi vaše oblíbené a máte o něm nějaké informace, můžete se pokusit sestavit stručné info, které pak zašlete na můj e-mail a já ho na těchto stránkách zveřejním. Takto vytvořený popisek by měl mít rozsah 150-200 slov, pokud bude delší, tak to vůbec nebude na škodu. Jestli chcete, aby se vaše jméno (přezdívka) objevilo pod popisem, tak ho nezapomeňte uvést. To co jsem zde napsal, neplatí pouze pro „nedodělané“ tituly, recenze (popřípadě i návody) můžete zasílat na libovolnou ZX hru, jedinou podmínkou je, aby se popisek (návod) na stránkách ještě nenacházel. Pochopitelně zato nečekejte nějakou peněžní odměnu, neboť mi z provozování tohoto webu neplynou žádné finance, vše dělám jen jako koníčka.

Dále mi také můžete zasílat naskenované materiály (recenze, návody, cheate, kódy) z různých časopisů (BIT, ZX-magazín, FIFO), z kterých bych mohl čerpat informace k dalším titulům. Vždy ale nezapomeňte uvést název, číslo a ročník časopisu, ze kterého materiály pocházejí. Také při skenování používejte nějaký OCR software, aby materiály byly ve formě textu, nikoliv obrázků. Chci se totiž vyvarovat toho, že se mi e-mailová schránka zahltí megabytovými předlohami . Když už přeci jenom budete chtít poslat (v nejvyšší nouzi) nějaký obrázek, tak se snažte, aby byl zkomprimován do formátu GIF nebo JPG.

Pokud se vám tento web líbí (ohlasy jsou zatím převážně kladné), dejte o něm vědět všem přátelům a známým. Čím víc lidí se o něm dozví, tím víc příspěvků mi bude chodit. Čím víc příspěvků od vás čtenářů a fanoušků ZX Spectra přijde, o to více obsáhlejší a kvalitnější tyto stránky budou, což bude jenom dobře.

Nové tituly:
180 Darts - hrajete šipky
Colossus 4 Chess - šachová simulace
Draughts Genius - dáma s Einsteinem
Video Pool - simulátor kulečníku

Návody:
Krtek a autíčko, Lemmings, Rambo 3

Utility:
ZX-Screens - prohlížeč titulních obrazovek

Pouky:
Pole Position

 

13. 03. 2002

Tak nakonec byla chyba na straně FTP klienta, se serverem to nemělo nic společného, takže vše by už mělo šlapat bez nejmenších potíží a v neděli se můžete těšit na pravidelnou aktualizaci. Jestli přesto narazíte na nějaký odkaz, který by nebyl funkční, dejte mi o tom, prosím, vědět.

 

11. 03. 2002

Dostal jsem se do poměrně vážných technický problému, jelikož nemůžu na server umísťovat nové soubory, což je zřejmě způsobeno tím, že už jsem překročil limit maximálního počtu souborů, které mohou tvořit webovskou prezentaci. V současné době nemám vůbec tušení, jak tuto situaci budu řešit, takže to prozatím s aktualizací těchto stránek nevypadá nijak růžově. Pokud budou některé odkazy na těchto stránkách nefunkční, tak je to způsobeno právě tímto problémem!

 

10. 03. 2002

Připravil jsem jednu vychytávku, která se týká map. U každé zobrazené mapy se v horní části nachází oranžový panel s tlačítky, pomocí kterých můžete mapy zmenšovat, což uplatníte hlavně v situaci, kdy chcete, aby se celá mapa vešla na obrazovku monitoru. Celkově můžete dosáhnout až desetinásobného zmenšení. Pro správnou funkci zoomování je vhodné počkat, až se celá mapa vykreslí a natáhne do vašeho počítače.

Nové tituly:
Amaurote - musíte vyčistit město od obřího hmyzu
Lop Ears - zmatený zajíc hledá cestu domů
Robin of the Wood - zbojník se snaží získat zpět stříbrný šíp
Sir Fred - rytíř musí zachránit princeznu

Návody:
Amaurote, Lop Ears, Robin of the Wood, Sherwood, Sir Fred

Mapy:
Benny Hill, Rambo 3, Robin of the Wood, Sir Fred

 

03. 03. 2002

Tentokrát jsem se zaměřil výhradně na slovenské hry od firmy Ultrasoft, které se mohou pochlubit úžasnou grafikou od společnosti DSA Graphics, obzvláště titulní obrázky nemají na Spectru obdoby. Dále jsem rozšířil poukovou sekci, která tak obsahuje přes 1900 titulů, což znamená, že se jedná o jednu z největších databází pouků na světě.

Nové tituly:
Pedro na ostrove pirátov - jeskyně plná pirátů na vás čeká
Phantom F4 1-2 - zachraňujete unesenou dívku 
Prvá akcia - policista musí překazit bankovní loupež

Návody:
Pedro na ostrove pirátov 

Mapy:
Pedro na ostrove pirátov, Pedro v strašidelnom zámku

Pouky:
Mrs. Mopp, Towdie

 

24. 02. 2002

Sestavil jsem galerii titulních obrazovek her, které se na těchto stránkách nacházejí. To znamená, že galerie k dnešnímu dni obsahuje 114 obrázků a dostanete se do ní přes sekci Hry. Také vám mohu nabídnou tři vlastnoručně vyrobené mapy, které pochopitelně nikde jinde na internetu prozatím nenaleznete. Jedná se o mapy ke hrám Merlin a Phantomas 1-2. Poslední změna se týká hry Ikari Warriors, u které jsem získal verzi ve formátu SNA, na které již úspěšně fungují pouky.

Nové tituly:
Cauldron 1-2 - létáte s ježibabou na koštěti
Jonny Quest - akční adventura podle kresleného seriálu
Sherwood - v roli Robina Hooda bojujete za svobodnou Anglii

Návody:
Cauldron 1

Mapy:
Cauldron 2 - The Pumpkin Strikes Back, Merlin, Phantomas 1, Phantomas 2

 

17. 02. 2002

Tradiční porce nových titulů, map a návodů. Na popisky teď bohužel nemám čas, takže se musíte bez nich obejít.

Nové tituly:
Dynamite Dan 1-2 - musíte překazit plány šíleného vědce
Indiana Jones 2-4 - dobrodružství světově proslulého archeologa
Wells 'n' Fargo - ochraňujete poštovní dostavník před bandity

Návody:
Batman 3 - The Movie

Mapy:
Dynamite Dan 1, Dynamite Dan 2, Indiana Jones 2 - The Temple of Doom

 

10. 02. 2002

Jak už jsem naznačil v minulých novinkách, tentokrát jsem připravil něco extra. Jedná se o kompletní sbírku her od firmy Ultimate Play the Game, která tvořila poměrně netradiční, zato velmi originální tituly, kterými se nesmazatelně zapsala do historie ZX Spectra. Sehnat všechny hry od této firmy bylo chvílemi dost náročné, poněvadž na oficiálních stránkách se tyto tituly nesmí vyskytovat, nakonec se vše naštěstí zdařilo a sbírka je tak úplná.

Nové tituly:
Alien 8, Atic Atac, Bubbler, Cookie, Cyberun, Gunfright, Jetpac, Knight Lore, Lunar Jetman, Martianoids, Nightshade, Pentagram, Pssst, Sabre Wulf, Tranz Am, Underwurlde

Návody:
Defender of the Crown

Mapy:
Alien 8, Atic Atac, Batman 1, Bubbler, Gunfright, Knight Lore, Manic Miner 1, Nightshade, Pentagram, Sabre Wulf, Towdie, Underwurlde

 

03. 02. 2002

Tenhle týden jsem absolutně nestíhal, protože jsem dělal státnice, naštěstí jsem měl pár věcí připravených dopředu, tudíž to není ani moc poznat, pouze popisky u nových titulů chybí. Snad to do příště doženu, taky připravuji jednu lahůdku, takže se nechte překvapit.

Nové tituly:
Batman 1-3 - muž v netopýřím obleku bojuje proti bezpráví
Defender of the Crown - snažíte se sjednotit Anglii
Draconus - obluda prochází bludištěm
Golden Axe - klasická mlátička pro dva hráče

Návody:
Útok bílé myšky

Mapy:
Bomb Jack 1, Dan Dare 1, Draconus, Karnov, Lemmings, Myth, Útok bílé myšky

 

27. 01. 2002

Dnes bych vás chtěl upozornit na dvě věci. Za prvé jsem vytvořil stránku se souhrnnými informacemi, na které najdete několik čísel o tomto webu. K těmto údajům se také dostanete přes odkaz v sekci Hry. Na úvodní stránce se pak objevil formulář, pomocí kterého mi můžete zasílat zprávy, zatím je to zkušební verze, takže ho musím ještě pořádně otestovat, zda funguje na 100%.

Opět jsem doplnit popisky k několika hrám, jedná se o Fox Fights Back, Karnov, R-Type, Shadow of the Beast a také pouky k obou dílům Titanicu.

Nové tituly:
ATV Simulator - na terénní čtyřkolce překonáváte různé překážky
Bomb Jack 1-2 - pyrotechnik Jack deaktivuje bomby
Hollywood Poker - svlékací poker
Lemmings - pomáháte lumíkům do pyramidy

Návody:
Zorro

Mapy:
Avenger, Captain Dynamo, Dan Dare2, Murray Mouse Supercop, Rambo 2, Slightly Magic, Zorro

 

20. 01. 2002

Vše se zdařilo tak, jak jsem si naplánoval, takže celý obsah tohoto webu byl přesunut na nový server, na kterém mám k dispozici 50 MB prostoru. Pro vás čtenáře z toho plyne, že se můžete těšit na novou várku map, které zabírají největší část webovské prezentace a které jsem v dřívější době z kapacitních důvodů musel trochu zanedbávat. Také jste si zajisté všimli reklamního banneru na titulní stránce, který se automaticky přiděluje správci serveru, proto ho, prosím, tolerujte, ono vám ani nic jiného nezbývá .

Změna serveru ale zdaleka není jedinou novinkou, kromě již tradičního přídělu nových titulů jsem doplnil popisky ke hrám Green Beret, Ikari Warriors, Phantomas 1-2, Raid over Moscow, Zorro a přidal pouky k těmto kouskům: Captain Dynamo, Dan Dare 1-3, Fox Fights Back, Great Escape, Komando 2, Krtek a autíčko, Murray Mouse Supercop, Myth, Paper Boy 2, Phantomas 2, Rambo 2-3, Rick Dangerous 1-2, Seymour 1-3 a Zlý sen Františka Koudelky.

Nové tituly:
Mrs. Mopp - uklízíte nepořádek v domě
Pole Position - závody Formule 1
Potsworth - s několika postavami procházíte bludištěm
Tapper - v roli barmana musíte obsloužit všechny zákazníky

Návody:
Shadow of the Beast

Mapy:
Bruce Lee, Kliatba Noci, Rambo 3, Rick Dangerous 2, Robocop 1, Robocop 2, Shadow of the Beast

 

13. 01. 2002

Zaregistroval jsem si nové stránky na WebuZdarma pod názvem http://zx-spectrum.wz.cz, zatím na této adrese nic nenajdete, protože tam teprve budu muset všechno přesunout. V každém případě se budu snažit, aby obě adresy byly funkční, takže v konečném měřítku bude jedno, kterou z nich si vyberete.

Abych nezapomněl, přidal jsem také popisky k několika již dříve zveřejněným hrám, konkrétně se jedná o Army Moves, Crux 92, Navy Moves a Slightly Magic.

Nové tituly:
Booty - sbíráte různé poklady na pirátské lodi
Green Beret - zelený baret bojuje sám proti obrovské přesile
Raid over Moscow - studená válka je v plném proudu
Útok bílé myšky - malá bílá myška uniká z výzkumného ústavu
Zorro - neohrožený hrdina zachraňuje svoji milou

Návody:
Slightly Magic

 

06. 01. 2002

V průběhu týdne se mi podařilo shromáždit/vytvořit všechny návody a mapy k Seymourské trilogii, což bylo chvílemi dost namáhavé, ale nakonec se vše zdařilo. Místo pro webovskou prezentaci jsem tak zaplnil téměř do posledního bajtu, takže snad už příští týden najdu nový server.

Nové tituly:
Army Moves 1-2 - poměrně obtížná 2D střílečka
Navy Moves 1-2 - člen speciálního komanda musí zničit atomovou ponorku
Shadow of the Beast - legendární hra, která se proslavila především na Amize
Slightly Magic - adventura s malým kouzelníkem v hlavní roli

Návody:
Seymour 2 - At the Movie, Seymour 3 - Wild West

Mapy:
Seymour 1 - Take One, Seymour 2 - At the Movie, Seymour 3 - Wild West

 

Vyhledávaní v novinkách

Hledaný text:    

 

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ]

Počet záznamů: 361-375/381

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist