English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Addams Family

A máme tu další programátorský počin od známé firmy Ocean, která se tentokráte nechala volně inspirovat námětem z populární hororové komedie Addams Family, kterou jste mohli vidět v kině a o něco později i v televizi. Hra se objevila pouze ve verzi 128K, což ale nijak nesnižuje její kvality. Grafika je neuvěřitelně bohatá a nádherně barevná, nechybí výborná titulní a doprovodná hudba a v neposlední řadě i skvělá hratelnost z ní nesporně činí jeden z posledních hitů těchto autorů. Jmenovitě se jedná o programátora Andrewa Deakina, grafika Ivana Horna a hudebníka Jonathana Dunna.

 

Ve hře vystupuje sedm postav - sluha Lurch vypadající jako Frankensteinovo monstrum, holohlavý strýc Fester, který miluje jedy, Morticia s mírně upířím vzhledem, její manžel Gomez milující mučení a ostré nože, děti Pugsley a Wednesday a konečně babička Granny vařící pouze otrávená jídla. Ostatně na jejich společné foto se můžete podívat sami. Děj hry se odehrává zhruba na pěti místech, konkrétně v labyrintu, kryptě, hřbitově, bažinách a ve vlastním domě. Zápletka spočívá v tom, že zrádní úředníci se snaží machinacemi připravit Addamsovu rodinu o její starobylý rodinný dům. Rodinka se však nemíní svého domu vzdát, a tak se úředníci uchýlí k radikálnímu kroku. Uvězní všechny její členy někde kolem domu, až na Gomeze, který nebyl přítomen a na jehož bedrech nyní spočívá jejich záchrana.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ocean Software, 1991
Autoři:  Andrew P. Deakin, Ivan Horn, Jonathan Dunn
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Addamsfamily.txt
Kazetová obálka:  Addamsfamily.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Addamsfamily.rzx (400 KB)
Stažení hry:  Addamsfamily.zip (77 KB)

 

Publikováno: 18. 11. 2002 | Doplněno: 21. 7. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: TomasVloženo: 18. 07. 2018, 09:05:45
Hru jsem sledovsal v .rzx a prekvapilo me co zx-spectrum sice 128, ale dokaze. Grafika je neuveritelna a obsahlost hry velka. Navic hra neni vubec hloupa a musi se u ni premyslet. Hral jsem ji chvili a zda se mi prilis tezka.
Vložil: Solaris104Vloženo: 27. 12. 2014, 22:46:10
Tato hra je velmi rozsáhlá a přiznám se, že bez POKE a mapy bych byl ztracený . Grafika hry je úžasná a hratelnost je dobrá. Jen je tam dost pasáží, kde musí hráč přesně načasovat skoky přes plošinky. Ale rozhodně je Addams Family jedna z mála dobrých her vytvořených podle filmu.
Vložil: tomasczVloženo: 21. 03. 2012, 16:08:36
Jedna z prvnich her co jsem vitezoslavne pustil na Kompaktu 128 Ta setrvacnost je ale vazne pekelna - nastesti to jde vyPOKEnout. Co mi ale stvalo asi nejvic byla ta hudba znejici az do zblbnuti
Vložil: ArtVloženo: 23. 04. 2009, 13:10:47
S Addamsovou rodinou si autoři zřejmě dali práci a výsledek je dobrý až na dva nedostatky. Pozadí jsou jsou nakreslena velmi pěkně a barevně, ale bohužel vzhledem ke stylu zobrazování pohyblivých objektů vysoká barevnost pozadí způsobuje, že tyto objekty včetně hlavního hrdiny Gomeze často nepříjemně mění barvy a občas jsou špatně vidět (např. při kombinaci černé a tmavě červené). Další věc, která mi vadí ještě více, je ovládání. Gomez se postupně rozbíhá čím dál větší rychlostí a díky tomu může také různě daleko skákat, což sice zní dobře, ale v praxi je to dost neohrabané a připadá mi, že to hru spíš kazí.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist