English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Addams Family

A máme tu další programátorský počin od známé firmy Ocean, která se tentokráte nechala volně inspirovat námětem z populární hororové komedie Addams Family, kterou jste mohli vidět v kině a o něco později i v televizi. Hra se objevila pouze ve verzi 128K, což ale nijak nesnižuje její kvality. Grafika je neuvěřitelně bohatá a nádherně barevná, nechybí výborná titulní a doprovodná hudba a v neposlední řadě i skvělá hratelnost z ní nesporně činí jeden z posledních hitů těchto autorů. Jmenovitě se jedná o programátora Andrewa Deakina, grafika Ivana Horna a hudebníka Jonathana Dunna.

 

Ve hře vystupuje sedm postav - sluha Lurch vypadající jako Frankensteinovo monstrum, holohlavý strýc Fester, který miluje jedy, Morticia s mírně upířím vzhledem, její manžel Gomez milující mučení a ostré nože, děti Pugsley a Wednesday a konečně babička Granny vařící pouze otrávená jídla. Ostatně na jejich společné foto se můžete podívat sami. Děj hry se odehrává zhruba na pěti místech, konkrétně v labyrintu, kryptě, hřbitově, bažinách a ve vlastním domě. Zápletka spočívá v tom, že zrádní úředníci se snaží machinacemi připravit Addamsovu rodinu o její starobylý rodinný dům. Rodinka se však nemíní svého domu vzdát, a tak se úředníci uchýlí k radikálnímu kroku. Uvězní všechny její členy někde kolem domu, až na Gomeze, který nebyl přítomen a na jehož bedrech nyní spočívá jejich záchrana.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ocean Software, 1991
Autoři:  Andrew P. Deakin, Ivan Horn, Jonathan Dunn
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Addamsfamily.txt
Kazetová obálka:  Addamsfamily.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Addamsfamily.rzx (400 KB)
Stažení hry:  Addamsfamily.zip (77 KB)

 

Publikováno: 18. 11. 2002 | Doplněno: 21. 7. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: TomasVloženo: 18. 07. 2018, 09:05:45
Hru jsem sledovsal v .rzx a prekvapilo me co zx-spectrum sice 128, ale dokaze. Grafika je neuveritelna a obsahlost hry velka. Navic hra neni vubec hloupa a musi se u ni premyslet. Hral jsem ji chvili a zda se mi prilis tezka.
Vložil: Solaris104Vloženo: 27. 12. 2014, 22:46:10
Tato hra je velmi rozsáhlá a přiznám se, že bez POKE a mapy bych byl ztracený . Grafika hry je úžasná a hratelnost je dobrá. Jen je tam dost pasáží, kde musí hráč přesně načasovat skoky přes plošinky. Ale rozhodně je Addams Family jedna z mála dobrých her vytvořených podle filmu.
Vložil: tomasczVloženo: 21. 03. 2012, 16:08:36
Jedna z prvnich her co jsem vitezoslavne pustil na Kompaktu 128 Ta setrvacnost je ale vazne pekelna - nastesti to jde vyPOKEnout. Co mi ale stvalo asi nejvic byla ta hudba znejici az do zblbnuti
Vložil: ArtVloženo: 23. 04. 2009, 13:10:47
S Addamsovou rodinou si autoři zřejmě dali práci a výsledek je dobrý až na dva nedostatky. Pozadí jsou jsou nakreslena velmi pěkně a barevně, ale bohužel vzhledem ke stylu zobrazování pohyblivých objektů vysoká barevnost pozadí způsobuje, že tyto objekty včetně hlavního hrdiny Gomeze často nepříjemně mění barvy a občas jsou špatně vidět (např. při kombinaci černé a tmavě červené). Další věc, která mi vadí ještě více, je ovládání. Gomez se postupně rozbíhá čím dál větší rychlostí a díky tomu může také různě daleko skákat, což sice zní dobře, ale v praxi je to dost neohrabané a připadá mi, že to hru spíš kazí.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist