English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Agent X 1-2

Večerní zprávy přinesly šokující informaci. Ohromený svět se dozvěděl, že šílený profesor Omega unesl prezidenta Spojených států amerických. Co je ještě horší, profesor chce změnit mysl nejvlivnějšího muže světa na vraždící monstrum. Jedinou nadějí v této svízelné situaci je Agent X, který na poslední chvíli musí překazit plán, jenž se zrodil v chorobné mysli vědátora. Hra má celkem čtyři úrovně, které se postupně dohrávají, v první se po silnici řítíte směrem k profesorově základně, ve druhé v podzemní chodbě odrážíte útoky profesorových přisluhovačů, třetí úroveň se odehrává v jedné obrazovce, kde pro změnu odrážíte předměty, co jsou po vás vrhány. V posledním levelu musíte vrtulníkem naložit bombu a vyhodit Omegovu základnu do povětří.

 

Jak se však dozvíte ze závěrečných titulků, profesorovi se podaří uprchnout, jinak by konec konců nikdy nemohl vzniknout druhý díl. Pošahaný maniak je zpět a plánuje strašnou pomstu. Poté, co mu nevyšel plán s únosem prezidenta, se tentokráte rozhodl zruinovat světovou ekonomiku. A plán, jak toho chce dosáhnout, je skutečně bláznivý, posuďte sami. Na Měsíci si postavil tajnou podzemní základnu, odkud chce směrem k Zemi vyslat hrozivé paprsky ZIT. Ty způsobí po kontaktu s pokožkou výskyt smrtícího akné. Omega očekává, že celý svět utratí všechny své prostředky za speciální krém, který je schopen tuto chorobu vyléčit. Ovšem je tu opět Agent X, který ve třech samostatných úrovních, jež hra nabízí, vyvine maximální úsilí, aby tomu zabránil.

 

Agent X 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Mastertronic, 1986
Autor:  Zarathrustha Software
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Agentx1.txt
Kazetová obálka:  Agentx1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Agentx1.rzx (137 KB)
Stažení hry:  Agentx1.zip (33 KB)

 

Agent X 2 - The Mad Prof's Back!

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Mastertronic, 1987
Autor:  Software Creations
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Agentx2.txt
Kazetová obálka:  Agentx2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Agentx2.rzx (139 KB)
Stažení hry:  Agentx2.zip (56 KB)

 

Stažení celé série: Agentx1-2.zip (87 KB)
Publikováno: 16. 10. 2009 | Vložit nový komentář...
Vložil: ZdenekVloženo: 07. 08. 2017, 10:02:48
Jee, diky, super. Jsem si to hned pustil. Jinak jeste bych potreboval najit skladby pro Orfeus od Proximy. Byly tam taky super skladby treba od M. Hlavicky. Na youtbe jsou ale si jenom dve. Je fakt, ze kluci z Proximy byli machri.
Vložil: Zilogat0rVloženo: 23. 07. 2017, 20:25:00
Zdenku, "Vytah opet nechodi" je cover "Po schodoch" od Banketu. Hral to engine ZX-10 Jána Deáka (Bytepack), a pouzil to Busy na uvodnej kazete k Didaktiku M. Zde: http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0008100

Jan Deak bohuzel semrel pred dvema lety, ale pred smrti stihnul svuj osmikanalovy ZX-7 vylepsit na neuveritelnych 16 kanalu, ZX-16. Zde k mani jako tribute: http://zxspectrum48.i-demo.pl/beeper_demos.html
Vložil: ZdenekVloženo: 27. 06. 2017, 11:03:09
Poslouchal jsem tu hudbu je fakt kvalitni, hlavne to basovane tuc tuc v pozadi je dobre udelane. Ale kdyz si pustim demo skladby od Proximy v Orfeusu, tak ty mi prijdou lepsi. A jeste kdysi bud Frantisek Fuka nebo Ultrasoft delali demonstracni zvukove programy, ktere "jenom" hrali hudbu a pamatuji si, ze tam bylo treba i od Richarda Mullera - Vytah opet nechodi. To bylo dost dobry. A nebylo to na AY melodiku. Skoda, ze se mi je nedari najit.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 27. 08. 2010, 04:19:29
Ještě zpřesním napsání hesla do druhé části hry ("_" podtržítko je mezera a "." je tečka na konci): HERE_COME_OL'_FLAT_TOP.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 27. 08. 2010, 03:25:46
Kdysi jsem dohrál oba dva díly, hrát se to dalo, ale žádná velká sláva to nebyla... , ohledně hudby souhlasím s Artem! Pro mne nejlepší hudba co jsem v životě na "pípáku" slyšel! Dodnes jsem nepochopil jak na tuhle "ďábelskou rutinu" mohl někdo přijít! BRAVO T.Follin!!! 100%
Vložil: ArtVloženo: 15. 02. 2010, 21:39:11
Žádná z těchto dvou her mě sice nezaujala, ale hudbu na začátku druhého dílu považuji za jednu z nejzajímavějších na Spectru a připadá mi nejpovedenější ze spectrovské produkce Tima Follina. Škoda, že není použita v lepší hře.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist