English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Amazing Adventures of Robin Hood

Amazing Adventures of Robin Hood je, pokud se nepletu, tím úplně posledním titulem, který anglická firma Code Masters pro ZX Spectrum vydala, učinila tak začátkem roku 1993. Všichni dobře známe dávnou legendu o spravedlivém zbojníkovi Robinu Hoodovi a zlém šerifovi z Nottinghamu. A právě tímto příběhem se již podruhé nechali programátoři firmy Code Masters inspirovat (poprvé tak učinili u titulu Super Robin Hood). Výsledek jejich snažení je velmi zdařilý. Hra je svým typem bočně se posouvající rozlehlé bludiště s akčními prvky, skákáním po kamenných zdech a plošinách, lezením po žebřících a sbíráním potřebných předmětů - tedy nic, co by tu už mnohokrát nebylo. Zápletka je asi taková, že nottinghamský šerif unesl Robinovi jeho ženu Marion (drobný odklon od legendy) a uvěznil ji někde v hloubi svého zámku. Robin má teď za úkol projít obrovské a tajemné prostory zámku a najít komnatu, v níž je Marion vězněna. 

 

Samozřejmě, že jsou zde i další prostory - ložnice, kuchyně, sklepení, podzemní labyrint, mučírna i tajné pokoje. Jsou tu i různé drahocenné poklady k sebrání a také plno zámeckých stráží a bojovníků, s nimiž se Robin vypořádá pomocí svého luku a ostrých šípů. Nalezená srdce mu vracejí ztracenou energii a sebrané velké klíče zase otevírají dveře do dalších částí šerifova panství. Grafické zpracování patří určitě k nadprůměru, Robin je celý v zeleném, stěny, kamenné zdi, schody a zámecké plošiny hýří pestrými barvami. Se ztvárněním zámku si autoři dali skutečně záležet. Vlastní herní obrazovka, zhruba čtvercového tvaru, se nachází vlevo, v pravé části je panel s důležitými údaji o hře a několika okénky, v nichž jsou znázorněny zámecké poklady, které musí Robin sbírat. O kvalitě tohoto titulu vypovídá i vysoké hodnocení v zahraničních časopisech, které se pohybovalo v rozmezí 90 až 100 procent.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Code Masters, 1993
Autor:  W.A.S.P.
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Amazingadventures.txt
Kazetová obálka:  Amazingadventures.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Amazingadventures.rzx (264 KB)
Stažení hry:  Amazingadventures.zip (40 KB)

 

Publikováno: 18. 2. 2003 | Doplněno: 9. 8. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: PeetoVloženo: 30. 01. 2016, 19:59:24
K tejto verzi Robina Hooda, rovnako od Codemasters ale vydanej o 6 rokov neskor oproti super robin hood, som sa za cias spectra uz nedostal. Skoda, zrejme by bola tiez velmi oblubena.
Vložil: Solaris104Vloženo: 30. 01. 2016, 13:20:56
Amazing Adventure of Robin Hood má na obalu kazety jiný název Robin Hood - Legend Quest. Tato hra vypadá po grafické stránce moc hezky. Hráč nemusí šíleně bloudit jako ve hře Super Robin Hood. Při hraní jsem nemohl vyskočit pro klíč na věži, musel jsem si pomoci videem. Když jsem přišel k milované Marion, cesta byla uzavřená. Zjistil jsem, že jsem zapomněl sebrat jeden drahokam, tak jsem se musel vracet. Ale s POKE to nebyl žádný problém .

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist