English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Barbarian 1-2

Oba dva tituly volně čerpají z filmu Barbar Conan s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Tento námět dává hře pouze jakési kulisy, aby byla ještě poutavější a aby ji nechybělo zdání alespoň nějakého děje. V podstatě však jde v případě prvního titulu o souboj dvou postav s meči, který je ovšem proveden do nejmenších detailů. Obě postavy mohou kromě klasické chůze vyskakovat do výšky, ohýbat se, dělat kotouly po zemi, udeřit soupeře hlavou a kopat ho. Nejdůležitější jsou ovšem pohyby s mečem, s ním může bojovník dělat tři druhy krytů, sekat shora, sekat z boku do noh, pasu a krku a točit jím před sebou. Nejefektivnější je otočka s mečem kolem vlastní osy, následovaná seknutím nepřítele do krku, jehož hlava se obvykle efektivně oddělí od zbytku těla. První díl se navíc skládá ze dvou částí, ta první představují trénink, kde si to mohou proti sobě rozdat i dva hráči. Ve druhé části máte za úkol osvobodit krásnou princeznu, kterou zajal mocný krutovládce. V cestě vám stojí řada zdatných bojovníků, kteří umí zacházet s mečem minimálně stejně dobře jako vy. Po zabití bojovníka následuje zajímavá animace, kdy se na scéně objeví malý slizký nosič mrtvol, který bezvládné tělo odtáhne neznámo kam. V případě, že má mrtvola uťatou hlavu, kope si s ní tato postavička před sebou jako s fotbalovým míčem.

 

Po úspěšném osvobození princezny Mariany ze spárů posluhovačů krutovládce se podařilo čaroději Draxovi uprchnout tajnými chodbami pod svým zámkem, přičemž se nechal slyšel, že sešle zkázu na celé království. V celé zemi jsou pouze dvě osoby dostatečně zkušené na to, aby přežili útrpnou cestu do Draxova nového útočiště a aby ho zastavili dříve, než bude příliš pozdě. Jak jistě tušíte, za těmito postavami se skrývá právě barbar Conan a princezna Mariana, vaším zásadním rozhodnutím na začátku druhého dílu tedy bude výběr hlavního hrdiny, se kterým absolvujete celou hru. Během svého putování navštívíte celkem tři různá prostředí, chladné pustiny severu, podzemní jeskyni a konečně sídlo samotného Draxe a jeho svatyni. V každém novém prostředí vás čeká šestice nových protivníků, každá oblast se rozprostírá na ploše zhruba 28 obrazovek, chodit můžete vlevo nebo vpravo, popřípadě lze projít do nové lokace dveřmi nebo jeskyní v pozadí obrazovky. V každé ze tří úrovní se nacházejí dva magické objekty, které je potřeba získat, abyste ve zdraví dokončili vaše poslání. Těmito objekty jsou sekera zvyšující vaši sílu, glób chránící před smrtící magií krutého Draxe, lektvar zvyšující odolnost, klíč odemykající zamřížované dveře, štít chránící před ohněm démona a drahokam zbavující síly obludu, která číhá dvě obrazovky před komnatou čaroděje Draxe.

 

Barbarian 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Palace Software, 1987
Autoři:  Steve Brown, Shaun Griffiths, Richard Joseph
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Barbarian1.txt
Kazetová obálka:  Barbarian1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Barbarian1.rzx (79 KB)
Stažení hry:  Barbarian1.zip (58 KB)

 

Barbarian 2 - The Dungeon of Drax

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Palace Software, 1988
Autor:  MC Lothlorien
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Barbarian2.txt
Kazetová obálka:  Barbarian2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Barbarian2.rzx (317 KB)
Stažení hry:  Barbarian2.zip (67 KB)

 

Stažení celé série: Barbarian1-2.zip (124 KB)
Publikováno: 2. 12. 2002 | Doplněno: 24. 2. 2007 | Vložit nový komentář...
Vložil: s0l1t3rVloženo: 26. 08. 2010, 14:30:34
Jo, přesně tak! A já se to trouba ze začátku snažil "furt" nějak proskákat...!
Vložil: mopVloženo: 26. 08. 2010, 14:17:40
První kouzlo jde vždycky k zemi, takže se musí nadskočit. Pak už stačí jen kotoul směrem k dědkovi a je hotovo.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 26. 08. 2010, 05:13:41
Dneska jsem zkoušel níže uvedený "dribling" a musím říci, že jsem se dostal až do 7-mé arény, kde mě teda ze začátku vždycky "zabil ten dědek ", ale "sejvoval" jsem to vždy po každém dohraném levelu a asi na 15-tý pokus jsem toho "dědka" konečně dal! Takže se docela těším na druhý díl... a ještě posílám Mopovi dík za info!
Vložil: mopVloženo: 25. 08. 2010, 10:53:15
V jedničce se dá prvních několik úrovní snadno projít s použitím techniky, které říkám "driblink" - protivníka pomocí kotoulů vytlačím na kraj obrazovky a pak jen držím úder mečem shora - protivník při každém pokusu vstát dostává další ránu do hlavy. Někdy se podaří ho takto udolat na jeden zátah a projít tak level bez jediné inkasované rány.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 24. 08. 2010, 22:22:01
Tak v jedničce jsem si nikdy ani neškrt, byl jsem nejdál ve druhý aréně , ale grafika je pěkná! Zkusím teď druhej díl ten se ke mě tenkrát nedostal...

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist