English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Batty

Cíl této hry je velice prostý, vaším úkolem je pomocí malé pálky odrážet míček proti zdi, která se pod jeho údery postupně rozpadá, přičemž si musíte neustále dávat pozor, aby vám vracející se míček nepropadl. Když se vám podaří vystavěnou zeď rozbít do poslední kostičky, následuje postup do dalšího kola. Aby to nebylo tak jednoduché, objevují se různé komplikace. Některé kostky například vydrží i několik zásahů, než se rozpadnou, jiné zrychlují pohyb míčku vzduchem. Navíc se na obrazovce objevují různá podivná stvoření, která volně proplouvají po obrazovce, při kontaktu s míčkem sice explodují, ale při tom mohou změnit jeho směr. Tato stvoření také shazují bomby na vaši pálku, kterou v případě zásahu dokáží zničit. 

 

Po rozboření několika kostek se uvolňují užitečné bonusy, které volně padají k zemi. Jestli se vám je podaří pálkou zachytit, mohou vám značně usnadnit hraní. Jedná se celkem o deset vylepšení, která nabízejí rozšíření pálky, zpomalení míčku, zvýšení skóre, přidání životu, ztrojení míčku, chytrou bombu ničící všechny potvory, přidržení míčku na pálce, zbraň střílející po obludách či kostkách a smečující míč, který dokáže rozbít vše, co mu stojí v cestě. Pravou zábavu můžete očekávat při hře dvou hráčů, kdy se obrazovka rozdělí na dvě části a vy tak můžete společnými silami ničit dlaždicovou stěnu. Přestože jde o kopii Arkanoidu, Batty je stále velmi pěknou hrou, která vás dokáže dobře zabavit. Jedná se o titul, který udrží hráče na dlouhou dobu i bez toho, aby nabízel oslnivé vizuální ztvárnění.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Hit-Pak, 1987
Autor:  M.C.
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Batty.txt
Kazetová obálka:  Batty.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Batty.rzx (186 KB)
Stažení hry:  Batty.zip (19 KB)
K-Mouse verze:  Batty-km.zip (30 KB)

 

Publikováno: 13. 4. 2003 | Doplněno: 31. 8. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: PeetoVloženo: 12. 07. 2016, 20:41:19
Toto bola moja najoblubenejsia "arkanoid" hra. Proste najparadnejsie prevedenie. Pustil som to manzelke, kedze arkanoid je asi jedina hra, ktoru si raz za rok pusti na telefone. A Batty bol pre nu nehratelny
Vložil: maikiVloženo: 22. 11. 2014, 15:14:44
Myslím, že "cihličky" se nejlépe hrají na analogových "spinnerech" (Atari 2600 paddle controllers) nebo myších. V souvislosti s tímto děkujme Velesoftu za jeho verzi Batty pro Kemston Mouse. To je teprve to pravé žrádlo - exkluzivně i na ZX Spectru si můžeme vychutnat analogové kouzlo Atari Breakout.

http://www.zx-spectrum.cz/index.php?cat1=3&cat2=4
Vložil: tomasczVloženo: 21. 11. 2014, 21:55:13
Muj nejoblibenejsi z "arkanoidů". Treti level tam musi byt snad vazne omylem, protoze bez pouziti Poke ho podle me nejde ani prekonat. Ale zbytek hry je skvely.
Vložil: PreToxVloženo: 20. 11. 2014, 17:51:26
Hned po Tetrisu 2 od p. Fuky nejoblíbenější hra mého táty.. :) Nejvíc mi vadila neoptimalizace levelů, člověk se častokrát nedostal ani přes trojku, ale když to náhodně padalo, nebyl problém to protočit. Jinak ale perfektně plynulá hra a ještě s možností multiplayeru, to se na Spectru jen tak nevidí. :)
Vložil: AINVloženo: 04. 05. 2009, 23:02:18
Na téhle hře jsem byl dlouho závislý Líbila se mi přeci jen o něco víc než Krakout, hlavně její "lesklý design" a skvělá dynamika. Nepamatuji si ale, že bych ji někdy dohrál do konce

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist