English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (4)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Chase H.Q. 1-2

Firma Ocean dokázala v dobách osmibitů proniknout do všech oblastí počítačové zábavy a vytvořit hru na jakékoliv téma. Výsledkem je tato super automobilová honička. Vžijete se do role pracovníků americké speciální policejní skupiny, která stíhá zločince ujíždějící v kradených automobilech. Je na vás požadovaný vůz dostihnout a vytlouct ho ze silnice. Není to nic jednoduchého, protože zločinci se v žádném případě nechtějí vzdát a stále prchají. Na dostižení automobilu máte šedesát vteřin. Pokud ho dohoníte, tak se na levé straně objeví sloupek, který se vám po nárazech bude naplňovat. Jestli se vám opět do šedesáti vteřin podaří dvacetkrát narazit do hledaného automobilu, máte vyhráno. Automobil tak odvaříte a zločinec už nemá šanci. Abyste to ale neměli lehké, tak vám cestu znepříjemňují projíždějící auta, překážky a různé předměty, které jsou na silnicích rozházeny. 

 

Hra má i usnadňující prvky, máte k dispozici tři turba, která zrychlí vaše auto až na dvojnásobek vaší rychlosti. Na pomoc vám také přilétá vrtulníková hlídka a díky vysílačkám jste v neustálém kontaktu s velitelstvím, které vás navádí, jakým směrem se máte dát. V prvním díle máte za úkol najít a zneškodnit zloděje z Idaha jménem Ralph, který prchá k předměstí v anglickém sporťáku bílé barvy. Ve druhém díle je to lupič jménem Carlos, který byl naposledy viděn ve žlutém sporťáku na dálnici. V dalším díle máte zneškodnit dva gangstery z Chicaga prchající v německém sporťáku. Čtvrtý díl nabízí únos dítěte zločincem z Los Angeles jedoucím k okraji města modrým menším autem. No a poslední díl je nejtěžší, protože vozidlo je neznámé. Proto je vaším úkolem daný automobil odhalit a dopadnout nebezpečného špióna prchající z Washingtonu, který byl naposled viděn na předměstí. Pokud se vám podaří zvládnout i tento díl, pak hra pro vás končí velkými gratulacemi z velitelství od sympatické Nancy.

 

O rok později vzniklo pokračování s podnázvem Special Criminal Investigation. Hra se od svého předchůdce liší tím, že je celkově lehčí a dokonce můžete po autech střílet. V tomto díle zločinecký gang unesl několik dívek, mimo jiné šéf podsvětí Tony Raymond vězní vaši dceru Jennifer. No a je na vás, je zachránit. V první úrovni máte pronásledovat sportovní vůz, ve kterém je jedna z unesených dívek. Vůz ujíždí směrem k předměstí. Druhý díl nabízí pronásledování dalšího automobilu ujíždějícího po dálnici k pobřeží a záchranu další unesené dívky. Ve třetím díle pronásledujete vůz s Bobem Blackem mířící do hor. V dalším díle máte pronásledovat kradený hlídkový delší vůz s dalším zločincem pracujícím pod Tonym Raymondem. V pátém díle musíte překazit plány samotnému Tonymu Raymondovi, jenž letí vrtulníkem nad pouští. Po dopadení šéfa pro vás hra ještě nekončí, protože je vaše dcera uvězněna s časovanou bombou ve starém skladišti. To je úkol posledního dílu. Pokud ho do třiceti vteřin zvládnete, zachránili jste svou dceru a následně skladiště vybuchne. Ale pokud ne...

 

Chase H.Q. 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ocean Software, 1989
Autoři:  John O'Brien, Bill Harbison, Jonathan Dunn
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Chasehq1.txt
Kazetová obálka:  Chasehq1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Chasehq1.rzx (197 KB)
Stažení hry:  Chasehq1.zip (132 KB)

 

Chase H.Q. 2 - Special Criminal Investigation

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ocean Software, 1990
Autor:  ICE Software
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Chasehq2.txt
Kazetová obálka:  Chasehq2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Chasehq2.rzx (169 KB)
Stažení hry:  Chasehq2.zip (67 KB)

 

Stažení celé série: Chasehq1-2.zip (199 KB)
Publikováno: 15. 11. 2002 | Doplněno: 20. 3. 2005 | Autor: Rocker | Vložit nový komentář...
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 07. 03. 2024, 20:12:22
Prvá časť je veľmi dobrá, povedal by som, že jedna z najlepších závodných hier na ZX Spectrum. A tá hudba na začiatku hry je vynikajúca!
Druhá časť je oveľa slabšia - hudobne, zvukovo a tak celkovo. Pribudlo strieľanie do áut, ale ovládanie je veľmi nepodarené. Radšej hrať prvú časť.
Vložil: maikiVloženo: 06. 05. 2019, 22:57:09
No to mi až po letech došlo, že ty úvodní bicí na 48k hrají také doprovod na 128k! Ano, Spectrum verze nejlepší konverzí. C-64 byla tak pomalá! Nevím jestli nejlepší (WEC Le Mans?), ale mezi TOP 3 bych ji určitě pasoval. Vrchol tvorby od Oceanu na 48k.
Vložil: ArtVloženo: 17. 08. 2009, 13:29:19
Pro Spectrum 128K je ale jen druhý díl, ne? Ten první určitě funguje i na Spectru 48K a na 128K se liší jen zvuky. To mi připomíná, že úvodní hudba je zajímavou kombinací zvukových možností obou typů Spectra současně.
Vložil: kombajn1Vloženo: 14. 08. 2009, 14:01:22
Jo tak to byla hra jen pro vyvolené se Sinclairem 128+, naštěstí jsem patřil k těm VIP na okrese
Vložil: Factor6Vloženo: 29. 04. 2009, 08:51:46
Chase H.Q. 1 je ve verze pro Spectrum naprosto bezkonkurenční. Viděl jsem tuto hru na všech možných jiných platformách a druhé místo bych dal snad jen verzi pro Amstrad CPC. Ostatní, všetně Amigy, jsou hrozné. Chase HQ 1 má skvělou "hudbu" pro 48K, perfektní zvuky a velmi dobrou hratelnost. Je to asi nejlepší závodní hra s auty na Spectru.
Vložil: ArtVloženo: 21. 04. 2009, 14:11:44
Styl zatýkání zločinců v Chase H.Q. je sice dost divný a silnice nemá až na několik výjimek žádnou odbočku nebo křižovatku, ale každopádně je hra na možnosti Spectra špičkově vyrobena. Pěkné je natáčení auta všemi směry, skoky auta, odlétávání předmětů na silnici a změna zvuku v tunelu.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist