English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
International Kara... (2)
Inferno (18)
Indiana Jones 2-4 (6)
Indiana Jones 1-3 (7)
Il Noma Della Rosa (6)
Honba za pokladem (1)
Hobgoblin (1)
Home Iceland Dizzy (2)
Hlasový program (3)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Cycles

Vydavatelem tohoto programu je firma Accolade, která je známá hlavně z produkce automobilových simulátorů pro 16-ti bitové počítače, v tomto případě se ale jedná o simulaci motocyklových závodů. Po nahrání si zvolte typ hry - trénink, závod na jedné trati nebo šampionát. Dále si v této obrazovce lze volit obtížnost hry, vložit své jméno a navolit počet kol v závodě. Další obrazovka vám nabídne volbu motocyklu. K dispozici jsou typy 125 ccm, 250 ccm a  500 ccm. Další volby vás zavedou k seznamu tratí, z nichž si můžete jednu zvolit, pokud zrovna nejedete šampionát. Tratí je k dispozici celkem osm.

 

Pokud jste si zvolili celý šampionát, absolvujete tratě postupně - Japonsko, Austrálie, USA, Španělsko, Itálie, Francie, Anglie a Švédsko. Do závodů postupujete přes kvalifikaci. To rozhodně ale nebude snadný úkol, protože řízení motocyklu vám jistě zpočátku bude činit potíže a budete vyjíždět z trati ven. A jsme tedy na trati. V dolní části obrazovky je vidět část motocyklu, uprostřed je pohled na trať a nahoře jsou důležité údaje. Odleva je to mapa trati s vaší polohou na ní, vedle je to údaj o rychlosti, převodu, dole sloupcový ukazatel otáček. Vpravo je pak běžící čas, i čas po projetí prvního kola. Písmeno L a číslo nahoře udávají počet odjetých kol závodu, písmeno P je vaše umístění v závodě. Před startem lze ještě vlevo vidět rozsvěcující se startovací světla.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Accolade, 1989
Autoři:  Alan Jardine, Chris Lowe
Žánr hry:  simulátor
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Cycles.txt
Kazetová obálka:  Cycles.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  poke, online
Stažení hry:  Cycles.zip (23 KB)

 

Publikováno: 10. 12. 2003 | Doplněno: 27. 12. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 21. 01. 2024, 21:03:13
Bohuzial musim s Artom suhlasit. Na PC tuto hru milujem. Dokonca aj port na Commodore 64 sa podaril. Ale to hrozne ovladanie na ZX Spectrum, resp. to "plavanie" miesto riadenia je katastrofa a robi hru pomerne nehratelnou. Skoda. Inak je hra velmi pekna po grafickej stranke a na moje pocudovanie stale poskytuje 8 trati a 3 rozne kubatury motoriek!
Vložil: ArtVloženo: 04. 05. 2009, 11:57:53
Z této "simulace" jsem byl dost zhnusen, protože i když se na první pohled tváří profesionálně, ve skutečnosti není ani vzdáleně realistická a bohužel ani zábavná, v první zatáčce se ukazuje, že vykreslování okolí je podprůměrné, navíc zvuk je opravdu hrozný a celá akce místo jízdy na motocyklu připomíná spíš sáňkování na ledu.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist