English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Defenders of the Earth

Tato hra vychází z velice populární televizní série o stejném názvu. Obránci jsou tvořeny čtyřmi komiksovými superhrdiny, jmenovitě se jedná o Flash Gordona (vůdce týmu), Mandraka (pána iluzí), Lothara (nejsilnějšího muže světa), Phantoma (dřímá v něm síla deseti tygrů) a konečně je tu také Zuffy, chlupatý maskot celé družiny. A právě tato partička pěti hrdinů se musí postavit nemilosrdnému čaroději Mingovi. Ten ví moc dobře, že jediní, kteří můžou zkřížit jeho plány na ovládnutí světa, jsou Obránci. Proto jako svou pojistku unese jejich děti a uvězní je v temných kobkách své pevnosti. Varování zní jasně, pokud cokoliv podniknete, vaše děti zemřou. Jakýkoliv sebemenší náznak o proniknutí do pevnosti spustí sofistikovaný alarm, což značí okamžitou smrt všech dětí. Flash se tedy rozhodne vstoupit do sídla čaroděje sám, v naději, že bude schopen nepozorovaně procházet labyrintem chodeb.

 

Souhlasí také s tím, že pokud se dostane do nesnází, přivolá si na pomoc své přátele, neuvěřitelná síla Lothara a Phantoma bude k užitku, stejně tak okultní moc Mandraka na oklamání Mingových přisluhovačů. Na začátku hry je Flash vybaven určitým počtem štítů, které se postupně opotřebovávají při sebemenším kontaktu s protivníkem. Flash je neviditelný před detekčním systémem signalizujícím průnik jakéhokoliv nezvaného hosta, ale pozor, pokud delší dobu strávíte na jednom místě, tato výhoda rychle skončí a smrt vašich potomků bude nevyhnutelná. Flash může skákat a přikrčit se, tím se lze účinně vyhýbat útokům svých nepřátel, když je potřeba využít služeb některého dalšího člena týmu, objeví se nápis CALL HELP, nejčastěji se jedná o otevření nějakých dveří, překonání strže či deaktivaci různých pastí. Když zvládnete všechny nástrahy, ocitnete se v Mingově trůnní místnosti, kde se rozhodne o osudu dětí a záchraně celého světa.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Enigma Variations, 1990
Autoři:  Andrew Swann, Peter Tattersall, Ben Daglish
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Defenders.txt
Kazetová obálka:  Defenders.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Defenders.rzx (71 KB)
Stažení hry:  Defenders.zip (36 KB)

 

Publikováno: 26. 11. 2003 | Doplněno: 24. 12. 2006 | Vložit nový komentář...
Vložil: solaris104Vloženo: 24. 05. 2012, 21:28:59
Tato hra neni moc zabavna a nedosahuje zdaleka kvalit treba Savage. Na ZX 128 hraje pekna AY hudba a v tzx verzi ma zajimave efekty v borderu. Zajimavosti je, ze vznikla i verze pro Sam Coupe, ktera je trosku barevnejsi.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist