English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Double Dash

Double Dash je hra, která navazuje na sérii známých titulů Boulder Dash. Liší se od nich hlavně tím, že je určena pro dva hráče, získává tím netušené možnosti, mnohem více legrace, musíte se spoléhat nejen na sebe, ale i na svého parťáka, se kterým hru hrajete, a naopak máte mnohem větší motivaci dokončit úspěšně každou místnost a dostat se tak do další. Ve hře se střetnete s dvojicí krtků, kteří při hloubení svých chodeb v podzemí sbírají drahokamy.

 

Cílem hry je za vzájemné pomoci obou hráčů vysbírat v každé jeskyni předem daný počet drahokamů a dostat se z jeskyně přes blikající symbol krtka, který se nachází pro každého hráče někde jinde, např. symbol bílého blikajícího krtka se v první úrovni objeví vpravo nahoře, pokud první hráč vysbírá svých deset drahokamů. V některých úrovních je počítadlo vysbíraných drahokamů dokonce společné pro oba hráče. Hra se skládá z 24 jeskyní, z kterých je každá čtvrtá speciální (přežívací). Na začátku hry si můžete navolit pro oba hráče vlastní ovládání. V sebrání drahokamů místy překáží lebky a motýli. Dají se zneškodnit např. padajícím kamenem, ale dejte si pozor, ten může sebrat život i vám.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ultrasoft, 1991
Autoři:  VooDoo, Fuxoft
Žánr hry:  akční/logická
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Doubledash.txt
Kazetová obálka:  Doubledash.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Doubledash.rzx (760 KB)
Stažení hry:  Doubledash.zip (21 KB)

 

Publikováno: 5. 3. 2011 | Vložit nový komentář...
Vložil: RaxoftVloženo: 25. 02. 2024, 10:30:06
To "pomalé" scrollování byl samozřejmě autorský záměr. Tomášovi přišlo cool že kamera jede pomaleji než panáci běhají, a některé levely toho přímo využívají že človek musí část udělat naslepo mimo obrazovku.

Zamknout tu kameru aby sledovala každého panáka instantně nebo rychleji by určitě šlo napokeovat, nesouvisí to vůbec s rychlostí vykreslování.
Vložil: maikiVloženo: 18. 02. 2024, 01:29:55
Ano, panák je rychlejší než scrolling a utíká ze záběru... Stejný mega-průser jako původní Boulder Dash... na ZX Spectru. Naštěstí existují podstatně lepší hry i na Spectru, kde sice scrolling je stále po atributech, ale jinak je to už krásně hratelné. Např. bych zmínil Rockford nebo Rockfall, ale je jich vícero.
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 17. 02. 2024, 20:57:17
V žiadnom prípade tu nejdem haniť autora hry, pretože nakódiť akúkoľvek hru pre ZX Spectrum muselo byť v tých časoch veľmi namáhavé. Aj napriek tomu mi nedá nevytknúť hlavný problém tejto hry a to je pomalé a trhané scrollovanie. Naproti tomu idú hráči až príliš rýchlo a nie je problém dostať sa do situácie, kde vďaka pomalému scrollovaniu nevidíte, kde sa nachádzate a preto končíte zabitý nepriateľom. Ja chápem, že to mohla byť neskutočná zábava pri hre dvoch hráčov súčasne. Ale napriek tomu si myslím, že hra vôbec nie je taká úžasná.
Vložil: RaxoftVloženo: 18. 07. 2014, 15:35:41
Hudbu dělal Tomáš Pártl sám, Fuka u téhle hry dělal jen final coding (loader, ochranu) původní volně šířené verze.
Vložil: PeetoVloženo: 09. 10. 2012, 21:06:47
Skvela zabava na splitscreene pri jednom pocitaci ! Single asi nemal cenu, ale coop bol neskutocna zabava na didaktiku! Vymyslali sme strategie a skvele sme sa bavili! Dlho som hladal tuto gamesku. Nasiel som vzdy len klasiky, kde neboli krtkovia. Takze dakujem ze vdaka tejto stranke som tuto gamesku konecne zohnal a zaspominal.
Vložil: BildoVloženo: 28. 04. 2012, 23:31:01
Tusim jsem mel oroginalni verzi hry s Ultrasoftu. Ale vim,ze jsem byl sklamany. Co ma s touhle hrou spolecne Fuka? Hudbu ?
Vložil: PaveroVloženo: 03. 08. 2011, 10:04:47
jj, RZX dalo hodně zabrat :)
Vložil: solaris104Vloženo: 01. 08. 2011, 07:33:24
U teto hry se mi vubec nelibil trhany a pomaly posuv obrazu. Take ovladani nema zrovna nejlepsi odezvu. Ale i pres tyto nedostatky jsme s Paverem dokazali vytvorit rzx video cele hry.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist