English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dynamite Dan 1-2

Šílený vědec Blitzen pracoval mnoho let na vývoji tajné zbraně, která by dokázala vyvolat katastrofu apokalyptických rozměrů. Plány na její výrobu ukryl v trezoru svého sídla, jenž je dokonale zabezpečeno proti vstupu všech nepovolaných osob. Nikdo nedokáže předem odhadnout, co se honí hlavou pomatenému profesorovi a jaké má využití pro svůj zkázonosný vynález. V roli tajného agenta Dana musíte na vzducholodi proniknout do objektu, vyhledat osm náloží dynamu a vyhodit do povětří sejf, kde jsou umístěny instrukce na výrobu zbraně. Celý dům se rozprostírá na ploše 48 obrazovek, což představuje šest pater po osmi místnostech, mezi kterými se dá plynule procházet, což vytváří dojem válcovitého tvaru celého objektu. Kromě dynamitu v pevnosti najdete i další užitečné předměty - jídlo doplňující ztracenou energii, zbraně ochraňující vás před nepřáteli nebo například kyslíkovou láhev, která vám zajistí imunitu před vodou, pod celým objektem totiž protéká řeka. To by bylo asi to nejdůležitější, co se dá k prvnímu dílu dodat.

 

Mladí lidé po celém světě jsou v hrožení, jejich mysl je hypnotizována poslechem na první pohled zcela neškodných gramofonových desek. Někomu se totiž podařilo na desky umístit podprahový zvukový vjem, který způsobuje totální rozklad myšlení. Existuje pouze jediná osoba, která je něčeho podobného schopná, je to tak, profesor Blitzen je zpět a další práce pro agenta Dana právě začíná. Tentokráte se musí dostat na souostroví tvořené osmi ostrůvky, zvané Arcanum, na kterém se rozprostírá tajná základna doktora Blitzena. Dan se mezi ostrovy pohybuje ve své vyhlídkové vzducholodi, na každém ostrově je nutné vyhledat jednu vinylovou desku a přehrát ji na gramofonu. Když se vám podaří dosáhnout osmého ostrova a poslední deska je přehrána, musíte ještě umístit výbušninu do profesorovy laboratoře. Od této chvíle vám běží tříminutový časový limit, ve kterém se musíte přemístit zpět do vzducholodi, protože po uplynutí času celá továrna vylétne do vzduchu. Jestli zvládnete i toto, hru Dynamite Dan 2 máte zdárně dohranou.

 

Dynamite Dan 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Mirrorsoft, 1985
Autor:  Rod Bowkett
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Dynamitedan1.txt
Kazetová obálka:  Dynamitedan1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Dynamitedan1.rzx (171 KB)
Stažení hry:  Dynamitedan1.zip (31 KB)

 

Dynamite Dan 2

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Mirrorsoft, 1985
Autor:  Rod Bowkett
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Dynamitedan2.txt
Kazetová obálka:  Dynamitedan2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Dynamitedan2.rzx (250 KB)
Stažení hry:  Dynamitedan2.zip (33 KB)

 

Stažení celé série: Dynamitedan1-2.zip (63 KB)
Publikováno: 17. 2. 2002 | Doplněno: 30. 7. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: PeetoVloženo: 21. 06. 2019, 18:55:53
Wow, ani som netusil, ze vysla aj dvojka. Jednotka je u mna kultova klasika a nemoze chybat v mojej TOP 30
Vložil: maikiVloženo: 21. 06. 2019, 09:39:03
Jsem ted narazil na Trubce na predelavku Dynamite Dan 2014 pravdepodobne ceskeho puvodu. Oproti originalu se obrazovky neprepinaji, ale mapa skroluje. Jinak docela divne ozvuceni v ponure atmosfere na rozdil od originalu. Take smichani barev jakoby ze ZX Spectra a C-64 verze dohromady na me pusobi spise divne. Jo a v ukazkovem videu ceka hrac nez prijede vytah, no celou vecnost. No to by se na Spectru nestalo...
Vložil: Factor6Vloženo: 14. 10. 2015, 16:51:54
Upřímně, chtěl bych vidět někoho, kdo by DD1 dohrál bez POKE a bez snapshotů v emulátoru. Podle mě to nejde.
Vložil: MilošVloženo: 04. 12. 2013, 15:36:36
Jo Dynamite Dan je srdcovka na Spectru. Co se týče hudby u těchto her, tak jsou jistě nadprůměrem - oproti jiným hrám. Až člověk přemejšlí nad tím, jak to všechno nacpali do tam malé paměti, jaké spectrum měl. Co se týče muziky, tak byla ještě lepší verze pro Spectrum 128. Lze najít na youtube
Vložil: ainVloženo: 12. 11. 2009, 10:04:45
Mně to připomíná takovou složitější verzi Manic Minera
Vložil: JiříVloženo: 11. 11. 2009, 22:05:45
DD1 je srdeční záležitost z doby mládí - cca před 25 lety. Tehdy jsme to hráli na VŠ kolejích každý den. Určitě se dá dohrát do konce bez POKE, chce to jen cvik a dobré rozestavění dynamitů. Při každém startu hry je nové rozmístění dynamitů, životů, kyslíku, atd. Existuje celkem 48 variant. Celá laboratoř je rozdělena do 48 oken, což je 8 sloupců, každý má 6 pater. Dynamity jsou rozděleny tak, že v každém sloupci je vždy jen jeden dynamit. Některé varianty jsou jednodušší a dají se dohrát až do konce bez POKE.
Vložil: maikiVloženo: 30. 09. 2009, 17:46:37
Tak puvodni Dynamite Dan je urcite zabavnejsi, pritazlivejsi a lepsi. Jednoznacne vylepseni zanru oproti Manikovi. A to nadherne ozvuceni - je videt ze autor je profi hudebnik. Dvojka uz to trosku prehnala a ani zvukove neni optimalni. Je pravda ze jednicka se bez POKE neda hrat, ale neni problem sehnat upravenou verzi, kde umrete akorat pri padu do vody (a jen nekdy) a pak je realne to dohrat. Jedna z mych nejoblibenejsich na ZX Spectrum.
Vložil: ArtVloženo: 28. 06. 2009, 11:54:35
Hudebně jsou oba díky rozhodně zajímavé. Jde o slušný kompromis pro původní zvukové možnosti Spectra 48K, protože neustále hrající hudba by byla dost otravná, ale úplně bez hudby při hře by to bylo méně přitažlivé.
Vložil: Factor6Vloženo: 29. 04. 2009, 08:54:41
DD1 je pekelně těžký a bez POKE se nedá asi dohrát. DD2 se mi líbí víc, má krásnou hudbu, grafiku a jakousi atmosféru. Také se dá projít víc než jeden svět bez ztráty života (jednoho). Zpracování úvodní hudby mě vždy fascinovalo. Krásné.
Vložil: ArtVloženo: 21. 04. 2009, 14:06:25
I když je princip obou dílů vlastně dost jednoduchý, jsou hezky nakreslené, slušně animované, na poměry Spectra 48K dobře ozvučené, správně praštěné a s několika docela originálními nápady, takže mě bavilo se jimi procházet, ale bohužel byly pro mě pekelně těžké, takže jsem se nikdy ani nepřiblížil k cíli. Věřím, že je to možné i bez úprav hry, ale asi je potřeba vymyslet správný postup a získat velkou zručnost, na což jsem neměl dostatečnou trpělivost.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist