English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Head over Heels

Název tohoto povedeného titulu představuje slovní hříčku, která se dá přeložit několika způsoby (střemhlav, až po uši, od hlavy až k patě, vzhůru nohama) a zároveň v sobě obsahuje jména dvou hlavních hrdinů, nad nimiž získáváte kontrolu. Head over Heels nabízí téměř 300 pěkně ztvárněných místností a množství výborných a originálních nápadů. Není to vyloženě akční hra, protože je v ní zahrnuto hodně strategických prvků. Cílem hry je najít pět královských korun, které jsou důmyslně ukryté v impériu Blacktooth, kde se děj odehrává. Impérium se rozprostírá celkem na pěti planetách, na stejnojmenné domovské, která si postupně zotročila čtyři okolní - Egyptus, Penitentiary, Safari, Book World. Hru začínáte v zámeckém vězení na planetě Blacktooth, ze kterého musíte uprchnout a navštívit všechny sousedské planety, neboť na každé z nich se nachází po jedné koruně. 

 

Tuto úlohu mohou splnit pouze dva tajní špióni, Head a Heels, každý z nich oplývá rozdílnými schopnostmi, takže se dokáží skvěle doplňovat. Head je sice pomalý, zato umí dobře skákat, pro Heelse platí úplný opak. Disponuje rychlým během, ale vyskočí v porovnání s Headem stěží do poloviční výšky. Head může střílet, samozřejmě pouze v případě když najde pistoli a získá náboje. Heels dokáže sbírat předměty, podmínkou ale je, že musí najít tašku. Když se oba špióni potkají na jednom místě, můžete z nich vytvořit jedno tělo. Stačí když Headem vyskočíte na Heelse, na kterého se pak přepnete. V takovémto režimu se vlastnosti obou hrdinů sčítají, tudíž je možné se rychle pohybovat, sbírat předměty, střílet a skákat vysoko. Autoři tohoto titulu dokázali dotáhnout pseudo 3D zobrazení k naprosté dokonalosti, od té doby, kdy ho poprvé uvedla firma Ultimate ve hře Knight Lore, uplynula tři dlouhá léta.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ocean Software, 1987
Autoři:  Jon Ritman, Bernie Drummond, F. David Thorpe, ...
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Headoverheels.txt
Kazetová obálka:  Headoverheels.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Headoverheels.rzx (383 KB)
Stažení hry:  Headoverheels.zip (37 KB)

 

Publikováno: 5. 3. 2003 | Doplněno: 26. 7. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: Solaris104Vloženo: 12. 09. 2021, 11:11:04
Tak jsem tu hru také dohrál, ale musel jsem použít POKE na nekonečné životy. Musel jsem se orientovat dle mapy a občas kouknout na video. Logické řešení některých místností dalo zabrat. Je to hodně těžké a chtěl bych vidět někoho, kdo to poctivě dohraje. Planeta Penitentiary byla peklo. To propadávání dolů mě iritovalo.
Vložil: BildoVloženo: 28. 08. 2021, 19:52:36
Ano, byla to parádní hra. Hráli jsme to hodně, ale nikdy jsme to nedojeli celé.
Vložil: ugraugraVloženo: 23. 08. 2021, 16:16:13
Zrovna jsem to dokončil a musím říct, že pro mě osobně je to zatím nejlepší hra na Spectru, co jsem hrál. Skvělé jak po technické stránce, tak po stránce designu.
Vložil: ArtVloženo: 16. 11. 2009, 12:34:30
Ještě bych dodal, že autoři Jon Ritman a Bernie Drummond po hrách "Batman" a "Head Over Heels" vytvořili ještě stejně dobrou hru "Monster Max", která ale bohužel vyšla jen pro původní černobílý Game Boy (i když podle mě konverze pro Spectrum by byla možná, protože jde o skoro stejný procesor, zvuk a podobnou grafiku).
Vložil: ArtVloženo: 20. 04. 2009, 08:41:00
Jedna z nejhezčích her na Spectru a pro mě i jedna z nejlepších. Velmi kvalitně odvedená práce s dobrými nápady, u které mi vůbec nevadilo, že není zrovna moc barevná, protože graficky je tak akorát vyvážená mezi detailností a přehledností. Bavila mě tak, že jsem si k ní kdysi nakreslil prostorovou mapu.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist