English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Heavy on the Magick

Heavy on the Magick představuje drobné odchýlení se od normy, kterou firma Gargoyle Games nastolila svými předchozími třemi grafickými adventurami, jmenovitě Tir Na Nog, Dun Darach a Marsport, jež si byly podobné jako vejce vejci. Tato hra je okořeněna daleko větší porcí humoru než předešlé tituly a zdá se daleko více detailnější a interaktivnější, a to hlavně díky nově použité technice zobrazování umožňující na menším prostoru umístit více grafiky a především zkvalitnění hratelnosti na úkor snížení rozlehlosti (počtu místností, ve kterých se hra odehrává).

 

Hlavním hrdinou této hry je mladý začínající kouzelník Axil the Able, který si ve své oblíbené hospůdce Golden Thurible pustí svou nevymáchanou pusu na špacír a urazí mocného čaroděje Theriona, který ho nemilosrdně teleportuje do zatuchlého podzemního labyrintu, ze kterého se Axil musí pokusit nalézt cestu ven. Celé bludiště je rozděleno do čtyř pater, čeká zde na vyřešení řada hádanek, které nelze zvládnout jinak než za použití magie. Jedná se opět o grafickou adventuru, která používá jazyk označovaný jako Merphish (kombinace slovesa a podstatného jména) pro vzájemnou interakci s prostředím, vše zabaleno do kompaktního celku nabízejícího mraky hodin skvělé zábavy.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Gargoyle Games, 1986
Autor:  Carter Follis Software Associates
Žánr hry:  arkáda/adventure
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Heavyonthemagick.txt
Kazetová obálka:  Heavyonthemagick.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Heavyonthemagick.rzx (322 KB)
Stažení hry:  Heavyonthemagick.zip (32 KB)

 

Publikováno: 30. 6. 2002 | Doplněno: 25. 7. 2009 | Vložit nový komentář...
Vložil: ArtVloženo: 02. 08. 2009, 13:15:42
Tohle je pro mě velmi povedený kompromis mezi hrou ovládanou textovými příkazy a animovaným příběhem. Na Spectru patřil k mým oblíbeným hrám a bavilo mě zkoumat bludiště, kreslit mapu a snažit se rozluštit problémy. Zajímavé je, že příkazy se zadávají ve stylu editoru Basicu 48K. Nevím sice, jestli je hra opravdu humornější než předchozí produkty Gargoyle Games, ale rozhodně je na Spectru velmi originální a trochu mi připomíná první graficko-textové hry od firmy Sierra pro Apple II ze stejné doby. Dobrá je "podzemní" atmosféra, která mi zase připomíná pozdějšího Cadavera pro šestnáctibitové počítače. Zajímavé je, že Heavy on the Magick je inspirována okultismem Aleistera Crowleyho. Ještě bych opravil jméno kouzelníka na "Axil".

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist