English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Into the Eagle's Nest

Hra Into the Eagle's Nest pochází od poměrně neznámé firmy Pandora, která ještě stihla vyprodukovat v roce 1991 hru Dominion a pak se po ní úplně slehla zem. Přestože by se mohlo zdát, že autoři neměli s tvorbou her příliš mnoho zkušeností, neznamená to, že by tento titul byl nějak nekvalitní. Vaším úkolem je provést diverzi ve štábu nepřátelské základny - v takzvaném Orlím hnízdě. Celý komplex je rozdělen do osmi podlaží, které sledujete z pohledu shora. Úkoly, které na vás čekají, by se daly rozdělit do dvou skupin. V jednotlivých levelech totiž buď musíte aktivovat detonátory u rozmístěných náloží, popřípadě hledáte zajatce, které je pak nutné osvobodit. 

 

Nepřátel je skutečně hodně, jediné štěstí je, že vás zraní pouze ve chvíli, když se nacházejí ve vaší těsné blízkosti. Dokonce je možné si navolit obtížnost, která má vliv na to, zda na likvidaci vojáka bude stačit jeden či dva výstřely. Svá zranění si můžete částečně vyléčit jídlem, na plnou hodnotu se vaše zdraví doplní jen v případě, kdy najdete lékárničku, kterých ale není moc. Cestou musíte doplňovat munici, protože při likvidaci protivníků se vám množství střeliva v zásobníků bude rychle tenčit. Důležitou úlohu ve hře hrají klíče, pomocí kterých otevíráte dveře do dalších místností. Na druhou stranu je dobré podotknou, že ne na všechny dveře je zapotřebí klíčů, protože některé jdou lehce prostřelit. Taky se nesnažte střílet do výbušnin, určitě by to nedopadlo dvakrát dobře.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Pandora, 1987
Autoři:  Kevin Parker, Robin Chapman
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Intoeaglesnest.txt
Kazetová obálka:  Intoeaglesnest.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Intoeaglesnest.rzx (1569 KB)
Stažení hry:  Intoeaglesnest.zip (19 KB)

 

Publikováno: 27. 10. 2002 | Doplněno: 30. 10. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 03. 03. 2024, 16:15:51
Veľmi pekná akčná strieľačka s rozsiahlou mapou plnou ôsmych poschodí, kde je vašou úlohou v zámku obsadenom nacistickými vojakmi pekne poschodie po poschodí aktivovať detonátor a vrátiť sa späť na miesto, kde ste začínali. V tom vám bude brániť obrovská presila nacistov, ktorí sa správajú ako nejakí zombíci. Našťastie ublížiť vám môžu až keď sa k vám bezprostredne priblížia. Energiu aj muníciu si môžete cestou dopĺňať. Okrem toho môžete brať aj všadeprítomné vzácne predmety. A aby ste sa dostali do zatvorených miestností, musíte vziať kľúče. Niektoré tenšie dvere sa ale dajú aj rozstreliť. V podstate je táto hra niečo ako Wolfenstein z vtáčej perspektívy pre ZX Spectrum. Rozhodne hru odporúčam
Vložil: Solaris104Vloženo: 27. 12. 2014, 10:47:45
Tak jsem si dohrál level 1. Stačí v každém z 8 podlaží aktivovat detonátor a vrátit se k východu s motorkami. Díky mapě od Pavera to není problém.
Vložil: pipoVloženo: 24. 12. 2014, 19:43:28
Včera jsem si ji zahrál a prošel všechny poschodí. Škoda, že to nemá nějaké zakončení, vlastně dojdeš do 6 poschodí ale není jak hru ukončit. Jinak je ale opravdu super.
Vložil: maikiVloženo: 24. 12. 2014, 14:30:22
Into The Eagle's Nest je asi nejlepší hra tohoto typu pro ZX Spectrum. Pokud bych si měl tedy vybrat, tak beru tohle namísto Gauntletů. Pamatuji si taky na verzi pro C-64, která měla plynulý scrolling, ale i verze pro Spectrum působí velmi hratelně.
Vložil: pipoVloženo: 22. 12. 2014, 14:39:58
no vida Ale vzpomínky zůstanou. Když jsem byl malý, tak jsem pořádně nevěděl, jestli nejdříve jít dolů a pak poschodíma nahoru. Ale to už je jedno. Nějak mi to v současných hrách na pc chybí. Ta představa, když se nahraje hra z kazety a co tam bude za hru Měl jsem asi 10 kazet plných her Nejvíce vzpomínám na tuto hru, exolon, sabotér ale bylo jich mnoho
Vložil: PaveroVloženo: 22. 12. 2014, 11:27:16
no, stylové "pokračování" tu máme v podobě titulu Carlos Michelis

http://www.zx-spectrum.cz/index.php?cat1=3&cat2=3&game_id=carlosmichelis.txt
Vložil: pipoVloženo: 22. 12. 2014, 11:04:07
Jedna z nejlepších her co jsem na didaktik M hrál. Strávil jsem u ní mnoho a mnoho dní. Nikdy jsem jí nedokončil a to mě mrzí. Kdyby šel udělat remake, budu rád Co se stane po aktivování všech bomb ?

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist