English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Ivan Ironman Stewart's Super Off Road Racer

Jak již samotný název hry napovídá, jde o závody off roadů. Jedná se o terénní automobily v provedení 4x4, tedy s pohonem všech čtyř kol. Američan Ivan Stewart, zvaný "Železný muž", který je dnes už legendou, patřil ve své době mezi nejlepší závodníky tohoto skvělého sportu. Firma Virgin Games v roce 1990 naprogramovala a taky po něm pojmenovala tuto povedenou a zábavnou hru. V samotném závodě si to mezi sebou rozdají čtyři vozidla a na výběr máte hru pro jednoho, popřípadě pro dva hráče. Celou trať vidíte se shora na jedné obrazovce, takže máte přehled, jak na tom jste. Navíc je plná děr, výmolů, kopečků a různých uměle vyrobených skákacích ramp, mnohdy nechybí ani vodní příkop. O srážky zde taky není nouze a asi se jim nejspíš nevyhnete. Také musíte perfektně zvládnout řízení, protože se vám snadno může stát, že po nárazu na hrazení budete odmrštěni do protisměru. 

 

Za vítězství dostanete peněžní ocenění. S tím pak můžete vynaložit podle svých představ. Například si dokoupit lepší pneumatiky, vylepšit motor na vyšší výkon, lepší odpružení proti nárazům, nebo třeba tzv. nitra, která krátkodobě akcelerují váš automobil. Další výhodou je, že se čas od času někde na trati objevují peníze, nebo i právě tyto nitra. Doporučuji je používat s rozvahou a hlavně na začátku rovinek, které tak bleskově zdoláte. Tratí je celkem osm, které se potom neustále opakují. Ivan Ironman Stewart's Super Off Road Racer je vcelku jednoduchá hra, která vám ale může přinést (hlavně ve dvojici) skvělou zábavu. Grafická stránka je taky velmi dobrá. Autoři hry si také dali hodně záležet i na tom, jak se auta chovají při samotné jízdě, nebo při najetí na nějakou tu překážku či do vodního příkopu. Pokud máte rádi závodní hry, pak tahle nesmí mezi nimi chybět.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Virgin Games, 1990
Autor:  Graftgold
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Ivanironman.txt
Kazetová obálka:  Ivanironman.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Ivanironman.rzx (214 KB)
Stažení hry:  Ivanironman.zip (26 KB)

 

Publikováno: 2. 4. 2005 | Autor: Rocker | Vložit nový komentář...
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 09. 03. 2024, 13:51:27
Kým v Jet Bike Simulator sa mi nepáčilo, ako autori všetko zmenšili, aby trať vošla na jednu obrazovku, v tejto hre to autori vyriešili doslova šalamúnsky. Žiadne zbytočné ukazovatele, len trať na celú obrazovku a časy jednotlivých závodníkov. Hra sa dobre ovláda, má veľmi peknú grafiku, hudbu aj zvuky. Páči sa mi možnosť hry viacerých hráčov. Celkovo hru hodnotím veľmi pozitívne, nakoľko autori dokázali, že aj závody na jednej obrazovke môžu byť pekné aj zábavné.
Vložil: ArtVloženo: 08. 06. 2009, 12:09:51
Pro jednoho hráče dost snadná hra. Pořád jsem vyhrával, pak už jsem neměl za co utrácet peníze a nakonec jsem musel počítač vyresetovat, jinak bych hrál pořád dokola. Bohužel obtížnost se pravděpodobně vůbec nezvyšuje, takže větší zábava začíná asi až pro dva hráče. Ale každopádně jde o závody velmi pěkně zpracované, při skocích působí i prostorově a dobře se to hraje.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist