English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Jaws

Film Čelisti asi není potřeba nikomu představovat. Na tom, že se úspěšný film dočká počítačové zpracování, také není nic zvláštního. V tomto konkrétním případě to trvalo dlouhých 14 let, což pochopitelně bylo způsobeno tím, že v době vzniku díla nebyla počítačová technika na takové úrovni. O co tady půjde? Smrtící monstrum v podobě žraloka bílého se uchýlilo do doposud poklidných vod obklopujících pláže ostrova Amity. A co čert nechtěl, začalo si brousit zoubky na nebohé domorodce, kteří se rozhodli jít si zaplavat.

 

Brodie, policejní šéf, musí za každou cenu zbavit ostrov tohoto zabijáka. Snadný úkol pro každého, kdo má potřebné vybavení. Bohužel přírodní kalamita způsobila, že zbraň, kterou lze žraloka zabít, se rozlomila na čtyři části, které skončily v těch nejtemnějších zákoutích podmořského labyrintu. Abyste všechny části mohli najít, dostanete špičkově vybavenou miniponorku, která vám pomůže při průzkumu mořských hlubin. Ta ovšem není nepřemožitelná, při kontaktu s mořskou havětí dostává pořádně na frak. Po nalezení všech čtyři částí zbraně ponorku vystřídá potápěč, který třemi přesnými zásahy do čelistí lidožrouta, osvobodí ostrov od tohoto netvora.

 

Hra ve verzi 128K nabízí celou řadu vylepšení. Dostáváte např. podrobné informace o tom, kde byly další žraloci spatřeni. Je na vaší volbě, zda pláž uzavřete či nikoliv. Pokud uzavřete příliš mnoho pláží, dostanete pořádnou čočku od nadřízených autorit.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Screen 7, 1989
Autor:  Malcolm J. Smith
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Jaws.txt
Kazetová obálka:  Jaws.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Jaws.rzx (302 KB)
Stažení hry:  Jaws.zip (71 KB)

 

Publikováno: 5. 2. 2021 | Vložit nový komentář...
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 09. 03. 2024, 11:24:32
Celkovo mi hra pripomenula hru Cybernoid. Akurát, že táto sa neodohráva vo vesmíre, ale na Zemi, resp. pod vodou :) Hra má veľmi peknú grafiku, v 128 kb verzii aj hudbu a zvuky. Ovládanie hry je pohodlné. Hra má obrovskú mapu, čo zaručuje hráčovi dlhú dobu zábavy. Navyše, starosť o ostrovné pláže v 128 kb verzii mi príde ako veľmi dobré a zmysluplné rozšírenie hry. Celkovo na mňa hra pôsobila veľmi dobrým dojmom.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist