English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Jméno růže

Jestli si myslíte, že tahle hra má cokoliv společného s vynikajícím románem Umberta Eca, pak jste na omylu, příznivci tohoto známého italského spisovatele však nemusí smutnit, protože rovněž existuje titul Il Noma Della Rosa, což je přesně to, co hledáte. Ale teď se vraťme zpět k této hře, která je jakousi adventurou prokombinovanou akčními a strategickými prvky, částečně by se dala označit i za textovku, i když grafiky si v ní užijete hodně a dokonce je celkem vydařená, což v českých hrách nebývalo vždycky zvykem. 

 

Hlavní postavou hry je šéfinspektor Clouseau, který dostal za úkol vypravit se do tajemného německého kláštera plného tajemných jeptišek (že by přeci jenom narážka na Ecův román ), aby zde vypátral, co se jen dá. A pozor, na závěr důležité upozornění, tuhle hru můžete hrát jen v případě, že vám bylo 18 let, jak je patrné z titulního obrázku. Možná je to tím, že jeptišky v tomhle klášteře budou hodně nadržené, ale to už budete muset důkladně prozkoumat sami \"\".

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Proxima Software, 1991
Autor:  George K.
Žánr hry:  adventure
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Jmenoruze.pdf
Kazetová obálka:  Jmenoruze.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, online
RZX video:  Jmenoruze.rzx (159 KB)
Stažení hry:  Jmenoruze.zip (54 KB)

 

Publikováno: 11. 11. 2003 | Doplněno: 4. 1. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: donPadreMariossoVloženo: 11. 03. 2024, 07:55:28
Pekná a pomerne vtipná hra z bývalého Československa, ktorá by mohla byť aj trochu dlhšia. Na ovládanie si treba zvyknúť, ale potom už je to malina. Grafika sa mi páčila a aj úvodná hudba. Škoda, že vhýbajú zvuky. Inak je to veľmi dobrá hra.
Vložil: PeetoVloženo: 09. 05. 2017, 20:56:55
Na tuto hru som ako cca 14 rocny videl niekde nejake reklamy, ze je to lahko eroticka hra - tak som ju samozrejme ako spravny pubertiak vzdy chcel a nikdy som ju nezohnal
Vložil: Solaris104Vloženo: 08. 05. 2017, 11:30:23
Tato hra je taková divná. Má velmi mizerný děj a zvláštní ovládání, které je spíše vhodné pro myš než pro joystick. Škoda, že hudba zní jen v úvodu a závěru hry. Kdyby ve hře ubrali erotiku a vypilovali děj, mohla to být dobrá hra.
Vložil: CondorVloženo: 14. 08. 2012, 10:10:38
Ještě dnes si pamatuji, jak nám tuto ještě nedodělanou hru Jirka prezentoval na dni otevřených dveří v Ústí n/L - což bylo každou lichou sobotu. A krom Inferna tam bylo k vidění mnoho zajímavých prográmků a utilit. Krásné časy to byly.
Vložil: tomasczVloženo: 13. 08. 2012, 02:41:08
Tudle hru jsem kdysi vyhandloval (po 20 letech uz to snad muzu provalit - nicmene autorovi se dodatecne omlouvam) a musim rict, ze valcovan tehdejsi propagaci hry ("bombasticke", "uzasne", "to tu jeste nebylo") jsem se pres fazi prvotniho nadseni dostal az do faze absolutni nelibosti - nejen ze ta hra byla absolutne potichu (hrano na Kompaktu bez AY) a mela totalne odlisny ovladani (prechodem na PC jsem zjistil, ze to ovladani je vpodstate totalne normalni ), ale predevsim byla priserne zdlouhava a nudna bez navodu a naopak s navodem prekvapive kratka (a trochu mene nudna). Takze vpodstate jsem byl nakonec rad, ze jsem za ni nemusel dat ani korunu. (Nez tadle obrovska "monstro-hra" mi kdysi vic pobavil Zly sen, Kaboom nebo Krtek, ktery jsem mel, a porad jeste mam, originalky )

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist