English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Navy Moves 1-2 (2)
Nebulus (9)
Predator 1-2 (11)
Ultrasoft - sháním... (10)
OctuKitty (2)
Lap of the Gods (1)
Official Father Ch... (1)
Video Pool (20)
Popeye 1-3 (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Laser Squad

Laser Squad je strategická hra určená pro jednoho nebo dva hráče, kteří bojují proti sobě. Hrajete-li sami, úkoly protivníka převezme počítač. V původní verzi má hra tři přihrávané mise (scénáře), později byly vydány čtyři další dodatečné mise, takže pokud jste si sehnali celý komplet (je k dispozici na těchto stránkách), čeká vás celkem sedm scénářů na vyřešení. Hra pochází již z roku 1988, objevila se na celé řadě dalších platforem, přičemž autorem verze pro ZX Spectrum je Julian Gollop. Laser Squad je asi opravdu tou nejlepší strategickou hrou pro tento osmibitový počítač a každý si ji může hrát svým způsobem a pokaždé jinak. Není zde jen jeden způsob řešení, záleží na vaší strategii, rozmístění mužů, na zbraních. Přes zdánlivou složitost ovládání po troše cviku zjistíte, že je to celkem snadné a logické. Grafická stránka hry je na dost vysoké úrovni pro tento typ her a poskytuje velké množství detailů. Každá střelba, která poruší budovy a jejich vybavení, se ihned projeví zajímavými efekty a spoustou trosek, včetně animovaných úmrtí bojovníků i robotů. Nové scénáře značně rozšiřují nabídku a poskytnou každému možnost zkusit si to, co se mu nejvíce zamlouvá.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Blade Software, 1988
Autor:  Target Games
Žánr hry:  strategie
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User
Původní manuál:  Lasersquad.txt
Kazetová obálka:  Lasersquad.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Lasersquad.rzx (592 KB)
Stažení hry:  Lasersquad.zip (97 KB)

 

Publikováno: 6. 9. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: MEGAJOHNVloženo: 03. 03. 2016, 14:13:26
Teda level 4 - The Cyber Hordes.
Vložil: MEGAJOHNVloženo: 03. 03. 2016, 14:05:49
Ahojda. Asi neexistuje nějaké verze s opravenými bugy v chování protivníka (computer), že? Navíc, např. v levelu 5, jsou droidi bloklí mezi budovami...
Vložil: oldsoftVloženo: 23. 02. 2010, 19:32:52
Sice s křížkem po funuse, ale Rebelstar, stejně jako cokoli jiného je kde? No přece na World of Spectrum! http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0004058
Vložil: BildoVloženo: 23. 02. 2010, 18:03:21
Taky jsem hru hodne hral. Asi ji taky natahnu do PSP. Nastesti tam mam emulator Didaktiku a poustim ho vic, nez ty AAA PSP tituly. :). Jsem asi divnej,ale nevadi mi to!!!
Vložil: AbraxasVloženo: 23. 02. 2010, 15:54:48
No na PC je podobná pecka.... Fallout 1,2, (trojku nepocitam to je humus).
Tuším že tvůrci Fallouta toto jistě hrali.
Vložil: Laser foreverVloženo: 11. 06. 2009, 09:37:35
Absolutne nej hra, co jsem kdy na Spectru hral. Hraju to do dnes a obcas se stane, ze nevyhraju, coz je po xxx-tem hrani vsech levelu docela prekvapeni. Strasne rad se k teto hre vracim!! Jo, neni tady nekde Rebel Star?
Vložil: ArtVloženo: 14. 05. 2009, 12:14:41
Líbí se mi, že na rozdíl od spousty jiných strategických her na osmibitových počítačích tu postavy nejsou vyznačeny jen čtverečky se symboly, ale je vidět i jakou zbraň drží, na kterou stranu jsou otočené a střelba a likvidace je doprovázena animací. Také okolí je nakresleno velmi dobře a dokonce je vyznačeno prostorově, tedy nevypadá jen jako mapa. Dává to prostě lepší dojem, že je hráč opravdu v akci a ne, že to jen řídí jako generál.
Vložil: uglydogVloženo: 14. 05. 2009, 08:06:41
Naprostý souhlas s Monty Mole! Podle mě jedna z nejpropracovanějších her pro Spectrum, skvělá grafika a hratelnost. Nejvíc se mi líbí první scénář, ale proti živému protihráči jsou všechny scénáře super. Mám ji i na emulátoru v mobilu...
Vložil: MontyMoleVloženo: 08. 05. 2009, 21:25:58
Má nejoblíbenější hra pro Spectrum. Skvělá strategie, ve hře dvou hráčů neskutečná zábava. Byl vytvořen i editor a spousta nových scénářů, zkoušel jsem verze pro Amigu, PC (ta je naprosto hrozná), CPC, C64, žádná není tak dobrá jako ta spectrácká.
Geniální hra!

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist