English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jet-Story (20)
Chuckie Egg 1-2 (7)
Chrobák Truhlík (3)
Into the Eagle's N... (7)
International Kara... (2)
Inferno (18)
Indiana Jones 2-4 (6)
Indiana Jones 1-3 (7)
Il Noma Della Rosa (6)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Last Ninja 2

A je tu další vynikající titul bojového charakteru. Postarala se o něj firma System 3 Software, která v době jeho vzniku měla již velké zkušenosti s tímto typem her, neboť v letech 1985-87 vyprodukovala několik verzí hry International Karate, takže je zde mohla zúročit. Ono již ze samotného názvu je myslím ihned patrné, že si soubojů muže proti muži užijete opravdu hodně. Hra je vytvořena s neuvěřitelnou precizností a grafika v ní je velice jemná, do detailu propracovaná, takže ani není divu, že si tento titul získal takovou oblibu.

 

Příběh nás zavádí do města New York, které zde poznáte z té horší stránky. Zlověstný bojovník Kunitoki zde řídí transport drog a distribuuje je do celé oblasti. Jedinou osobou, která se mu může postavit do cesty a překazit tak jeho plány, je speciálně vycvičený Ninja ovládající nepřeberná bojová umění. Celá hra je rozdělena do šesti dílů, v tom prvním začínáte v newyorském Central Parku, pokračujete ulicemi města, dostanete se do newyorských kanalizací, navštívíte továrnu na výrobu drog, kanceláře, odkud je řízen prodej a velkolepé finále se odehrává v sídle úhlavního padoucha.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  System 3 Software, 1988
Autor:  MD Software
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Lastninja2.txt
Kazetová obálka:  Lastninja2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Lastninja2.rzx (373 KB)
Stažení hry:  Lastninja2.zip (141 KB)

 

Publikováno: 7. 6. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: spadesVloženo: 04. 01. 2014, 22:42:33
Já si vzpomínám, že mi tenkrát nešel zvuk ale hra to byla na tu dobu fakt luxusní ...
Vložil: kombajn1Vloženo: 14. 08. 2009, 14:09:56
LN2 patřila k těm nejpromakanějším chodičkám, co si ale pamatuju, bez pomocného navodu jsem si ani neškrtl...
Vložil: PreToxVloženo: 29. 07. 2009, 23:14:43
Tuhle hru jsem hral tak dlouho, dokud jsem ji neprojel. V te dobe me to strasne chytlo, grafika uchvatna a i kdyz tam nebyl zvuk, dostalo me to prostredi.
Vložil: ArtVloženo: 28. 07. 2009, 09:58:25
Fakt je, že na Commodoru 64 to vypadá i zní mnohem lépe. Grafika je v rámci možností Spectra rozhodně slušná a stačí mi, ale ten "zvuk" při hře je ve verzi pro Spectrum velká ostuda (v roce 1988 a u remixu dokonce v roce 1990 je to pro mě nepochopitelné). Ale i tak souhlasím, že je škoda, že aspoň první díl pro Spectrum neexistuje, protože je pravděpodobně z těch tří nejlepší. I to je možná důvod, proč mi tento Ninja moc nesedl.
Vložil: solaris104Vloženo: 05. 06. 2009, 17:46:42
Na Spectru byl Last Ninja 2 paradni. Svou grafikou a hratelnosti me hra dostala. Skoda, ze neni vice dilu pro Spectrum.
Vložil: AINVloženo: 04. 06. 2009, 21:16:32
Já jsem si teda dlouho nemohl zvyknout na ten 3D pohled, který spousty věcí i pohybů spíš zakrývá. Ale jinak je fakt, že je to nesmírně lákavá hra a nutí člověka pořád hrát.
Vložil: MontyMoleVloženo: 04. 06. 2009, 19:54:33
Jo, remix má novou hudbu, upravenou grafiku, a opravený bugy. Takže na Spectru tam budou asi opravený jen ty chyby a možná vylepšená grafika (i když nevím jak). Taky tam jsou nějak upravený okraje herního okna a podobný blbosti.

Jinak LN2 je jedna ze superher podle mě, a jedna z mála her, kterou jsem si s chutí zahrál i na C64, je tam opravdu hezčí.
Vložil: BildoVloženo: 04. 06. 2009, 18:19:30
Me se Last ninja velmi libila. Mozna hlavne proto,ze jsem si zamiloval Last ninju 1 z verze pro C64. Udelala na me VELKEJ dojem. Mela krasnou hudbu. Prave proto me nejak i ta "nase" verze upoutala. Pamatuji si,jak jsem ji poprve dohral. . Ja jsem Last ninju Remix poprve videl az v Emulatoru WinUAE, ale tam je to prvni dil, jakej byl na C64. Last ninju remix jsem pro Spectrum nikdy nevidel.
Vložil: ArtVloženo: 04. 06. 2009, 13:36:57
Last Ninja 2 má opravdu pěknou grafiku i animaci (i když bohužel jen černobílou), dále bych ocenil prostorové zobrazení, používání předmětů, odlišné prostředí v každé části a celkovou rozsáhlost, ale jinak mě hra spíš zklamala. Příběh se tam v podstatě neprojeví, souboje jsou velmi nudné a úplně chybí zvuk (pokud nepočítám úvodní hudbu, která se nedá moc dlouho poslouchat). Ale je fakt, že kdysi mě to bavilo (až na to čekání, než se každý díl nahraje z kazety).

Mimochodem, zajímalo by mě, čím se liší "Last Ninja 2" a "Last Ninja Remix". Někde jsem četl, že by v tom remixu měl být konečně nějaký zvuk, ale když jsem to vyzkoušel, žádnou změnu jsem nezaznamenal, pokud nepočítám mírně upravený ubrázek vedle hrací plochy.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist