English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Marsport

Děj této hry se odehrává v jisté oblasti, ve které mají pozemšťané problémy se Septy, což je nesympatická agresivní rasa z vesmíru. Země a Měsíc jsou před nimi chráněny pomocí silového pole. Ale Septové odhalily způsob, kterým lze tuto překážku zdolat. Originální plány již nežijícího konstruktéra, které obsahují náčrty potřebné pro přepracování silového pole, jsou v paměti centrálního počítače Marsport. A jsou pouze tam. Problém je ale v tom, že celý komplex je v rukách Septů. Jakmile zasednete k počítači, stáváte se jiným člověkem. Teď se jmenujete John Marsh a jste velitelem pozemských sil. Vaším úkolem je projít podzemní labyrint, nalézt centrální počítač, vzít plány a bezpečně utéci. Musíte však vědět, že nejen Septové, ale hlavně systém obrany počítače ti staví nástrahy. Vaší první úlohou je získat zbraň, bez níž nemáte žádnou šanci.

 

Ale cesta k vítězství není jenom v bezmyšlenkovitém střílení doprava a doleva. Hlavně je nutno myslet, pokusit se vydedukovat či uhodnout, co je klíčem do zamčených dveří, jaké předměty je nutno vzít, abyste si ulehčili cestu, a kudy jít, abyste se vyhnuli potížím. A to se všechno váže na místnosti umístěné níže. V těch, které se nazývají SUPPLY, můžete najít všechny předměty potřebné pro hru. Nižší s názvem LOCKER slouží pro jejich bezpečné uchování. KEY, to jsou klíče pro nejbližší zamčené dveře, do kterých se musí vložit klíč, čili odpovídající předmět. REFUSE slouží pro zbavování se již nepotřebných rad. CHARGE slouží pro doplňování energie pro zbraň a v místnosti zvané FACTOR se z předmětů sestavují rady, do té doby neznáme, ale pro další hru potřebné. Dolní část obrazovky má pak informativní charakter, kde se ukazuje vaše poloha, co právě nesete a v jakém stavuje je vaše zbraň. Dále zde najdete kompas a ukazatel místa, kde se nacházejí pomůcky a informace.

 

V komplexu budov se můžete setkat s obránci. Za prvé jsou to Septové - bojovníci, kteří jsou dvakrát menší než vy, ale jsou hodně nebezpeční. Dále v některých částech můžete najít stojící Septy - vůdce. K nim se příliš nepřibližujte. Poté ještě zůstává překonat obranný systém počítače, který je představován hlídkujícími roboty. Zdálo by se, že jsou povinni vás vítat radostným blikáním svých světýlek, ale není tomu tak. Někteří z nich vás totiž budou považovat za Septa a podle toho budou reagovat. Typem hry se Marsport blíží svým předchůdcům Tir Na Nog a Dun Darach, možná je o něco lepší, existuje zde více pater, každé patro slouží jedné funkci. A hlavním rozdílem je také to, že se v tomto případě jedná o čisté sci-fi, což někomu může vyhovovat více a někomu méně.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Gargoyle Games, 1985
Autoři:  Greg Follis, Roy Carter
Žánr hry:  arkáda/adventure
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Marsport.txt
Kazetová obálka:  Marsport.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Marsport.rzx (1540 KB)
Stažení hry:  Marsport.zip (27 KB)

 

Publikováno: 29. 6. 2002 | Doplněno: 28. 9. 2002 | Vložit nový komentář...
Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist