English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (13)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Match Point

Díky obrovské popularitě Wimbledonu, které se tomuto tenisovému grandslamu v Anglii dostává, nebylo ani dvakrát velkým překvapením, že netrvalo příliš dlouhou, kdy se na Spectru objevil titul zabývající se touto tématikou. Match Point je docela jednoduchá hra, v časopisech popisovaná jako věrná simulace skutečného tenisu. Hra se poměrně striktně drží oficiálních tenisových pravidel, ačkoliv je patrné, že díky možnostem Spectra se těžko dočkáme takové rozmanitosti úderů, kterých lze dosáhnout v reálném tenise, popřípadě v tenisových simulátorech dnešních dnů.

 

Match Point nabízí hru dvou hráčů proti sobě, jednoho hráče proti počítači a vlastně jakousi exhibici, kdy si to proti sobě rozdají dva hráči, oba ovládaní počítačem, takže vy máte pouze možnost pasivně přihlížet, jako kdybyste sledovali tenisový zápas v televizi. Hra pochází již z roku 1984, tudíž je zřejmé, že po vizuální stránce vznikly za éru Spectra kvalitnější tenisové tituly, za všechny můžeme jmenovat třeba Professional Tennis Simulator, který je v mnoha směrech dál, například nabízí i tenisovou čtyřhru, na kterou v případě Match Pointu můžete rychle zapomenout. I přes všechny tyto drobné nedostatky, je Match Point bezesporu tím nejznámějším tenisem na Spectru, po zvládnutí všech tajů a úskalí hry není problém porazit počítačem řízeného protivníka třikrát 6:0, jak ukazuje níže publikované RZX video.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Sinclair Research, 1984
Autor:  Psion Software
Žánr hry:  sportovní
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Matchpoint.txt
Kazetová obálka:  Matchpoint.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Matchpoint.rzx (105 KB)
Stažení hry:  Matchpoint.zip (23 KB)

 

Publikováno: 12. 6. 2002 | Doplněno: 13. 3. 2007 | Vložit nový komentář...
Vložil: AdlerVloženo: 02. 06. 2014, 07:12:27
Lob: Fire + <key_down>
Lopticka do stran: zalezi od toho pod akym uhlom lopticka dopadava na raketu. Chce to trochu cviku, ale mozno pomoze opat Fire + <key_right alebo key_left>
Vložil: ZdenekVloženo: 01. 06. 2014, 19:16:46
Pro oldsoft:
Do originalniho manualu jsem koukal, ale ani tam to podle me neni dobre popsano. Je tam jen nejaky priklad, ze kdyz dam ovladac od sebe, tak je delsi rana. Ale jak smerovat doprava doleva nebo jak udelat lob tam neni.
Vložil: maikiVloženo: 01. 06. 2014, 15:34:25
A dovolím si tvrdit jeden z nejlepších tenisů na počítačích dodnes. Ovšem slavný Tennis od Activision na Atari 2600 i tak nepřekonává. Není totiž nad to když netřeba ani mačkat tlačítko aby hráč míč odehrál. A pokud budu chtít hrát tenis s reálným pocitem a tucty možností odpálení? Tak prostě vezmu pálku a jdu na kurt protáhnout tělo a nečumím jak puk do obrazovky...
Vložil: oldsoftVloženo: 31. 05. 2014, 03:37:02
Viz původní manuál.
Vložil: ZdenekVloženo: 30. 05. 2014, 16:18:43
Muzete mi, prosim, nekdo poradit, jak se hra ovlada, abych mohl ovlivnit smer odehraneho mice, pripadne lob nebo smec ? Snazim se o to polohou rakety vuci micku, ale nedari se mi. Na nejlehci obtiznost nejsem schopny vyhrat jeden game. Pinkam s nim pul minuty, pak nabehnu na sit a konec Diky
Vložil: s0l1t3rVloženo: 03. 01. 2011, 15:36:58
První tenisový simulátor na světě se jmenuje TENNIS FOR TWO a pochází z roku 1958. Autorem hry je fyzik William Higinbotham. Hra běhá na analogovém počítači a jako zobrazovací jednotku používá osciloskop.

Herní ukázka tady:
http://www.youtube.com/watch?v=s2E9iSQfGdg
Vložil: KaiNVloženo: 06. 09. 2010, 14:28:05
Opravdu vynikající hra, nepochybně nejlepší tenis na Speccy. Minimalistická grafika, ale hratelnost božská. Dokázal jsem (a ještě dokážu) vyhrát na nejtěžší úrovni, ale třikrát 6:0, tak to ani náhodou.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 03. 09. 2010, 04:52:45
Ve své době opravdu hodně moc povedený tenis!

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist