English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (13)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Nebulus

Tentokrát si na vás programátor firmy Hewson Consultants J. M. Phillips vymyslel pěkně nepříjemnou záležitost. Obsadil vás totiž do role tajného agenta, který je vysazen z ponorky a má za úkol zničit nepřátelskou věž. Za tímto účelem se musíte dostat až na její vrchol a uvést do činnosti autodestrukční zařízení. Po nahrání a volbě ovládání odstartujete hru klávesou 5. Můžete chodit, skákat, střílet, zalézat do dveří a jezdit výtahem nahoru a dolů. Také můžete padat, když se pod vámi propadne podlaha nebo do vás něco vrazí, pokud dopadnete až do vody, přijdete o život.

 

Jak už bylo řečeno, cestu vám budou znepříjemňovat různé nástrahy, některé desky se propadají, musíte je buď přeskočit nebo jít jinudy. Do cesty se vám budou stavět různé příšery, bílé koule můžete rozstřílet, černé koule se zničit nedají, stejně tak jakási oka. Asi nejvíce starostí vám nadělá vrtule, která se občas objeví zprava nebo zleva a přeletí kolem věže, bohužel právě ve výšce, ve které se zrovna nacházíte. Asi nejzajímavější na hře je její grafické provedení, otáčení věže je jemné a plynulé, výsledný dojem prostoru pak dokonalý, animace postaviček propracovaná a zvukové efekty docela ujdou.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Hewson Consultants, 1987
Autor:  John M. Phillips
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Nebulus.txt
Kazetová obálka:  Nebulus.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Nebulus.rzx (203 KB)
Stažení hry:  Nebulus.zip (25 KB)

 

Publikováno: 22. 11. 2003 | Doplněno: 19. 11. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: PyštíkVloženo: 17. 01. 2019, 17:33:23
Miloval som túto hru. Zaujímavé je, že grafiku nepriateľov som videl prvý krát až na PC v emulátore. Pri nahrávaní z kazety mi tesne pred koncom vždy vyhodilo R:Tape... Tak som hru spustil manuálne, ale namiesto grafiky nepriateľov som mal len čierne štvorce. Ale aj tak ma to neskutočne bavilo :)
Vložil: ijeniikVloženo: 26. 06. 2016, 11:34:34
Tahle věcička mě vtáhla a nepustila, ovládání je docela přesné a grafika ladí oku . Bavila mě dokud jsem neprojel poslední věž. Ovšem samozřejmě s použitím SAVE, jinak je otížnost vysoká a opakoval bych věže pořád dokola, i když smrt až po pádu do vody je na poměry ZX docela milosrdná.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 02. 12. 2010, 03:37:04
Dokonalá, tahle hra je prostě dokonalá! Nápaditá, bezvadně hratelná, velice zábavná svým vlastním stylem - prostě Nebulus! Moc jsem ji tenkrát obdivoval a musím říci, že se k ní stále dodnes vracím! Tahle hra by se měla zcela určitě pařit a to povinně!!!

Tady jsou ještě odkazy na funkční remake, který je poměrně povedený:
http://www.uloz.to/6766936/nebulus-remake-win-rar

a na PC-DOS(BOX) ega verzi:
http://www.uloz.to/6766937/nebulus-ega-dos-rar
Vložil: ainVloženo: 26. 02. 2010, 10:59:19
Ty mezilevely někde jsou a někde ne. Tuším, že na C64 nejsou.
Vložil: eheeVloženo: 26. 02. 2010, 07:07:06
remaku se u me taky nějak nechce, ale že by mi to vadilo ....
No a k těm vložkám mezi lvlama bych řek, že se k Nebulu vůbec nehodily (osobně mi vyloženě vadily)
Vložil: ainVloženo: 15. 02. 2010, 18:11:18
Funguje vám ten remake?
Vložil: AINVloženo: 10. 05. 2009, 13:48:20
jj, to je pravda, život se ztratí až při pádu do vody, což je supr. Oproti jiným verzím však chybí mezilevely, což je trochu škoda, ale jinak to je i tak dost obtížný. Druhou věž jsem zatím osobně neprošel
Vložil: ArtVloženo: 10. 05. 2009, 13:13:11
Ano, opravdu hezká hra a řekl bych, že i docela originální, na Spectru patřila k mým oblíbeným. Proti verzím pro jiné počítače sice není skoro vůbec barevná, ale přesto je nakreslená a animovaná velmi sympaticky. Také mi vyhovuje, že život se neztrácí při kontaktu s překážkami, ale až po pádu do vody.
Vložil: AINVloženo: 17. 04. 2009, 17:04:00
Musím říct, že jsem poslední dobou přišel na kouzlo téhle nádherné hry Má svůj půvab a opravdu originální nápad, navíc obtížnost je zkousnutelná, i když projít celou tu věž nahoru je oříšek Zatím jsem se tedy dostal jenom do 2. věže, ale i tak je to zábava

Co mi nejvíc vadí jsou neodhadnutelné a dopředu neřešitelné situace s mizejícíma cihlama pod nohama. Že se někde propadnete nemůžete prostě zjistit jinak než metodou pokus-omyl a pamatovat si kde to bylo (což v polovině 2. věže už nemusí být zrovna taková legrace), ale dá se s tím jakžtakž vyrovnat a začít hrát znovu a dohrát to

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist