English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Piromania

Plameny šlehají všemi směry, oblaka kouře vytvářejí neprodyšnou clonu, vzduch je jen velmi těžce dýchatelný, panické výkřiky zmateně pobíhajících lidí jsou slyšet všude kolem, zápach z doutnající elektroizolace se hluboko zažírá do mozku, hoří. Pro hasiče další běžný den, kterých zažili již stovky, nesmí zaváhat ani na okamžik, nesmí situaci podcenit, jde o záchranu lidských životů, jde o hodně. Tuhle nezáviděníhodnou situaci se vám alespoň částečně snaží navodit tvůrci počítačové hry Piromania.

 

V roli hasiče se ocitáte v několikapatrovém domě zachváceném plameny. Vaše výbava poněkud zaspala dobu, musíte si vystačit s kbelíkem . Do něj se vejde pouze pár špráchanců vody, takže po uhašení několika málo ohníčků musíte neustále běhat k vodovodu pro novou zásobu. V domě pobíhá několik vystrašených lidí, kterým byste měli připravit únikovou cestu, v žádném případě byste je neměli nechat uhořet, narazit na sadistického hasiče by si určitě nezasloužili \"\". Po úspěšném zvládnutí požáru následuje další dům, kde se celá akce opakuje. Počet lokálních vzplanutí stoupá, takže si jen tak nevydechnete. V pokročilých levelech vám dokonce může shořet schodiště, naštěstí si můžete trochu vypomoci přistavěním žebříku.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Strange Loop, 1984
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Piromania.txt
Kazetová obálka:  Piromania.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Piromania.rzx (152 KB)
Stažení hry:  Piromania.zip (15 KB)

 

Publikováno: 7. 3. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: maikiVloženo: 15. 03. 2015, 00:10:56
Hru jsem měl "ve verzi" "Infernal Combustion" od Strange Loop a strávil u ní opravdu hodně času. I když technické provedení silně pokulhává (neustále problikávající sprajty, rozházená rychlost pohybu atd.) hra je i přesto velmi chytlavá a zábavná. Pár triků: hasičáky samy sjedou pokud k nim ve správné poloze postavíte žebřík; nenaplňujte kbelík úplně na maximum - jinak dojde v brzkému vyčerpání vody v kohoutcích; pozor na ohnivého mužíka ve vyšších úrovních - zahaste jej co nejrychleji než způsobí rozhoření pater do neprůchodnosti; ještě větší pozor na bombu - ihned pořešte neboť její výbuch bývá často fatální; vyčkejte na vysvobození všech lidí a získáte mnohem více bodů za úroveň... a nezapomeňte že po půdě se prohání růžové slůně!
Vložil: PreToxVloženo: 09. 03. 2015, 21:42:22
Tohle byla jednu dobu moje nejhranější gamesa na eMku. Naprosto jednoduchý koncept, ale díky náhodně generovaným ohňům to byla vždy výzva.. :) Chudáci lidi, častokrát jsem se jenom koukal jak hoří, bo došla voda v kyblíku.. :D

Jestli si to ještě dobře pamatuju, tak bych doplnil do popisu, že šlo sebrat sem tam i hasičák, se kterým se dalo uhasit najednou buď celé patro, nebo nějaká větší plocha. :)
Vložil: tomasVloženo: 07. 04. 2010, 14:18:10
paradni odreagovavacka

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist