English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Robin of the Wood

Počítačových her, ve kterých vystupujete v roli zbojníka Robina Hooda, existuje poměrně velké množství (např. Sherwood). Jedním z nejznámějších titulů s tímto hrdinou je právě Robin of the Wood od firmy Odin, který pochází z roku 1986. Původně jsem zamýšlel na stránky umístit pouze verzi pro Spectrum 128K, z které mimochodem pochází titulní obrázek. Bohužel jsem zjistil, že se na ni nedají aplikovat pouky, proto jsem navíc přidal i verzi pro "obyčejnou" čtyřicetosmičku.

 

Hned v úvodu vás překvapí samplovaná řeč, které je kupodivu poměrně dobře rozumět, což na Spectru není obvykle pravidlem. Z ní se dozvíte, co je vaším úkolem, abych byl konkrétní, musíte získat stříbrný šíp, který se nachází na hradě uprostřed lesa. Cesta k jeho dosažení je hodně trnitá, přičemž se vám bude zajisté hodit stručný návod, který jsem připravil. Mapa také najde své uplatnění, jelikož v lese, ve kterém se pohybujete, se snadno zabloudí. Navíc hru začínáte pokaždé na jiném místě a na každém kroku vás pronásledují vojáci, popřípadě divoká prasata.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Odin Computer Graphics, 1986
Autoři:  Steve Wetherill, Paul Salmon, Fred Gray
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Robinwood.txt
Kazetová obálka:  Robinwood.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Robinwood.rzx (699 KB)
Stažení hry:  Robinwood.zip (77 KB)

 

Publikováno: 8. 3. 2002 | Doplněno: 15. 3. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: maikiVloženo: 12. 07. 2017, 10:56:16
Ad C-64: Ano, ze záhadného důvodu jsou prasata miniaturní a vše nasvědčuje tomu, že spolu se střelami to nejsou HW sprajty, ale SW render (v textovém módu? - jsou limitovány horizontálním pohybem). Nejsem profík abych to analyzoval, ale pravděpodobně chtěl programátor ušetřit HW sprajty pro případ více objektů na obrazovce naráz.
Vložil: ArtVloženo: 10. 07. 2017, 10:24:49
Velmi pěkně graficky zpracovaná hra, která se mi vždy líbila, ale bohužel působí nedokončeným dojmem. Vojáci útočí jen na větší vzdálenost, jinak jsou naprosto neschopní, meč nemá proti holi žádný nový účinek, luk má smysl použít jen pro střelbu do zad a konec hry je odbytý jedním nápisem. Hudba pro Spectrum 128K je pěkná, ale krátká a brzy začne být otravná, navíc se po každém souboji přeruší a začne znovu od začátku, což je ještě otravnější.

Verze pro Commodore 64 je mnohem lépe vybarvená (paleta počítače je vhodná právě pro hry s touto tématikou) a hudba se nepřerušuje, ale pytlíky peněz se jen volně válejí po lese, střelbu vojáků lze oběhnout po okraji a prasata jsou ze záhadného důvodu miniaturní.
Vložil: maikiVloženo: 09. 07. 2017, 20:48:23
C-64 verze je náhodou velmi pěkná, s hnědými ne červenými kmeny. A hlavně běží v nativním multikolorovém módu a není to jen trapná přesypaná grafika ze Spectra 256 do C-64 320 pixelů s vyblitými barvami a práznými bočními okraji jako mnoho anglických her (např. Dizzy, Dynamite Dan, Olli & Lissa a desítky dalších).
Vložil: tcatVloženo: 07. 07. 2017, 15:27:37
Hola, tady mapa,

http://www.worldofspectrum.org/pub/sinclair/games-maps/r/RobinOfTheWood_4.jpg

Vílu si připustit až v konci hry, teleportuje do hradu, v začátku hry dostat se do hradu znamená past. Nemá cenu se vyhýbat šerifovi, z vězení se lze snadno dostat nalezením klíče, je na mapě.

Svislé šipky ukazují možné začátky hry, anebo místa kam nás přesune víla pokud se nám zjeví.

Kytička značí možné předměty k získání.

Víla je špičatý klobouk se závojem.

S = šerif

Biskupský klobouk = cesta biskupa

Další cesta biskupa, která není zanesena, je vpravo od stromu, v druhé cestě pod hradem, zobrazeno zleva, strom, kytka, šipka dolů, strom, a zde cesta biskupa, víla, slepý konec.

"Can you help Robin in his quest for the silver arrow?", takto zazní sample v úvodní řeči na začátku hry, ale nevím zda rozumím správně.
Vložil: PeetoVloženo: 06. 07. 2017, 21:07:52
Vy ste blazni ale namotali ste ma.
Vložil: tcatVloženo: 06. 07. 2017, 17:42:49
Už to mám, právě jsem to dohrál. Totiž strom se objeví vždy jen jen jeden, pokaždé na jiném místě a setrvá na něm po zbytek hry. Pokud se ale objeví u hradu, neopdařilo se mi uhrát. Víla občas překvapí, teleportuje mě do hradu, kde už tam pak na mě zase číhá a bere všechno. Nakonec jsem měl i 8 měšců, kdy se pak opustím obrazovku se stromem a zase se do ní vrátím, dostanu další předměty. Nakonec s mečřem lukem a yřemi šípy hra končí na hradě.
Neocenitelná je španělská mapa z WOS, velmi přehledně mapuje víly, stromy, prasata, a hlavně ukazuje místa kde přepadnout biskupa. Objevil jsem další cestu biskupa, na mapě zatím není zanesena.
Vložil: pecaNVloženo: 06. 07. 2017, 11:45:30
No ježiš tohle je opravdu bomba hra !!! Dávám přednost 48k verzi, krásná úvodní hudba a během hry pouze zvuky, hudba ve 128k verzi mě prostě rušila... a hlavně barevné provedené je prostě nádherné, takové typicky SpectroAtributoidní ale strašně roztomilé, když jsem to porovnával s YT videama z c64 verze tak tam to pro mě absolutně ztratilo kouzlo...

díky za další skvělej tip pánové ! pecaN
Vložil: tcatVloženo: 05. 07. 2017, 11:11:17
Ahoj, mám 4 měšče, 4 kytky, ale nedaří se mi najít strom. Jediný který se objeví je vždy u víly poblíž hradu a to v obou směrech, ale ta mě vždy o všechno postupně obere. Podle španělské mapy, kterou mám z WOS, vím kde se mají stromy objevit, ale najdu vždy ten jeden s tou hamižnou vílou.
Poradíte?
Díky
Vložil: PeeteerVloženo: 19. 10. 2012, 04:03:47
Pre mňa možno najlepšia hra na ZX Spectrum.
Nááádherná grafika a hudba.
Keď som túto hru prvý krát uvidel, tak som na ňu pozeral s otvorenými ústami..
Vložil: tomasVloženo: 12. 03. 2011, 18:27:42
myslim ze za podobny kousky jako tenhle by se nemuseli stydet ani o deset let pozdejs!
Vložil: tomasVloženo: 12. 03. 2011, 18:24:36
jj, souhlas, tuhle hru mam taky moc rad. Myslim ze to byla druha nebo treti hra kterou jsem tehda na Didaktiku M nahraval - ale neuvidel, protoze uprostred datovyho bloku bylo na pasce skobrtnuti ustici v nechvalnou chybu "Tape Loading Error". Uvidet jsem ji uvidel az pozdejs na Kompaktu (kteryho mam dodneska) - budto z novy kazety nebo z diskety - uz se nepamatuju. I kdyz jsem tehda nevedel co je cilem hry a jen tak pobihal bludistem, ta grafika a barevnost mi k ni pripoutaly.
Vložil: MontyMoleVloženo: 11. 03. 2011, 23:48:18
Skvělá. Hudbu v intru považuju za nejlepší na Spectru. Občas si ji pobroukávám.
Vložil: IvanVloženo: 11. 03. 2011, 10:20:32
Super hra,pekné spomienky mám na ňu.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist