English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (4)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Sherwood

Hra Sherwood je strategická a částečně akční hra, která vás svým dějem zavede do staré Anglie. Hlavním hrdinou je Robin Hood se svými přáteli. Sherwood je název lesa u města Nottingham, kde se zbojnická banda Robina Hooda musela skrývat před vojáky, kteří by je velice rádi chtěli pochytat. Nápadem a stylem provedení se pak tento titul nejvíce podobá legendární hře Defender of the Crown.

 

V průběhu prvním pěti minut hraní by se mohlo zdát, že v Sherwoodu je málo grafiky, ale opak je spíše pravdou. Téměř každá akční záležitost má svůj typ grafiky a vyžaduje specifický systém ovládání. Je to malý zázrak, kolik věcí dokázali autoři vtěsnat do obyčejného Spectra. Dalo by se říci, že se jedná o několik her v jednom balení. Aby byl výčet vlastností úplný, nesmím zapomenout na to, že kromě vynikající grafiky, má hra taktéž dobré zvukové efekty, výbornou hudbu a elegantní ovládání. Zážitek ze hry je vynikající, proto každému doporučuji, aby se přesvědčil na vlastní oči, o jaký brilantní titul se jedná.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ultrasoft, 1992
Autor:  DSA Computer Graphics
Žánr hry:  strategie
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Sherwood.txt
Kazetová obálka:  Sherwood.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Sherwood.rzx (335 KB)
Stažení hry:  Sherwood.zip (78 KB)

 

Publikováno: 23. 2. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: ugraugraVloženo: 01. 09. 2022, 18:16:13
Dohrál jsem to v emulátoru úplně na pohodu. Ale získat plný počet bodů je teda nadlidský úkol, doporučuju to dohrát nejdřív podle sebe a pak jet podle místního super návodu
Vložil: PeetoVloženo: 09. 10. 2012, 20:47:17
Na emulatoroch je pre mna sherwood nehratelny.. ale dohral som ho pekne s joystickom na didaktiku M v casech sveho mladi :). Tam to kvedlanie z prava do lava a nasledne fire slo pekne nadrilovat. Matne si spominam, ze sermovanie mi tiez zo zaciatku islo. Ale stacilo prist na taktiku a potom vyhras vsetky suboje v pohode. Lukostrelba bola zabavna. A z grafiky SHERWOODU som vzdy padal na zadok, co vyzmykali zo spectra. Umelecke dielo na tu dobu a na ten pocitac. Spolu s Towdie, dve graficky a hratelne pre mna best hry na spectrum. Ani twillight ako megaprojekt, tieto dve gamesky z mojho pohladu neprekonal :) see ya
Vložil: PaveroVloženo: 08. 09. 2012, 21:46:40
To nesmíš hrát podle návodu, ale musíš improvizovat :). Nicméně na návodu, jak to dohrát na plný počet bodů se již pracuje.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 31. 08. 2010, 15:52:21
Dosti zajímavá hra akorát mi nešly moc ty souboje, ale grafika opět úžasná! Nasbíral někdo plný počet bodů!? Já ani omylem... jel jsem dle návodu tady!

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist