English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Sherwood

Hra Sherwood je strategická a částečně akční hra, která vás svým dějem zavede do staré Anglie. Hlavním hrdinou je Robin Hood se svými přáteli. Sherwood je název lesa u města Nottingham, kde se zbojnická banda Robina Hooda musela skrývat před vojáky, kteří by je velice rádi chtěli pochytat. Nápadem a stylem provedení se pak tento titul nejvíce podobá legendární hře Defender of the Crown.

 

V průběhu prvním pěti minut hraní by se mohlo zdát, že v Sherwoodu je málo grafiky, ale opak je spíše pravdou. Téměř každá akční záležitost má svůj typ grafiky a vyžaduje specifický systém ovládání. Je to malý zázrak, kolik věcí dokázali autoři vtěsnat do obyčejného Spectra. Dalo by se říci, že se jedná o několik her v jednom balení. Aby byl výčet vlastností úplný, nesmím zapomenout na to, že kromě vynikající grafiky, má hra taktéž dobré zvukové efekty, výbornou hudbu a elegantní ovládání. Zážitek ze hry je vynikající, proto každému doporučuji, aby se přesvědčil na vlastní oči, o jaký brilantní titul se jedná.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ultrasoft, 1992
Autor:  DSA Computer Graphics
Žánr hry:  strategie
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Sherwood.txt
Kazetová obálka:  Sherwood.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Sherwood.rzx (335 KB)
Stažení hry:  Sherwood.zip (78 KB)

 

Publikováno: 23. 2. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: ugraugraVloženo: 01. 09. 2022, 18:16:13
Dohrál jsem to v emulátoru úplně na pohodu. Ale získat plný počet bodů je teda nadlidský úkol, doporučuju to dohrát nejdřív podle sebe a pak jet podle místního super návodu
Vložil: PeetoVloženo: 09. 10. 2012, 20:47:17
Na emulatoroch je pre mna sherwood nehratelny.. ale dohral som ho pekne s joystickom na didaktiku M v casech sveho mladi :). Tam to kvedlanie z prava do lava a nasledne fire slo pekne nadrilovat. Matne si spominam, ze sermovanie mi tiez zo zaciatku islo. Ale stacilo prist na taktiku a potom vyhras vsetky suboje v pohode. Lukostrelba bola zabavna. A z grafiky SHERWOODU som vzdy padal na zadok, co vyzmykali zo spectra. Umelecke dielo na tu dobu a na ten pocitac. Spolu s Towdie, dve graficky a hratelne pre mna best hry na spectrum. Ani twillight ako megaprojekt, tieto dve gamesky z mojho pohladu neprekonal :) see ya
Vložil: PaveroVloženo: 08. 09. 2012, 21:46:40
To nesmíš hrát podle návodu, ale musíš improvizovat :). Nicméně na návodu, jak to dohrát na plný počet bodů se již pracuje.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 31. 08. 2010, 15:52:21
Dosti zajímavá hra akorát mi nešly moc ty souboje, ale grafika opět úžasná! Nasbíral někdo plný počet bodů!? Já ani omylem... jel jsem dle návodu tady!

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist