English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Sigma 7

Sigma 7 byla spolu s titulem Pole Position jedna z prvních her, kterou jsem tehdy (ještě na zapůjčeném Spectru) hrál. Upřímně řečeno, i když jsem u ní strávil asi dvě hodiny v kuse, nikdy se mi nepodařilo proletět úvodní pasáž. Pokud jste na tom byli podobně jako já, mohli jste mylně dojít k závěru, že se jedná o vesmírnou střílečku s poměrně zajímavým a netradičním úhlem pohledu snímání celé akce, tak říkajíc ze šikma. Hra ovšem zdaleka není natolik jednotvárná, jak by se na první pohled mohlo zdát, protože kromě úvodní letecké pasáže nabízí další dvě úrovně. V té druhé se v tanku pohybujete v uzavřené továrně, kde musíte vyčistit všechny cesty od rozmístěných min, v tom se vám budou snažit zabránit nepřátelští roboti, které můžete likvidovat výstřelem z hlavně svého tanku. Po sesbírání předepsaného počtu min, musíte tankem zajet do protějšího konce továrny.

 

Vše je omezeno neúprosným časovým limitem. Určitě jste si všimli, že některé miny odstranit nelze, zůstanou ležet na zemi a vytvoří zvláštní obrazec, který si pečlivě zapamatujte. Ve třetí úrovni totiž musíte nastavit na řídící jednotce prostřednictvím aktivních tlačítek (poznáte je tak, že mění barvu ze zelené, přes červenou až po žlutou) přesně tu kombinaci, která se objevila na podlaze v předchozím levelu. To provedete navedením jehlanu na aktivní tlačítko právě ve chvíli, kdy je jeho barva žlutá. Tlačítko pak změní barvu na bílou a stane se neaktivním. Bíle musíte označit všechna tlačítka, která tvoří požadovaný obrazec. Opět jste zde limitováni časem. Pokud zvládnete tuto trojkombinaci, vše si ještě celkem šestkrát zopakujete s postupně vzrůstající obtížností. Nevím, kam až tvůrci chtěli zajít, když osobně považuji i první level za nadprůměrně obtížný.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Durell Software, 1987
Autoři:  Mike A. Richardson, Julian Breeze, Jane Richardson
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Sigma7.txt
Kazetová obálka:  Sigma7.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Sigma7.rzx (496 KB)
Stažení hry:  Sigma7.zip (28 KB)

 

Publikováno: 25. 12. 2003 | Doplněno: 04. 01. 2009 | Vložit nový komentář...
Vložil: ainVloženo: 07. 05. 2013, 13:56:55
No jo, Durell, ten uměl. Po programátorské stránce skutečně paráda! Hra je to špičková, musím přiznat, že jsem ji ale vůbec neznal.
Vložil: MilošVloženo: 06. 05. 2013, 13:09:49
Tato hra je zajímavá hlavně grafikou, tj. neobvyklým pohledem na scénu. A zároveň kamenem úrazu bylo ovládání joystickem, neboť se pohybovalo šikmo, což se dělalo právě dost obtížně. A samozřejmě hudba, ta byla úžasná.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist