English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Silkworm

Silkworm vznikl v roce 1988 díky programátorům firmy Tecmo. Námět hry ničím nepřekvapí, musíte se probojovat přes obrovskou přesilu nepřátel, kteří na vás útočí, až k vytouženému cíli. Kvalitou zpracování však tuto hru můžeme bez ostychu řadit mezi ty nejlepší tituly, neboť má všechno, co by měla kvalitní hra obsahovat - pestrobarevnou a plynule animovanou grafiku, hrát můžete ve dvou a navzájem si vypomáhat, majitelé Spectra 128 si mohou vychutnat pěkné zvukové efekty a podmanivou hudbu v úvodním menu.

 

Jak jsem již uvedl výše, hra je primárně určena pro dva hráče, kdy jeden ovládá vrtulník a druhý si klestí cestu po zemi v džípu. Celkem vás čeká jedenáct nepřátelských území, přičemž hned v tom prvním se na vás vrhne roj bojových vrtulníků. Kromě nich jsou na zemi umístěny stanice, které na vás vystřelují samonaváděcí rakety. Cestou narazíte i na miny, na které nesmí džíp za žádnou cenu najet. Buď je musíte přeskočit, nebo je musí vrtulník zneškodnit ze vzduchu. Z min občas vyskočí obláček, který když seberete, stanete se na chvíli nesmrtelní. Pokud ho sestřelíte, pak všechny protivníci nacházející se na obrazovce zmizí. Roje stíhaček je možné bez újmy na zdraví přežít tak, že se vrtulník posadí co nejblíže nad džíp a oba pak rychle musí střílet směrem dopředu. Podobnou taktiku lze uplatnit i proti tankům zavěšených na padácích, pouze s tím rozdílem, že džíp bude mít svoji hlaveň zdviženu nahoru.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Virgin Games, 1988
Autor:  Random Access
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Silkworm.txt
Kazetová obálka:  Silkworm.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Silkworm.rzx (217 KB)
Stažení hry:  Silkworm.zip (23 KB)
K-Mouse verze:  Silkworm-km.zip (21 KB)

 

Publikováno: 16. 5. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: joeVloženo: 14. 06. 2017, 14:51:06
prejdene milion krat, hratelnost je bezvadna, hru ju mozne hrat v solo rezime jedneho hraca tak aby naraz ovladal jeep aj kopteru, po chvilke cviku to ide hladko ako vino, hratelnost este stupne.
Vložil: daniiVloženo: 10. 06. 2017, 12:42:48
Skvela hra! Podarilo sa mi ju dohrat stratou iba jedneho jeepu

Daniel
Vložil: maikiVloženo: 02. 09. 2015, 18:59:02
Nejlepší horizontálně skrolující střílečka pro 2 hráče na ZX Spectru. Dovolím si tvrdit ještě lépe zvládnuté, než automatový originál. A ano, lepší jak verze pro C-64. Tuny stabilně renderovaných (neproblikávajících, nemizejících) sprajtů a střel, až je to k nevíře. Dokonale vyvážená hratelnost. ZX Spectrum bere vše. Tato je hra je čistou ukázkou "výhod" bitmapového renderingu nad klasickou školou: znakový mód + hardware sprajty (C-64 atd.). Spectrum tam prostě "nablituje" tuny objektů a neřeší nějaké přetečení pixelů na horizontálním řádku apod. Otázkou je, jestli tohle bylo v 80. letech ideální při tehdejších "pomalých" procesorech, ale pokud se smíříme s frameratem silně pod 30 fps, je to určitě velmi přesvědčivé...
Vložil: PeetoVloženo: 30. 08. 2015, 07:36:59
prave pozeram, ze v tomto videu tu, je naassignovane ovladanie rovnake pre vrtulnik, aj auto a hra to nieko naraz
Vložil: PeetoVloženo: 29. 08. 2015, 22:05:07
Ja S vrtulnikom na kempstone ako primarne ovladanie a s autom som urcite nejak nonstop strielal tusim so space. Ked auto pohorelo, s vrtulnikom sa dala dokoncit hra v pohode. Hravali sme to aj dvaja naraz, to bola zabava. Fakt super hra aj dnes pre jedneho, plynuly pohyb, super grafika, hratelnost luxusna aj na dnesne pomery strielaciek. Kto to nedohral, okamzite natiahnut do spectra alebo emulatorov
Vložil: bxVloženo: 30. 06. 2011, 10:24:50
no priznajte sa, kto to stihal hrat za jeep aj za vrtulnik naraz :))))
Vložil: BildoVloženo: 08. 11. 2009, 16:06:07
Jj, tohle byvala parba. Hral jsem sice pak i lepsi verze (Amiga, Automaty), ale tahle ze Spectra mi prirostla k srdci nejvic.
Vložil: PreToxVloženo: 04. 11. 2009, 17:20:16
Tohle je nášlap hra. Dohrál jsem ji snad 20x.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist