English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Gandalf (5)
Starquake (8)
Ultrasoft - sháním... (9)
All Hallows - Rise... (1)
Luxus Software Ost... (19)
Ninja (1)
Shao-Lin's Road (1)
Carrier Command (1)
ATV Simulator (7)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.

 

Sim City

Tato výborná budovatelská strategie byla uvedena na trh firmou Maxis Software, a to nejprve v provedení pro šestnáctibitové počítače. Velmi poutavý námět se rychle zalíbil, a tak přepracování na osmibitové mikropočítače nenechalo na sebe dlouho čekat, takže i majitelé ZX Spectra si mohly v roce 1989 tento výjimečný kousek plně vychutnat. Se ctí se tohoto úkolu zhostila firma Infogrames. Samozřejmě bylo třeba tu a tam něco vypustit, ale hlavní myšlenka zůstala věrně zachována. Ve hře se stáváte starostou, který buduje svou městkou aglomeraci, ale váš úkol nebude rozhodně nikterak snadný.

 

V úvodním menu si můžete své město pojmenovat a zvolit si obtížnost, která se liší pouze v množství peněz, které dostanete do začátku. Po volbě úrovně obtížnosti se vytvoří ostrov, na kterém budete stavět, a můžete se tak nerušeně pustit do práce. Na výběr máte až 14 různých druhů staveb, každá z nich je reprezentována samostatnou ikonou. Kromě samotného stavění si také musíte dávat pozor na různé přírodní pohromy, které čas od času naruší vaše stavitelské plány. Také nastavení výše daní je velice důležité pro nastolení dobré nálady vašich obyvatel.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Infogrames, 1989
Autor:  Probe Software
Žánr hry:  simulátor
Formát souboru:  TAP/Z80
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair
Původní manuál:  Simcity.txt
Kazetová obálka:  Simcity.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
Stažení hry:  Simcity.zip (40 KB)
K-Mouse verze:  Simcity-km.zip (41 KB)

 

Publikováno: 27. 5. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: PreToxVloženo: 01. 02. 2015, 02:04:38
Pokud by si někdo chtěl SimCity zahrát, poradím párfint, díky kterým šlo postavit skutečně obrovské města a bez emisí z továren.

1) Pokud budete stavět průmyslové zóny, nepřipojujte je do elektrické sítě. Stačí je mít jen postavené (a možná jen aby se dotýkaly cesty, to už nevím). Poté bagrem ořezejte všechny čtverečky kolem středu a na jejich místo postavte další průmyslové zóny a to celé opakujte. Lze takto postavit spoustu průmyslů na malém prostoru a postavit skoro po celém ostrově obytné zóny.
2) V prosinci zvedněte daně na maximum a v lednu jej nastavte zpět na 4 - 5, dostanete maximum peněz a lidé nebudou řvát kvůli vysokým daním.
3) Na mapě lze přepínat zobrazení zón pomocí SymbolShift + číslo. Na tohle jsem náhodou přišel až po pár měsících..

Tak do práce starostové.
Vložil: PeeteerVloženo: 19. 10. 2012, 04:21:34
Výborná budovateľaská stratégia, na tú dobu nevídaná. Bohužiaľ pri skutočne veľkom meste prestával ZX Spectrum stíhať..
Vložil: oldsoftVloženo: 07. 08. 2011, 13:48:27
Na ZX Spectrum to bylo samozřejmě originál, Didaktik M je v podstatě téměř kopie ZX Spectra, čili hry pro ZXS a Didaktiky jsou stejné
Vložil: stryko FedorVloženo: 07. 08. 2011, 13:40:41
Jedna z mojich prvých hier na Didaktik M Basic. Vidím, že to bolo aj na ZX-Spectrum a tak. Ja som mal tieto staré dobré hry na Didaktiku. Jediná nevýhoda bola, že tie hry boli na audio kazetách a to zdĺhavé nahrávanie do toho Didaktiku. Ale už samotné hranie bolo v pohode. Ale taká bola doba, aj napriek tomu to boli skvelé hry, tento Sim City, Dizzy 2, Pac-mania. To je pár hier, na ktoré si pamätám, ako na celkom prvé počítačové hry a ktoré som hrával. Je super, že je to prekonvertované tak, aby sa to dalo zahrať aj na dnešnom pc a oprášiť tieto staré dobré hry na stolnom pc.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist