English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Simpsons - Bart vs. the Space Mutants

Kdo by neznal americké městečko Springfield, které se především proslavilo odehráváním jednoho z nejznámějších a nejslavnějších animovaných seriálů, který nese název The Simpsons. Tento velmi hezky zpracovaný seriál s pořádnou dávkou humoru, při kterém někdy i zamrazilo v zádech, vznikl někdy v roce 1987 díky Mattovi Groeringovi a slaví obrovský úspěch po celém světě. Na našich obrazovkách se Simpsnovi objevili v začátcích devadesátých let a stali se divácky jedním z nejúspěšnějších seriálů u nás vůbec. A jak už to bylo v některých dílech naznačeno, městečko Springfield napadnou mimozemšťani, kteří chtějí následně dobýt celou planetu. Toho opět využila firma Ocean, která neváhala ani chvilku a naprogramovala hru s názvem The Simpsons - Bart vs. the Space Mutants. Vžijete se do role nejznámějšího člena této rodinky uličníka Bartholomewa Jo-Jo Simpsona, který je známý pod jménem Bart, se kterým musíte v pěti dílech zachránit své příbuzné a zabránit už nejen známým vetřelcům Kang a Kodos, ale mnoha dalším z planety Rigel 4 postavit jejich novou zbraň. K její stavbě potřebují vetřelci sesbírat různé předměty, které jsou rozházeny po celé hře.

 

Takže je na vás jim to velice rychle překazit. První díl se odehrává na ulicích Springfieldu, kde bude vaším úkolem přeměna, popřípadě zakrytí všech fialových věcí, které jsou označené mimozemšťany, zpět na červenou. K tomu vám pomohou spreje, které jsou zde různě rozházeny. Jinak se zde potulují i vetřelci, kteří jsou za slunečního světla k nerozeznání od lidí. Poznáte je tak, že si jednoduše nasadíte sluneční brýle, které máte u sebe. Zničíte je jednoduše, když jim drze skočíte na hlavu. Po zneškodnění nepřátel se vpravo dole doplňují písmena ze jména člena rodiny, které je třeba doplnit. V obchodech si pak za nalezené peníze, které jsou rozházeny ve křoví, můžete koupit nějaké ty věci, které vám hraní jedině usnadní. Jsou to například bomby nebo rakety, které jsou hodně důležité na sestřelení špatně dostupných předmětů. Mezi nimi jsou i okna, nebo dokonce i papoušek v kleci, které je ještě třeba přeměnit zpět do původních barev. Na konci dílu vás čeká jeden nelehký souboj a záchrana prvního příslušníka rodiny a tou je Maggie. Druhý díl nás zavede do nákupního centra a je poněkud hodně obtížný a zdlouhavý. Jde o klasickou hopsačku, kde se musíte prohopsat až na samý konec. Po cestě pozabíjet pár nepřátel a sesbírat všechny čepice a klobouky, které se zde nacházejí. Na konci vás čeká opět nelítostný boj o záchranu Marge.

 

Ve třetím díle vás čeká Krustyho zábavný park a záchrana Lízy, kterou pro změnu unesl levák Bob. Během cesty si musíte opatřit peníze, které budete muset vyhrát na pouti. A to tak, že ve výherních stáncích jednoduše sestřelíte všechny balónky. Čtvrtý díl nabízí záchranu Homera z městského muzea a putování přes deštné pralesy a propasti, kde se nachází i jeden pravěký unikát v podobě ještěra. Po cestě naleznete i zbraň, se kterou musíte sestřelovat označení s nápisem Exit. A konečně následuje poslední díl, který se odehrává v jaderné elektrárně, kde je zaměstnaný Homer jako bezpečnostní technik. Připomínám, že tento level je hodně chaotický. Musíte posbírat všechny usměrňovací kadmiové tyče, které jsou rozházeny přes několik poschodí a odnosit je do úplně nejnižší části, přímo do reaktoru. Pomocí výtahů se dostanete do všech pater a pokud se vám to podaří stihnout do předepsaného časového limitu, tak jste hru dohráli a tím jste zachránili lidstvo. Bárta vyznamenají jako intergalaktického vesmírného hrdinu.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ocean Software, 1991
Autor:  Arc Developments
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Simpsons.txt
Kazetová obálka:  Simpsons.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Simpsons.rzx (304 KB)
Stažení hry:  Simpsons.zip (134 KB)

 

Publikováno: 22. 11. 2002 | Doplněno: 6. 5. 2005 | Autor: Rocker | Vložit nový komentář...
Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist