English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Sito Pons - 500cc Grand Prix

Španělská firma Zigurat nedosáhla nikdy takového věhlasu jako její hlavní konkurent Dinamic Software. Nicméně vydala nesporně velice zajímavou hru, která simuluje silniční motocyklové závody strojů kubatury 500 ccm, kterých se účastnil i jezdec Pons, po němž byla celá hra pojmenována. Sito Pons vás zaujme především velice realistickým grafickým podáním závodů, které vidíte se všemi detaily z pohledu televizní kamery. Kamera se jakoby neustále posouvá podél trati a vy tak máte stále zajištěn zajímavý pohled na celé dění. Umožňuje to i docela dobrou orientaci pro řízení vašeho motocyklu. Grafické zobrazení trati, motocyklu a jezdce ze všech možných stran a úhlů během jízdy je sice černobílé, ale zato dokonale provedené. 

 

S typickou pečlivostí španělských firem je i zde věnována velká pozornost ostatním vizuálním prvkům hry. Jezdům se například po startu a po přidání plynu zvedá stroj na zadní kola, v zatáčkách vyklánějí kolena, kolem tratě je plno reklam, pneumatik a podobně. Dobrou věcí je i to, že podél dráhy jsou pravidelně rozmístěny cedule, které vás informují o tom, jak daleko je zatáčka. Kromě toho je na pravé horní straně obrazovky zobrazena velká mapka okruhu s vyznačenou polohou jezdce, což spolu s cedulemi přispívá ke správnému řazení. Když totiž před zatáčkou dostatečně brzy nezařadíte nižší stupeň a nezpomalíte, zaručeně skončíte v pneumatikách, popřípadě v nějakém reklamním billboardu.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Zigurat Software, 1990
Autoři:  Fernando R. Briega, Carlos G. Martinez, Jorge G. Martinez
Žánr hry:  simulátor
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Sitopons.pdf
Kazetová obálka:  Sitopons.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
Stažení hry:  Sitopons.zip (55 KB)

 

Publikováno: 14. 6. 2002 | Doplněno: 23. 6. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: PeetoVloženo: 21. 02. 2019, 18:28:12
Tak toto by bol v tej dobe urcite jeden z vybornych kuskov, len zial sa ku mne nedostal. Uvodny obrazok mimo reality spectra :) a aj samotna hra vypada velmi dobre.
Kurnik, kedy bude konecne ten next?? Nech to nehram na rmulatore :)
Vložil: joeVloženo: 21. 02. 2019, 09:09:05
technicka .. farebne riesenie tej motorky a prilby, pekne vrstvene farby na komplikovanom povrchu, vtedy som este len kreslil rovne ciare a nechapal ako vobec niekto moze na spektre nieco nakreslit.

ten obrazok si pamatam, lebo to bol zazrak, perfektne a bez atrib. kolizie.
Vložil: DeadDogVloženo: 21. 02. 2019, 08:33:01
Návod je podrobný a heslo funguje , ako inak. Ale existuje skratka pre toho, kto má málo času. Cheat zabudovaný priamo v hre.

Vyskúšané na okruhu – Jerez. Tak 15m po štarte pri reklame zatočiť doľava na žltý trávnik (je to tá na trati prvá tabuľa s nápisom „Campsa“. Pokračujúc jazdou po trávniku vrátiť sa na trať až za štartovnou čiarou pri ďalšej reklame(tj. posledná tabuľa Campsa na trati). Cez trávnik len pomaly a motorku natáčať do potrebného smeru pri zastavení, jazdec síce spadne 1-2 x, ale to je v poriadku.

Hra to zaregistruje ako prejazd celého kola a výsledný čas bude 25 sek. Čo nie je zlé, nakoľko dokonalým AI jazdcom to trvá 1min 21sek.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist