English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Skyscraper of Doom

Děj hry se odehrává v budoucnosti roku 2031. Bydlíte ve starém, zdevastovaném mrakodrapu v centru Midnight City, který má svoji nevyjasněnou minulost, jež ovlivňuje životy lidí v něm žijících. Jedné noci uslyšíte výstřel a během chvíle zjistíte, že je celá budova v plamenech. Vaším hlavním cílem je utéci z hořícího pekla, ale nečekejte, že to bude snadné. Musíte zdolat řadu překážek, při jejich překonávání se budete dostávat do stále větších problémů.

 

Hru začínáte ve svém pokoji, za dveřmi zuří plameny, prvním předmětem, který můžete sebrat, je odpadkový koš. Jelikož se jedná o poctivou adventuru, předmětů, které musíte použít na těch správných místech, si užijete do sytosti. Najednou můžete nést pouze dva předměty, v objektu se nachází několik osob, se kterými můžete prohodit pár slov. Autor na hře začal pracovat již v roce 2005, dokončit se mu ji podařilo až nyní. I tak, kvůli omezené paměti ZX Spectra, nedokázal dovyprávět celý příběh, takže není vyloučeno, že se někdy objeví další díl.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Rafal Miazga, 2009
Autor:  Rafal Miazga
Žánr hry:  adventure
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Skyscraperofdoom.txt
Kazetová obálka:  Skyscraperofdoom.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Skyscraperofdoom.rzx (138 KB)
Stažení hry:  Skyscraperofdoom.zip (29 KB)

 

Publikováno: 24. 2. 2009 | Vložit nový komentář...
Vložil: PaveroVloženo: 24. 03. 2009, 20:31:27
To je jenom věcí překladu, v případné české verzi (pokud by někdy vznikla), by to klidně mohl být kbelík . Navíc kriziková situace zkrátka vyžaduje improvizaci, ještě že ten koš neměl díry .
Vložil: AIVloženo: 24. 03. 2009, 16:22:47
hihi, tak to s tím košem už moc logické není Ale díky za tip, oheň se s tím opravdu uhasí

Ještě to zkusím...
Vložil: PaveroVloženo: 24. 03. 2009, 15:27:32
Teda pardon, on to není kbelík, ale odpadkový koš :).
Vložil: PaveroVloženo: 24. 03. 2009, 15:26:03
Určitě zkušenosti máme :). Já už jsem se zatím dostal někam za polovinu. Jedná se o čistokrevnou adventuru, proto bych to s Pyjamaramou (a dalšími hrami se stejným hrdinou) nesrovnával, jelikož tam to bylo i hodně o akci a prakticky v každé místnosti tě něco mohlo zabít. Zde je takových míst minimum. Animace opravdu není kdovíjaká, hlavně chůze po schodech úplně chybí, což autor omlouvá tím, že už na ni nezbyla paměť. Největší problémem je zatím dost velká chybovost(v jedné místnosti úplně mizí předměty, když se položí, atd.).

Hlavně bych ale ocenil poměrně logické používání předmětů na těch správných místech. Hned na úvod, seberu kbelík, který je čehosi plný. Obsah vyprázdním do záchodu, u umyvadla do něho natočím vodu a hned mám čím uhasit první plameny :).
Vložil: AIVloženo: 23. 03. 2009, 22:34:29
Je skvělé, že vznikají na ZX nové hry ještě dnes Nicméně tahle hra mě zatím moc nenadchla Když vypustím to, že animace je na bodu mrazu a provedení místností taky, pak ani děj mě nějak neuchvátil. Mám pocit, že to mělo být něco jako Pyjamarama (ale graficky ani dějově se to srovnat naprosto nedá), pár věcí jsem sebral a putoval po domě, ale zatím se mi skoro nic nepovedlo. Oheň jsem neuhasil, předměty jsem bezprizorně poponášel ze dveří do dveří a dumal co vůbec jsou a k čemu jsou a občas mě zabilo nějaké to špatné rozhodnutí. Máte s touhle hrou někdo už nějaké zkušenosti_?

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist