English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Terramex

Naší planetě hrozí smrtelné nebezpečí. Z hlubin vesmíru se vynořil obrovský asteroid. Vědci zjistili, že za čtyři týdny narazí do zemského povrchu. Úder způsobí vychýlení zemské osy, polární ledy roztají a zalijí většinu obydlené pevniny. Při průletu atmosférou se asteroid zahřeje tak, že způsobí zkázu srovnatelnou s výbuchem všech vyrobených jaderných zbrání dohromady. Už dlouho předtím na toto nebezpečí upozorňoval geniální profesor Albert Eyerstrain. Dokonce připravoval výstavbu zařízení na změnu dráhy asteroidu. Nikdo mu však nevěřil, kolegové i veřejnost se mu jen vysmáli. Uražený profesor se ukryl na zvláštním místě, které pojmenoval Terramex. Zde staví záchrannou vesmírnou loď, na které chce opustit Zemi.

 

V tuhle chvíli vstupuje do příběhu hráč v roli jednoho z pěti dobrodruhů, který má za úkol během necelého měsíce vyhledat profesora a odvrátit tak hrozící zkázu. Putujete podivným světem, který je tvořen pouští, jeskyněmi a podzemní laboratoří. Povětří je plné létajících příšer, z oblohy se snáší kyselý déšť, na zemi číhají jedovatí hadi. Spatříte i řadu zvláštních zařízení a předmětů, většinou se jedná o různé vynálezy stvořené profesorem. Mnohé vám pomohou pokročit dál, jiné musíte odnést profesorovi, aby z nich mohl sestavit pozitronový odchylovač asteroidů. Tato akční adventura v mnohém připomíná animovaný film. Přináší dobrodružství, napětí a velké množství překvapivých situací. Přeji vás šťastnou cestu, v nejvzdálenější části podzemní laboratoře už na vás netrpělivě čeká profesor Eyerstrain.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Grandslam Entertainments, 1987
Autor:  Teque Software Development
Žánr hry:  akční/adventure
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Terramex.zip
Kazetová obálka:  Terramex.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Terramex.rzx (162 KB)
Stažení hry:  Terramex.zip (38 KB)

 

Publikováno: 11. 4. 2003 | Doplněno: 14. 7. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: solaris104Vloženo: 26. 04. 2014, 10:21:30
Tak jsem si zahrál taky tuto hru a bavila mě. Ta variabilita ve výběru postav je dobrý nápad. Jen mě vadí, že postava při chůzi nekopíruje lépe povrch.
Vložil: tomasczVloženo: 13. 10. 2012, 11:11:43
Jeste dodatek k predchozimu: A taky je to ta z her, ktery svym obalem "nelzou", tj. obal je v duchu "What you see is what you get". Skutecne jsem jako malej uprimne nesnasel hry, ktery bud na obalu nebo v uvodnim screenu mely perstrobarevnou detailni grafiku napovidajici o spouste zabavy, ale pak kdyz se hra spustila, clovek videl akorat par neohrabanych tvaru a pokulhavajici scenerii. U Terramexu tahle "lez na zakaznika" nehrozi.
Vložil: tomasczVloženo: 13. 10. 2012, 11:01:01
Tadle hra je podle me uzasna uz jenom tou spoustou ruznorody interakce a perfektni komixovou grafikou, ze nebyla jina moznost nez si poridit original ve velkym obalu http://www.ebay.co.uk/itm/200829613078
Vložil: tomasVloženo: 02. 03. 2010, 13:01:53
naprosto souhlasim s timto nazorem
Vložil: ArtVloženo: 01. 03. 2010, 23:55:02
Pěkně provedená dobrodružná hra, která mě zaujala, už když jsem ji kdysi poprvé vyzkoušel, a bavila, dokud jsem ji nedohrál. Dobrým nápadem jsou rozdílná řešení pro každého z dobrodruhů a jejich "přemýšlení" nad problémy, které není vždy jednoznačnou nápovědou. Rozhodně patří k tomu lepšímu, co vzniklo pro Spectrum.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist