English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Valley of Rains

Má matka je leknín, nejkrásnější květina na Zemi. Můj otec je mravenec, nejsilnější bytost na Zemi. Sopka mi dala oheň, konipas mě obdařil velkými skutky. Vydala jsem se na cestu, abych navrátila život do Deštivého údolí. Takhle šíleně zní úvod do hry Valley of Rains. Jedná se o arkádu, ve které ovládáte humanoidní hrdinku a likvidujete nepřátele. To je různá havěť jako netopýři, ptáci, pavouci, draci, brouci, hadi, housenky atd. Navíc nám ubírají život nástrahy ve formě vyskakujících ostnů nebo tryskající lávy. Samozřejmě na konci každého levelu čeká obligátní boss.

 

Hru Valley of Rains připravila skupina Zosya Entertainment v roce 2019. Na začátku se pokocháme pohledem na naši hrdinku, vybereme si ovládání a dočkáme se hlášky "vložte CD se soundtrackem a stiskněte play". Soundtrack ke hře si můžete stáhnout zde. Nyní se již s naší hrdinkou vydáme do boje v Mrtvém lese. Při boji z nepřátel občas vypadnou bonusy ve formě různých zbraní a štítů. Naše bojovnice má na začátku hry 4 životy. Občas nějaký život ve formě srdíčka vybojujeme. Musíme si také doplňovat energii sbíráním bílých květin. Každý level je časově omezený. Nesmíme tedy moc otálet, ale někdy najdeme i časový bonus zobrazený přesýpacími hodinami. Hra vypadá úžasně, je velmi pestrobarevná. Hra scrolluje po atributech a vidíme i paralaxový efekt. Hra svým zpracováním velmi připomíná legendární Savage. Na nic nečekejte a tuto výbornou hru si zahrajte. Obsahuje 8 levelů a vše běží i na ZX Spectru 48. Tato hra právem získala 1. místo v soutěži Yandex Retro Games Battle 2019.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Zosya Entertainment, 2019
Autor:  Zosya Entertainment
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Valleyofrains.pdf
Kazetová obálka:  Valleyofrains.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Valleyofrains.rzx (308 KB)
Stažení hry:  Valleyofrains.zip (38 KB)

 

Publikováno: 21. 12. 2019 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...
Vložil: maikiVloženo: 05. 01. 2020, 15:56:15
Nejhezčí hra pro ZX Spectrum za hodně posledních let. Navíc skvěle naprogramovaná a hratelná. To vše ve 48k a se zvukem. Co víc si může Spectrumovec Sinclairista přát! A lepší než Savage, podobnost s níž nemůže být jen náhodná, ať si kdo chce co chce říká...
Vložil: KarelVloženo: 03. 01. 2020, 19:18:45
Tak tohle je fakt nádhera! Dost mi to evokuje Antiriad ale nemyslím to ve zlým, prostě ta správná inspirace Určitě si zahraju. A sountrack už jde stáhnout celý...
Vložil: dexVloženo: 01. 01. 2020, 18:05:45
Se soundtrackem je to, jak jsem pochopil, složitější.
Z alba Tiurula je v soundtracku ke hře snad jen jedna písnička (Valley of Rains), další songy jsou z jiných zdrojů (někdo ze Zosya snad psal, že si je nahráli sami). Kompletní soundtrack měli zveřejnit po skončení soutěže, ale zatím jsem na nic nenarazil.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist