English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

West Bank

Život na divokém západě závisí na bystrosti oka a rychlosti ruky. Je to mimořádně důležité zejména pro představitele zákona. Pokud si myslíte, že to také dokážete, staňte se strážcem banky. Banka, ve které pracujete, má dohromady dvanáct vchodů. Současně jsou v provozu tři vchody, a to ty, které si vyberete. Banka je v provozu nepřetržitě, lidé vcházejí a vycházejí a vyřizují si své finanční záležitosti. Mezi návštěvníky se však objeví i bandité. Vaším úkolem je právě zneškodňovat tyto nekalé živly. Pokud nebudete jednat rychle, předejdou vás a vyloupí banku. Dávejte si dobrý pozor na postavy vcházející do banky. Jsou mezi nimi dámy, které přišly uložit své úspory, chlapci s několika klobouky na hlavě, pokud si chcete přivydělat, občas je sestřelte, je pod nimi váček s penězi. Pozor také na lupiče, kteří po chvíli vytahují kolt. Jestliže na tyto zlosyny vystřelíte dříve, než budou mít v ruce revolver, budete potrestáni. 

 

Jsou též tací, kteří drží v ruce měšec, ale za moment ho schovají a vytáhnou pistoli. S těmi si také musíte poradit. Největším nebezpečím jsou však desperáti, kteří hrají vabank. Ti střílejí okamžitě, než se vzpamatujete. K večeru, když jsou všechny pokladny plné, vejdou do banky tři kovbojové. Chvíli se dorozumívají a potom vytáhnou revolvery všichni najednou. I ty musíte zabít, i když ne okamžitě. Nastává noc. Ve tmě není vidět podoba, ale jen obrysy návštěvníků. Banditů je stále víc, musíte být ještě více obezřetní, protože jsou ještě nebezpečnější než ve dne. Během času do městečka přijíždějí celé bandy pistolníků. Jsou stále rychlejší, prohnanější a stále jich přibývá. Nemůžete se jim vyhnout, protože jste za ochranu banky placeni. Výše platu pak závisí na stupni vašeho ohrožení.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Dinamic Software, 1985
Autoři:  Alvaro Mateos Herrera, Snatcho
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Westbank.txt
Kazetová obálka:  Westbank.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Westbank.rzx (206 KB)
Stažení hry:  Westbank.zip (42 KB)

 

Publikováno: 1. 9. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: ZTVloženo: 12. 12. 2012, 23:39:55
Jedna z prvych hier, ktore som vo svojich 3-4 rokoch hral. Hrali sme traja a kazdy mal svoje dvere. Samozrejme sa nikdy nedostali cez prvy level. Nevedeli sme ani scrollovat. Nedavno som ju konecne dohral na mobile
Skusil som ju dat zahrat dnesnym 7 rocnym detom. a hadajte co? Poslali ma s tym niekam
Vložil: tomasVloženo: 10. 06. 2010, 15:46:55
tak teprve na TOMTO WEBU zjistuju ze v tydle hre se da scena "skrolovat" a ze ma vic nez jeden level! nadchazi vikend, ja si ji spustim a po letech zahraju
Vložil: ArtVloženo: 06. 06. 2010, 22:23:36
Velmi jednoduchý nápad, ale s pěkným a zábavným provedením. Kupodivu nevadí, že se hra stále opakuje. Vzpomínám si, jak jsem ji kdysi hrál na půjčeném Spectru s černobílým televizorem a grafika mi připadala perfektní. Každopádně je fakt, že postavy jsou velké a poměrně dobře nakreslené. Animace není zrovna zázračná, ale vzhledem k tomu, kolik je tam postav a jaká je kapacita paměti Spectra 48K, je přece jen odpovídajíci. Španělská klasika.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist