English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Winter Games 1-2

Zimní a letní olympijské hry jsou největší sportovní událostí moderní doby. Na ZX Spectru vyšla celá řada letních her a na zimní se tak trochu pozapomínalo. S nápadem na velmi povedené zimní hry přišla firma US Gold. Jedná se o soubor sedmi zajímavých zimních sportovních disciplín, které jsou rozděleny do dvou samostatných her. Po zavedení programu do počítače se před vámi objeví menu, které poskytuje naprosto standardní možnosti. Za zmínku stojí jen ta, že si můžete před samotnou hrou natrénovat jednotlivé sportovní disciplíny. Podotýkám, že hru mohou hrát i dva hráči zároveň.

 

První díl nabízí skoky na lyžích, akrobatické skoky na lyžích a rychlobruslení. Skoky na lyžích patří k nejzábavnějším sportům této hry. Je to vysloveně technická disciplína, která si vyžaduje správné stlačení kláves ve správném momentě. První fáze je sjezd z můstku. Ve velké rychlosti musíte přesně odhadnout, kdy se máte odrazit. Druhá fáze hry je let. Během letu korigujete svou polohu tak, aby byl aerodynamický odpor co nejmenší. Poslední fáze je přistání na zem. Podobně jako při odraze je i přistání ve velké rychlosti nesnadná úloha mnoha hráčů. Akrobatické skoky na lyžích jsou sportem poměrně mladým. Jedná se o skok s několika přemety a následným dopadem. V první fázi je opět rozjezd a odraz z rampy. Když se ocitáte ve vzduchu, musíte s mimořádnou přesností mačkat klávesy tak, aby váš akrobat prováděl v co nejrychlejším čase co možná nejlepší přemety. Hodnotí se odraz, provedení a dopad. Výsledná známka se pak násobí obtížností skoku. V případě rychlobruslení je obrazovka rozdělena na dvě poloviny. V první polovině je bruslař protihráče a ve druhé je váš bruslař. Se svým bruslařem musíte zdolat trať na 250 metrů v co nejkratším čase. Pokud jde o ovládání této disciplíny, je hodně podobné jako ve hrách Daley Thompson 1-2 nebo třeba Hyper Sports s tím rozdílem, že se tolik nenadřete. Takže ještě připomínám, šipkami doprava a doleva, přičemž je neustále střídáte. Na konci dílu je závěrečné hodnocení po všech třech disciplínách. Podotýkám, že za zlato je pět bodů a za stříbro jsou body tři.

 

Druhý díl se věnuje krasobruslení - předepsaným prvkům, biatlonu, jízdě na bobech a krasobruslení - volným prvkům. V krasobruslení se snažte s bruslařkou vykonat předepsané prvky, které jsou podané vlevo dole. Když se vám podaří udělat nějaký ten prvek například piruetku, pak vám určitě nebude dělat potíže bez pádu doskočit na led. Biatlon je sportovním odvětvím, které spojuje dvě disciplíny - běh na lyžích volnou technikou a střelbu z malorážní pušky na kovové terče. V této disciplíně dáte svému joysticku či klávesnici zase jednou pořádně zabrat. Jeho neustálým kvedláním či mačkáním budete s lyžařem zdolávat rovinné i kopcovité úseky tratě. Na trati vás čekají celkem čtyři střelnice, kde se budete pokoušet o strefení pěti malých terčíků. U střelby musíte nejprve nabít. Také je velmi důležitý ukazatel rychlosti tepu srdce lyžaře. Když je vysoký, horko těžko se strefíte, neboť zaměřovač na pušce bude velmi rychle kmitat. Je lepší chvíli počkat, až se tep zklidní, tím se pak lépe míří. Za každý nestrefený terč vás čeká penalizace a tím ztratíte pět vteřin, které se po ujetí trati odečtou. Jízda na bobech je velmi zajímavou disciplínou. V levé části obrazovky vidíte celou trať z ptačí perspektivy a v pravé části jsou vidět vaše boby v ledovém koridoru. Při jízdě do zatáček budou mít tendenci vyjet z trati. Budete muset naopak působit proti tomuto pohybu, aby se boby vrátily do středu koridoru, kde je jízda nejrychlejší. Krasobruslení ve volné jízdě je závěrečnou disciplínou. Je naprosto stejná jako krasobruslení v povinné jízdě až na skutečnost, že sestava skoků, kterou předvedete, záleží jenom na vás.

 

Po grafické stránce jsou obě hry velmi dobře provedené. I hratelnost je na dobré úrovni. Škoda jen, že hudba se objevila jenom v prvním díle. Další nevýhodou těchto her je fakt, že po dohrání všech disciplín se vše znovu opakuje a řadu hráčů přestanou tyto hry brzy bavit. Ale přesto všechno vám doporučuji si tyto hry vyzkoušet, neboť se jedná o dobrý a kvalitní software.

 

Winter Games 1

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  US Gold, 1986
Autor:  Sentient Software
Žánr hry:  sportovní
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Wintergames1.txt
Kazetová obálka:  Wintergames1.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, online
RZX video:  Wintergames1.rzx (123 KB)
Stažení hry:  Wintergames1.zip (27 KB)

 

Winter Games 2

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  US Gold, 1986
Autor:  Sentient Software
Žánr hry:  sportovní
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Wintergames2.txt
Kazetová obálka:  Wintergames2.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, online
RZX video:  Wintergames2.rzx (123 KB)
Stažení hry:  Wintergames2.zip (27 KB)

 

Stažení celé série: Wintergames1-2.zip (54 KB)
Publikováno: 2. 4. 2003 | Doplněno: 24. 3. 2005 | Autor: Rocker | Vložit nový komentář...
Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist