English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Adventures of Winnie the Pooh - návod

Promluvte si se sovou, která ztratila své brýle. U tygra po výstupcích vyskákejte do koruny stromů. Přeskákejte přes výstupky úplně vpravo, kde ve větvích za listím objevíte skrytý krumpáč (BIG PICKAXE). Úplně vlevo v koruně stromů najdete první minci. Seskočte dolů a seberte starou houbu (OLD MUSHROOM). Krumpáčem se prokopejte do podzemí. Houbu předejte staříkovi v podzemí a seberte druhou minci. Krumpáč použijte v podzemí znovu na bílou stěnu vpravo nahoře. Seberte třetí minci a palici (HEAVY MALLET).

 

Vyskákejte opět na povrch a odneste všechny tři mince oslíkovi. Dostane od něj lopatu (BIG SHOVEL), kterou vykopejte mrkev (CRISP CARROT) u domku úplně vlevo. Přes podzemí vyhledejte králíka na ochozu, který vás za mrkev obdaruje kondenzovaným mlékem (CONDENSED MILK). To vyměňte s klokanem za sladový extrakt (MALT EXTRACT). Starý opilec tygr po něm hrábne, jako protislužbu vám donese brýle (OWL'S GLASSES), kterými potěšíte smutnou sovu. Na oplátku dostanete amulet (AMULET). Vzhůru do podzemí, palicí bouchněte do motoru člunu a použijte kouzelný amulet. První část hry (tu nejlehčí) máte úspěšně za sebou.

 

Vítejte ve světě lidí, tedy v jeho podzemní části, kde je celá řada průchodů, takže se orientujte podle přiložené mapy. Vyhýbejte se kapkám vody, které mají neblahý dopad na vaše zdraví. Seberte detonátor (DETONATOR). Projděte kolem muže maskovaného šátkem přes obličej, se kterým vyměňte amulet za pistoli (PISTOL). Pokračujte dál a vezměte první minci. V obrazovce mezi vchody C a D, vedle důlního vozíku, odložte detonátor. Projděte vchodem C, kde seberte druhou minci a barel s naftou (OIL BARREL). Barel položte v obrazovce s detonátorem na zúžené místo v podlaze. Schovejte se za důlní vozík a vystřelte z pistole. Barel exploduje a uvolní cestu směrem dolů.

 

Projděte vchodem E a seberte prázdný barel (EMPTY BARREL) a u bílého ducha falešnou bankovku (FALSE BUCK). Bankovku dejte maskovanému muži, který vám za ni dá plamenomet (FLAMETHROWER). Vše odložte v obrazovce s detonátorem, který seberte, propadněte otvorem v podlaze, kde vezměte kámen (LITTLE STONE). Projděte vchodem G, kde vedle žebříku odložte detonátor. Na molu seberte dynamit (BOOMY DYNAMITE). Opět projděte vchodem G, do pravé stěny vložte dynamit a z bezpečné vzdálenosti ho odpalte detonátorem. Tím se vám uvolní návratová cesta přes vchod D. Seberte žebřík (LADDER).

 

Vraťte se přes vchod D a projděte průchodem F, kde kamenem rozdrťte dotěrnou lebku. Kámen odložte a seberte prázdný kanystr (EMPTY CANISTER). Projděte vchodem B, kde odložte žebřík. U draka seberte provaz (HANK OF ROPE). Z vašeho motorového člunu načepujte zbytek paliva do kanystru (FULL CANISTER). Jděte do obrazovky, kde byla lebka, na okraji srázu použijte provaz. Pokračujte dál a u krtka seberte třetí minci. U důlního vozíku znovu seberte prázdný barel, který vhoďte na molu, kde byl dříve dynamit, do vody. Pokračujte dál k druhému motorovému člunu, do kterého nalijte palivo. Promluvte si s důlním inženýrem na druhém břehu, za tři mince vám dá baterku (FLASHLIGHT).

 

Baterku odneste krtkovi strašpytlovi, dostanete nezapálenou svíci (UNLIT CANDLE), kterou zapálíte o dech draka (LIT CANDLE). Znovu seberte odložený kámen, projděte vchodem E a na ducha použijte zapálenou svíci. Cesta dál bude volná, ale vy se vraťte pro odložený plamenomet u důlního vozíku. Plamenomet roztavte blok ledu v obrazovce za důlním inženýrem. Seberte nožík (SMALL KNIFE). Položte zde kámen, vyskočte na něj a pak na plošinu. V tajné obrazovce s vědátorem seberte minci a šroubovák (SCREWDRIVER). Projděte vchodem C, kde ze stroje za pomocí šroubováku odmontujte ozubené kolo (GEAR), to položte u důlního vozíku.

 

Projděte vchodem E, čaroděj vám promění nožík v kouzelný meč (MAGIC SWORD), kterým usekněte hlavu drakovi (DRAGON HEAD). Za drakem ještě seberte krystal (CRYSTAL). Dračí hlavu dejte čarodějovi, dostanete startovací kliku (START HANDLE). Kliku si odložte u východu E. Vraťte se pro ozubené kolo, které zaneste důlnímu inženýrovi. Obdržíte od něj sbíječku (PNEUMO HAMMER). Vědátorovi doneste krystal, získáte tak hromosvod (LIGHTNING ROD). Projděte vchodem E, zamiřte vlevo, na laserovou bariéru použijte hromosvod. V obrazovce s drakem použijte sbíječku na stěnu vlevo.

 

Vezměte skřípačky (NIPPERS), které odneste chlápkovi za laserovou bariérou, získáte od něj pojistku (FUSE). Cestou seberte odloženou startovací kliku. Za důlním inženýrem vyskočte na kámen a pak na plošinu, kde vložte pojistku do rozvaděče. Jděte k drakovi, seberte odložený žebřík a zamiřte vlevo. Žebřík použijte u výtahu, vyskočte na plošinu a začněte zběsile točit klikou, abyste vyjeli nahoru. Tím máte úspěšně vyřešenu druhou část hry. Ta poslední začíná na povrchu, velká osvobozující akce na záchranu Prasátka právě nabírá obrátky. Bude to však ještě dlouhá cesta.

 

Seberte první minci u studny vlevo. Cestou vpravo popadněte velkou bednu (BIG CRATE). Bednu i kliku odložte u stromu se širokým kmenem, po kterém můžete vyskákat nahoru. Nahoře seberte druhou minci, gumáky (RUBBER BOOTS) a chutné brambůrky (TASTY CHIPS). Brambůrky odložte u velkého stromu a znovu seberte bednu. Gumáky dejte rybáři, po jeho prutu se dostanete dál. Bednou se vypodložte na druhém břehu, abyste po ní vyskákali nahoru. U benzínové pumpy seberte podvozek děla (GUN CARRIAGE), který namontujte na dělo v obrazovce, do které se dostanete vchodem ve kmeni stromu (H). Opět promluvte s rybářem, vyloví vám chybějící hlaveň k dělu (GUN BARREL).

 

Po zkompletování děla z něho vystřelte, vraťte se pro brambůrky, které dejte týpkovi v jeskyni, ve které je mimochodem vězněno i Prasátko. Od týpka dostanete síťku (SCOOP NET), kterou tu zatím nechte ležet. Seberte třetí minci a prázdnou láhev (EMPTY BOTTLE). Dále v jeskyni najdete zlatý klíč (GOLDEN KEY). Klíčem odemkněte celu v jeskyni za rybářem, kde si vám vězněný čaroděj postěžuje, že mu někdo ukradl jeho knihu kouzel. Vraťte se pro síťku do druhé jeskyně. Prázdnou láhev naplňte vodou (WATER BOTTLE) z nádrže vpravo od stromu se širokým kmenem. Vodu nalijte na kořeny stromu s koulejícíma očima. Získáte tak semínko (SEED).

 

Do síťky chyťte ptáčka (BIRD) na stromě v obrazovce s benzínovou pumpou, síťku odložte. Čerpadláři dejte tři mince, dostanete těžkou lopatu (HEAVY SHOVEL). Semínko zasaďte v obrazovce s dělem, těsně u vchodu do jeskyně. Vyroste rostlina, po které můžete vyskákat nahoru nad jeskyni. Odložte lopatu, vraťte se k čerpadláři pro síťku a ptáčka. Ptáčka odložte u vchodu H. Znovu seberte lopatu. Vydejte se nad jeskyni a ze země lopatou vykopejte starou bombu (OLD BOMB). Síťku dejte vojákovi, dostanete od něj naviják (SPINNING), abyste mu chytili nějakou rybu. Lopatu odneste rybáři, získáte červíka (LITTLE WORM).

 

Na druhém břehu zkuste trochu rybařit za pomoci navijáku, vytáhnete ovšem pouze rezavou konzervu (RUSTY CAN), kterou tu zatím nechte ležet. Seberte ptáčka, vyskákejte do koruny stromů, 2x vlevo. Na špičku antény umístěte opeřence a nakrmte ho červíkem. Za odměnu vám z mraku snese knihu kouzel (BOOK OF MAGIC). Cestou seberte startovací kliku a nechte ji ležet u vchodu do stromu. Knihu kouzel zaneste čarodějovi. Z rezavé konzervy vám vykouzlí malou sekeru (SMALL AXE). Opět do koruny stromů, úplně vlevo vysekejte za pomocí sekery prak (SUPER CATAPULT). Projděte stromem a dojděte si pro starou bombu

 

Bombu odpalte v obrazovce za týpkem, kde byla prázdná láhev. Cesta k letadlu je volná, z jeho útrob vytáhněte rezervní žebřík (SPARE LADDER), kterým přemosťete jezírko s obludou, která hlídá nebohé Prasátko. Nad jeskyní seberte těžký kámen (HEAVY ROCK) jako munici do praku. Vší silou to neperte do obludy. Zachráněné Prasátko pošlete do letadla, ať tam na vás počká. Seberte salám (SAUSAGE). Salám dejte týpkovi, získáte kladivo (HAMMER). Startovací kliku si doneste k letadlu. Hada za letadlem uspěte mocným úderem kladiva. Seberte víčko (LID).

 

Promluvte si s vojákem, řekne vám o pasti na medvěda (TRAP), ta se nachází ve křoví vlevo v obrazovce s dělem, tak mu ji doneste. Obdaruje vás sadou háčku (SET OF HOOKS). Ty dejte rybáři, dostane dlouhý lodní hák (LONG BOAT HOOK). S ním se vypravte do studny a vytáhněte kbelík z vody (EMPTY BUCKET). Vrtulí se nechte vynést zpátky nahoru. Do kbelíku u čerpací stanice natankujte palivo. Musíte mít ovšem při sobě víčko, jinak letecký benzín vyprchá. Palivem naplňte nádrž letadla, motor nahoďte startovací klikou a vzhůru domů. Tím máte tuto mega adventuru zdárně dohranou.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 29. 11. 2016 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist