English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Home Iceland Dizzy (2)
Hlasový program (3)
Highway Encounter (8)
Goonies (1)
Golden Axe (3)
Go to Hell (1)
Glug Glug (8)
Ghosts 'n' Goblins (4)
Expedice (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Archeo - návod

V této hře odhalíte tajemství staré civilizace Mayů. První lodí, náklaďákem a nakonec pěšky se dostanete k prapotomkovi Mayů. Kupte od něj dýmku za 10 dolarů a vpravo uvidíte kamenný památník, u kterého se vydáte dolů do podzemí. V podzemním bludišti se můžete lépe orientovat podle přiložené mapy. Nezapomeňte si zapnout kapesní svítilnu. V levé části obrazovky vidíte ukazatel baterie. Jděte vpravo kolem kukuřice, kterou tam necháte ležet. Projdete kolem dalšího indiánského kouzelníka a na rozcestí se vydáte nahoru. Vylezeme ze studny a vpravo prodáte Američanovi dýmku za 10 dolarů. Vrátíte se úplně dolů a vydáte se chodbou kolem kostlivce. Dorazíte do chrámu k domorodci. Zkuste mu dát 10 dolarů. Sice je odmítne, ale poradí vám tři obětní symboly pro boha Chaca. Vraťte se ke kukuřici a jděte vlevo. Indiánskému kouzelníkovi dejte desetidolarovku. V místnosti plné cenností seberte hliněnou sošku. Sošku jděte zase prodat Američanovi.

 

Tentokrát od něj dostanete japonskou baterii. Vraťte se ke kukuřici, dejte baterii do svítilny a seberte kukuřici. Napravo od kostlivce pomocí lopatky odkryjte průchod. Projdete kolem indiána a pak se držte v levém komplexu chodeb. Projdete kolem dalšího indiána. Odložte si kukuřici, fotoaparát a lopatku. Seberte náhrdelník a vraťte se do pravého komplexu chodeb. Projdete kolem kukuřice. V informační svatyni zjistíte, že náhrdelník je ochranný amulet a taky zjistíte, které předměty odpovídají obětním symbolům. Jelikož máme omezený počet kroků díky svítilně, tak tam nechoďte. Pokračujte kolem nádoby do další svatyně. Pomocí amuletu jste zlomili temnou moc a otevřela se vám chodba do utajené části labyrintu. Po cestě zpět seberte nádobu (je to jedna z obětí bohu Chacu) a kukuřici. Vraťte se k místu, kde jste našli náhrdelník. Odložte kukuřici a nádobu. Seberte náhrdelník a lopatku. Dole ve svatyni vás vyzve kouzelník na souboj.

 

Pokud máte u sebe náhrdelník a lopatku, tak ho vyhrajete. Kouzelník po sobě zanechá čelenku (čelenka je další oběť bohu Chacu), kterou seberte. Náhrdelník a lopatku můžete odložit. Vraťte se pro nádobu a seberte semínka bobů (oběť bohu Chacu). Tajnou chodbou se vydáte nahoru vpravo do svatyně boha Chaca a dáte mu tři oběti. Poté se vydáte do místnosti s hieroglyfy, kde vám poradí tři oběti pro ptáka Quetzala. Vrátíte se pro dvě kukuřice a lopatku. Po cestě k ptáku Quetzalovi použijete lopatku a seberete třetí kukuřici. Po obětním rituálu u ptáka Quetzala uslyšíte skřípnutí. Vraťte se pro pozlacenou dýku, lopatku a fotoaparát. V místnosti s hieroglyfy se otevřel průchod a vlevo navštívíme knihovnu. Tu si vyfotografujte. V pravé části obrazovky vidíte ukazatel počtu snímků. Pak jděte vpravo a skoncujte to pomocí dýky s bojovníkem. Nyní se vraťte na povrch k domorodci, který vám nabízel dýmku. Teď mu dejte lopatku a vychutnejte si závěr hry.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 8. 2010 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist