English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (13)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Archeo - návod

V této hře odhalíte tajemství staré civilizace Mayů. První lodí, náklaďákem a nakonec pěšky se dostanete k prapotomkovi Mayů. Kupte od něj dýmku za 10 dolarů a vpravo uvidíte kamenný památník, u kterého se vydáte dolů do podzemí. V podzemním bludišti se můžete lépe orientovat podle přiložené mapy. Nezapomeňte si zapnout kapesní svítilnu. V levé části obrazovky vidíte ukazatel baterie. Jděte vpravo kolem kukuřice, kterou tam necháte ležet. Projdete kolem dalšího indiánského kouzelníka a na rozcestí se vydáte nahoru. Vylezeme ze studny a vpravo prodáte Američanovi dýmku za 10 dolarů. Vrátíte se úplně dolů a vydáte se chodbou kolem kostlivce. Dorazíte do chrámu k domorodci. Zkuste mu dát 10 dolarů. Sice je odmítne, ale poradí vám tři obětní symboly pro boha Chaca. Vraťte se ke kukuřici a jděte vlevo. Indiánskému kouzelníkovi dejte desetidolarovku. V místnosti plné cenností seberte hliněnou sošku. Sošku jděte zase prodat Američanovi.

 

Tentokrát od něj dostanete japonskou baterii. Vraťte se ke kukuřici, dejte baterii do svítilny a seberte kukuřici. Napravo od kostlivce pomocí lopatky odkryjte průchod. Projdete kolem indiána a pak se držte v levém komplexu chodeb. Projdete kolem dalšího indiána. Odložte si kukuřici, fotoaparát a lopatku. Seberte náhrdelník a vraťte se do pravého komplexu chodeb. Projdete kolem kukuřice. V informační svatyni zjistíte, že náhrdelník je ochranný amulet a taky zjistíte, které předměty odpovídají obětním symbolům. Jelikož máme omezený počet kroků díky svítilně, tak tam nechoďte. Pokračujte kolem nádoby do další svatyně. Pomocí amuletu jste zlomili temnou moc a otevřela se vám chodba do utajené části labyrintu. Po cestě zpět seberte nádobu (je to jedna z obětí bohu Chacu) a kukuřici. Vraťte se k místu, kde jste našli náhrdelník. Odložte kukuřici a nádobu. Seberte náhrdelník a lopatku. Dole ve svatyni vás vyzve kouzelník na souboj.

 

Pokud máte u sebe náhrdelník a lopatku, tak ho vyhrajete. Kouzelník po sobě zanechá čelenku (čelenka je další oběť bohu Chacu), kterou seberte. Náhrdelník a lopatku můžete odložit. Vraťte se pro nádobu a seberte semínka bobů (oběť bohu Chacu). Tajnou chodbou se vydáte nahoru vpravo do svatyně boha Chaca a dáte mu tři oběti. Poté se vydáte do místnosti s hieroglyfy, kde vám poradí tři oběti pro ptáka Quetzala. Vrátíte se pro dvě kukuřice a lopatku. Po cestě k ptáku Quetzalovi použijete lopatku a seberete třetí kukuřici. Po obětním rituálu u ptáka Quetzala uslyšíte skřípnutí. Vraťte se pro pozlacenou dýku, lopatku a fotoaparát. V místnosti s hieroglyfy se otevřel průchod a vlevo navštívíme knihovnu. Tu si vyfotografujte. V pravé části obrazovky vidíte ukazatel počtu snímků. Pak jděte vpravo a skoncujte to pomocí dýky s bojovníkem. Nyní se vraťte na povrch k domorodci, který vám nabízel dýmku. Teď mu dejte lopatku a vychutnejte si závěr hry.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 8. 2010 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist