English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
ATV Simulator (8)
Video Pool (29)
Abu Simbel Profana... (15)
Dan Dare 1-3 (5)
Kenny Dalglish Soc... (10)
Aven (8)
Fruit Machine Simu... (1)
Dictator (8)
Tetris 1-4 (17)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Back to Skool - návod

Eric strávil o prázdninách mnoho času přepisováním svého spisu, který se mu minule podařilo ukrást. Udělal ze sebe takového studenta, že by mu i šprt Einstein mohl závidět. Když se ale po prázdninách vrátil zpět do školy s úmyslem vrátit svůj spis do trezoru, zděsil se. Škola byla úplně jiná, pan Wacker (ředitel) nechal vedle postavit školu pouze pro dívky, zaměstnal školníka a svůj trezor si řádně zabezpečil. Posuďte sami. Trezor je v uzamčené ředitelně, do které má přístup pouze pan Wacker a klíč od trezoru má dívčí ředitelka Miss Take (nutno podotknout, že ta Erica nemá příliš v lásce). Takže co teď, řekne si Eric. Po pár šťastně strávených chvílích (zmlácení Einsteina do bezvědomí, znásilnění Hayley a podobně) však došel k velice rozumnému řešení, všechny je ožrat.

 

Jediný alkohol (láhev Sherry) je u Miss Take v trezoru. Ta se ale naštěstí před každou hodinou (zvláště před sexuální výchovou) ráda napije a trezor nechá do přestávky otevřený. Eric se proto potlouká po škole a přemýšlí, jak by se při vyučování dostal ze školy. Prozkoumává obsah všech lavic a kromě plesnivých svačin nachází také vodní pistoli a smrdící bomby. Zjišťuje, že pomocí vodní pistole se dají naplnit školní poháry, a že když některého učitele dvakrát střelí (prakem) pod jedním z nich, řekne mu jednu (ze čtyř) kombinací od zámku, kterým je uzamčeno kolo. Stačí ji napsat na čistou tabuli a kolo je volné.

 

Po zvonění si to Eric (vyzbrojen vodní pistolí a smrdícími bombami) namíří do prvního patra k oknu. Čeká, dokud ředitel nepůjde dolů a potom aktivuje smrdící bombu. Čárky (lines) sice přibudou, ale pan Wacker otevře okno a cesta k alkoholu je volná. Eric tedy za pomoci čerstvě zalité květiny vyskočí z okna a snaží se proplížit kolem školníka. Albert se však ukáže jako pěkná sv..ě, protože začne řvát na pana Wackera a nechce pustit Erica dál. Eric tuší, že by měl urychleně zdrhnout (odvážnější hráči mohou zůstat a pokusit se prostřílet či prosmradit), a tak využije Albertovy nepozornosti, přeleze plot a utíká nahoru k otevřenému trezoru. Čárkám se asi nevyhne, neboť pan Wacker je mu v patách a ještě navíc ho zmerčí Miss Take, nicméně láhev ukořistí (nalije si ji do pistole) a to znamená, že mise byla úspěšná.

 

Eric tentokrát naplní školní poháry alkoholem a netrpělivě čeká, až některý učitel půjde kolem. Ale co to? Učitelé se ne a ne opít. Místo toho mu sdělují nějaká písmena. Eric je ze zvědavosti zkouší napsat na tabuli a v zápětí získává klíč od místnosti za laboratoří. Po odemčení uvidí žábu a snaží se ji chytit. "Tak a teď se té potvoře (Miss Take) pomstím", raduje se Eric. Naskočí tedy na kolo a závratnou rychlostí (5 km/h) za ní jede do kuchyně. Před kuchyní vyskočí na kolo a pod pohárem skočí ještě jednou, čímž žábu hodí přímo do něj. Potom, přesně mířenou střelou, sejme Miss Take pod pohárem a opětovná palba vše dokončí. Miss Take dostane hysterický záchvat (žába za krkem ji nedělá moc dobře) a Eric je překvapen tím, že získal klíč od Mr. Wackerova trezoru. Celý šťastný utíká k ředitelně a spolu s panem Wackerem vstupuje dovnitř. Jeden skok na trezor a úspěch vás nemine.

 

POSTAVY VE HŘE
Kantoři zůstali stejní jako ve Skool Daze. Jmenovitě pan Wacker - ředitel ústavu, pan Creak - starý učitel dějepisu, pan Withit - učitel zeměpisu a pan Rockitt - profesor fyziky, chemie a biologie. K personálu se přidal ještě školník Albert, který obvykle benevolentně přehlíží všechny vaše hříchy, a ředitelka gymnázia Miss Take, která nepřehlíží vůbec nic, zvláště nepřehlíží váš pobyt mezi dívkami.

 

Ani vaši vrstevníci se příliš nezměnili. Boy Wander se s vámi nakonec spřátelil, a proto za jeho poznámky žádné bodíky nedostáváte. Angelface stále boxuje, navíc od minula dost zesurověl a mlátí kolem sebe vlastně permanentně. Einstein je stále velký šprt a především bonzák. Bonzuje mnohem více než v prvním díle. A i zde nám přibyla jedna postava - slečna Hailey, Ericova velká láska. Navštěvuje dívčí gymnázium a pokud se k ní Eric chová něžně (políbí ji), dokonce mu pomáhá s psaním trestu (ubudou čárky). Ale má to malý háček. Krásná Halley má určité meze, políbíte ji šestkrát a potom už se neopovažujte ji olizovat, protože se při hodinách tělesné výchovy naučila od Miss Take několik antiznásilňovacích chvatů a vyzkouší je právě na vás. A pak už si u ní neškrtnete. Takže si nevyplýtvejte polibky hned na začátku a šetřete si je, až těch čárek bude opravdu dost.

 

CO MŮŽETE VE HŘE DĚLAT
1) Chytit myš (C) a pustit v dívčím gymnáziu (R), holky pak hezky hopsají.
2) Jezdit s kolem (M), které stojí před školou, po chodbách.
3) Dupat na kytky (J).
4) Stříkat vodu z pistolky (G).
5) Upustit smrdící bombu (D).

 

A ještě jedna rada na závěr. Když začne Einstein mluvit, aniž by se učitel na něco ptal, je to určitě bonz na vás. Proto se o hodinách vyplatí sedět v poslední lavici s Einsteinem a v takové chvíli neustále držte klávesu S, Einsteina to bude vyhazovat z lavice, jeho řeč se silně zpomalí a pokud zazvoní dříve, než se vykoktá, byl bonz neúspěšný.

 

OVLÁDÁNÍ
S - sednout/vstát
O - otevřít (školní lavici)
J - výskok
H - boxování
C - chytit myš/žábu
R - pustit myš/žábu
D - upustit smrdící bombu
G - střelba z vodní pistole
T - odhodit vodní pistoli
M - naskočit na kolo
W - psaní po tabuli 
ENTER - konec psaní
K - polibek Hayley

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 3. 10. 2003 | Zdroj: X-magazín 10/99 a ZX-magazín 4/93 | Vložit nový komentář...

Vložil: MEGAJOHNVloženo: 10. 10. 2014, 15:05:42
Jé, ono to má i řešení, tak to musím co nejdříve vyzkoušet .
I přes to, že jsem zde nikdy výrazně nepokročil, mě tato hra opravdu hodně bavila .

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist