English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Balachor's Revenge - návod

Vaším úkolem je porazit zlého čaroděje Balachora, který obývá jeskyni severovýchodně od města. Po prvních nesmělých krůčcích najděte dýku, která se nachází severně od zdi, u které právě začínáte. S pomocí dýky můžete zabíjet dotěrné skřety. V budově se žlutými zdmi (F) seberte zrcadlo. Je zde také první runa, kterou vezměte a odložte si ji v obrazovce, kde jste začínali hru. Celkem je ve hře osm run, které musíte najít, postupně si je odkládejte v jedné obrazovce, abyste je měli všechny pohromadě.

 

Za použití zrcadla zneškodněte baziliška stojícího na mostě. Zpřístupní se vám tak další obrazovky. V pravém spodním rohu za mostem seberte srp, kterým prosekejte křoví v zahradním labyrintu severně odtud. Získáte šíp, vydejte se podél potoka na jih, kde šíp spárujte s lukem. Tato zbraň je účinná nejen proti skřetům, ale i proti lesním elfům. Dýku už nebudete potřebovat. V jedné z budov ve městě (B) vyhledejte přátelského čaroděje, který vám zadá několik úkolů.

 

Vaším prvním úkolem (generuje se náhodně) je přinést čaroději buď křišťálovou kouli (v obrazovce nad zahradním labyrintem), nebo čarodějnický kotel (nedaleko hřbitova). Druhým úkolem (generuje se rovněž náhodně) je donést čaroději dvě slánky označené písmeny S a P (v lese kolem skřetího příbytku), popřípadě obraz bratra, který ukradli skřeti do své věže (G), nachází se východně za potokem. Třetí úkol (je vždy stejný) spočívá v donesení ingrediencí na výrobu lektvaru, který by zničil kostlivce, co střeží hřbitov.

 

První přísadou jsou houby, ty se nacházejí v zahradě pod budovou se žlutými zdmi (F). Druhou ingrediencí je plástev medu, to už bude těžší oříšek. U potoka na levém břehu seberte sekeru, tou se zbavíte lesního muže, který vám braní v cestě na západ. V domku včelaře (E) si vyslechněte úkol, chce donést tři byliny. V lese kolem domku naleznete pět různých květin, doneste mu ty s modrým, fialovým a žlutým květem. Získáte plástev medu, konečně vám čaroděj může vyrobit lektvar.

 

Lektvar vylijte na kostlivce, cesta na hřbitov je volná. Hřbitov je plný démonů, na které neplatí dýka ani luk. U jednoho z hrobů se však nachází štít, který vás náhodně ochrání před jakýmkoliv typem nepřátel. Dále je zde šachová figurka krále a v kostele (D) se nachází kniha kouzel. Šachovou figurku zaneste do budovy nad kostelem (C) a umístěte ji na šachovnici na pole věže (černé spodní). Šachovnice zmizí a vy tak můžete sebrat kouzelnickou hůlku. S hůlkou a knihou kouzel sprovodíte ze světa démona, který hlídá vstup do jeskyně.

 

Do místnost, ve které se nachází čaroděj Balachor, postupně doneste všech osm run. Na protivníky, kteří se zde vyskytují, neexistuje žádná zbraň, pouze štít vám opět poskytne částečnou ochranu. V cestě vám ještě bude stát ohnivý muž, na něj platí voda z kbelíku, který najdete ve skřetím doupěti (G). Po odnesení všech run zkoušejte jednu po druhé umísťovat do tří žlutých výklenků. Správně umístěná runa zmizí a výklenek začne blikat. Po umístění tří správných run máte několik málo sekund na opuštění jeskyně. Pokud se vám podařilo nashromáždit 1925 zlatých, právě jste dohráli hru na 100% při dosažené hodnosti HEROIC KING.

 

Ve hře se nachází ještě jedna postava, tou je věštec, který sídlí v domku (A) na levém břehu potoka. U něj si za získané zlaťáky můžete nakoupit rady, jak postupovat při řešení jednotlivých úkolů. Za tisíc zlatých vám dokonce označí tři správné runy (s každou hrou jsou jiné). Pamatujte však, že při tomto postupu nemůžete nikdy dosáhnout nejvyšší hodnosti, protože vám budou chybět peníze.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 3. 1. 2015 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist