English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Shadow of the Beast - návod

1. LEVEL
Na začátku hry se ocitáme na jakési neznámé planetě. Obrazovku lemují dva hadi. Uprostřed horní části vidíme nápis BEAST a vlevo velice důležitý údaj. Je to stav našich životů. Na samém začátku hry je jich dvanáct a dají se doplnit magickými flaštičkami. Dole, pod akční obrazovkou je jakýsi indikátor, vedle kterého se zobrazují nalezené předměty. S naší bestií se vydáme doleva. Po pár krocích nás začnou obtěžovat první potvory. Jakési slunce a malý dráček. O pár kroků dále dojdeme ke stromu, který nás vybízí vstupem dovnitř (nápis IN a šipky). Vstoupíme tedy dovnitř a nahrajeme další díl.

 

2. LEVEL
Odehrává se v podzemních komplexech. Jdeme doprava a ihned jakmile na nás vyletí zleva střela, vyskočíme nahoru. Popojdeme doprava až nás zastaví konec chodby. Asi si říkáte co teď, ale pozorní si ještě všimnou dvou tyčí, které trčí nahoru. Jistě jste přišli na to, že je to žebřík (mimochodem žebříků je v celé hře opravdu mnoho, takže jich s naší bestií nalezeme ještě dost). Po žebříku tedy slezeme dolů. Zničíme dotěrnou mouchu a popojdeme doleva. Opět žebřík a cesta dolů. Vydáme se vpravo a narazíme na červy, na něž platí metoda jít do podřepu spolu s pěstí. Červy musíme zabíjet systematicky, tzn. zničíme červa, popojdeme kousek dále, opět zabijeme červa atd., až se dostaneme opět k žebříku a slezeme dolů. Nyní doleva a opět po žebříku dolů. Pár kroků doleva a ocitneme se na mostě, na jenž dopadají jakési krápníky. Obrana v případě nebezpečí - skrčit se. Pokud šťastně zdoláme most, po žebříku dolů a doprava. Zde narazíme na lovce se sekyrami, kteří snad problémy dělat nebudou. Po jejich zdolání opět po žebříku dolů. Nyní se nacházíme na plošině, ze které vedou dva žebříky. My se vydáme nejdříve vpravo. Takže žebřík dolů, pak ještě jednou. Opět stojíme na plošině, ovšem zde již musíme doleva. Zde po žebříku dolů a pozor na tři hady, kteří nebezpečně vyskakují. Až je zdoláme, popojdeme ještě kousek vlevo, až přijdeme k magické flaštičce. Přejdeme přes ní a hle. Životy se obnovily na plné číslo, tedy dvanáct. Vrátíme se zpět (opět pozor na hady) a po žebříku nahoru, ale vystoupíme na první cestě. Jdeme doleva (zde trochu prší, takže pozor), zdoláme nám již známé lovce se sekyrami a přeskočíme ošklivě vypadající propast. Sebereme náš první předmět - klíč. Klíč se objeví vedle indikátoru. Vrátíme se na plošinu se dvěma žebříky. Nyní doleva, po žebříku dolů a doleva. Opět zničíme pár lovců a dojdeme k příšeře, která si pohazuje jakousi koulí. Navíc na nás vypouští oheň v pravidelných intervalech. Kouli musíme za každou cenu příšeře vzít. Ale jak na to? Počkáme si až bude příšera kouli držet v ruce a praštíme do ní pěstí. Obrazovka zasvítí a my to budeme muset ještě párkrát zopakovat. Jakmile kouli budeme mít u sebe (poznáte to, protože zmizí) můžeme se vydat doprava. Ne ovšem po žebříku nahoru, ale do jakéhosi teleportu, vpravo od žebříku. Po teleportování se ocitneme na úplně jiném místě. Nyní po žebříku nahoru a stále doprava. Čeká nás první souboj s gigantickou příšerou.

 

3. LEVEL
Jak jsem již napsal, bude to souboj s příšerou. K jejímu zničení pomůže schopnost magické koule, neboť můžeme vrhat oheň. Budete muset vrhat oheň opravdu naplno, neboť dvakrát se k vám jen přiblíží, ale potřetí jde již jasně naplno, a protože máte nalevo od sebe kámen, moc velké vyhlídky by vás nečekaly. Věřím, že si s ní ale poradíte a budete moci postoupit do další etapy.

 

4. LEVEL
Druhá část podzemních komplexů. Jdeme tedy doprava, ale po pár krocích na nás zaútočí bojovníci s kordy. Přicházejí z obou stran, takže se budeme muset často otáčet. Jdeme stále vpravo až narazíme na žebřík. Vylezeme nahoru a jdeme stále vlevo. Opět jde proti nám hrstka bojovníků. Na konci chodby je zvláštní páčka. Jdeme těsně před ní, pak do podřepu spolu s pěstí. Páčka se přepne a to je, co jsem chtěli. Vracíme se zpátky. Po žebříku nahoru a doleva. Narazíme zde na pulsující oči. Stačí je vhodně podejít. Až podejdete poslední, dejte si pozor na dráčka, který se přiřítí zleva. Pak už stále doleva a přitom pozor na dva dráčky, kteří nalétávají zezadu. Musíte se bleskurychle otočit a dát jim pěstí. Na konci chodby je náš druhý úlovek - další klíč. Vracíme se zpět (pozor opět na dráčky a oči) a jdeme stále vpravo až přijdeme k truhlici. Podřepnete-li před ní a bouchnete pěstí, vršek odletí a vám přibude pár životů (což není špatné). Nyní doleva, po žebříku dolů, vpravo a opět po žebříku dolů. Potom doprava a žebříkem nahoru. Skopneme mouchu a po žebříku dolů. Vpravo je vidět zdivo studny. Nyní se dáme vlevo a přijde místo, které vás bude nějaký ten život stát, vysouvají se zde totiž hadí hlavy (zespodu i shora). Pokud to projdete, tak pozor na mouchu, která podniká nálet zprava (stačí se skrčit). Jdeme dále a opět narazíme na bojovníky s kordy. Navíc zezadu přiletí jakýsi okřídlený živočich. Pozor také na střelu vyslanou zleva. Zvládnete-li to, můžeme po žebříku dolů. Zničíme mouchu a po dalším žebříku opět dolů. Dáme pěstí drakovi a pokračujeme doprava. Opět hadí hlavy, tentokrát jenom zespodu. Potom pozor na čtyři okřídlence a ocitneme se u žebříku. My však jdeme ještě kousek doprava a sebereme flaštičku. S plným počtem životů teď slezeme po žebříku dolů. Přeskočíme pulsující oko a po dalším žebříku opět dolů. Jdeme vlevo, opět přeskočíme pulsující oko a vlevo nás čekají hadí hlavy, které jsou doprovázeny bojovníky s kordy. Teď po žebříku dolů, zničíme dráčka, po dalším žebříku opět dolů a doleva. Pozor na okřídlence a dojdeme k žebříku a nahoru po něm. Zničíme dráčka a po dalším žebříku dolů. Bestie seskočí a jdeme doleva. Nyní po žebříku až úplně nahoru a doprava. Pozor na střelu proti nám. Dojdeme k magické flaštičce, která nám sice životy nepřidá, ale zato obohatí naše bojové schopnosti. Získáme totiž magický kroužek, který je nutný do LEVELu 5. Nyní zpátky, po žebříku až úplně dolů. Teď vpravo a pozor na jakési reaktory, ze kterých každou chvíli vyšlehne oheň. Bestie je musí vhodně podcházet. Nyní už stále doprava a společnost na cestě do dalšího levelu nám budou dělat okřídlenci a hadí hlavy.

 

5. LEVEL
Nás v pořadí druhý souboj s gigantickou příšerou. K jejímu zničení nám pomůže magický kroužek. Příšera vyšlehává oheň v pravidelných intervalech, takže by problémy dělat neměla. Až ji zničíte, můžete dveřmi od studny postoupit do další části hry (všimněte si, že nám ubyl jeden klíč).

 

6. LEVEL
Dlouhá cesta ke hradu. S naší bestií musíme nejdříve vylézt ze studně. Na povrchu zjistíme, že se ocitáme opět na planetě, známé z LEVELu 1. Nyní naše cesta povede stále vpravo. Dáme si pozor na přibíhajícího mravenečníka. O pár kroků dále narazíme na červy, známé z LEVELu 2. O kus dále jsou jakési na sobě poskládané kameny. Bouchnete-li do nich, vršek odletí a vám přibude nějaký ten život navíc. Jdeme dále vyřítí se na nás dvě mouchy (stačí skrčit se). O kus dále pozor na mouchu, červy a dráčka. Potom podejdeme pulsující oči a dáme si pozor na mravenečníka, který nás chce atakovat zezadu. Podejdeme pulsující oči a opět si dáme pozor na červy. O kus dále pozor na dráčka. Podejdeme pod očima a dáme si pozor na červy. (Že jich tady ale je, co?) Přitom ještě pozor na dráčka, který letí zleva. Ještě naposledy podejdeme oči a o pár kroků vpravo můžeme v pozadí spatřit sochu draka. Ještě zničit dva, zezadu přilétající dráčky a už ho uvidíme. Koho? No přeci hrad. Zatím ještě dovnitř nevstoupíme, ale dojdeme si pro pochodeň, která je úplně u druhé věže (jak hezky plápolá). Teprve s pochodní (musíme pro ni vyskočit) neodmítneme nabídku hradních dveří a vstoupíme dovnitř.

 

7. LEVEL
Uvnitř hradu. Ocitáme se uvnitř hradu a vydáváme se vlevo. Po žebříku nahoru a vpravo. Přitom pozor na kapky. Zničíme tři rotující vážka (dvě letí proti nám, jedna zezadu) a po žebříku dolů. Dráčkovi dáme pěstí a po druhém žebříku nahoru. Potom vlevo, seskočit a opět vlevo. Pozor na kapky a truhlu, kterou potkáme, můžeme opět s radostí použít. Dále pozor na mravenečníka po žebříku nahoru. Vydáme se nejprve doprava (opět pozor na kapky) a pomocí tří truhel si můžeme doplnit životy. Pozor na okřídlence a sebereme montážní klíč. Nyní již stále vlevo, až dojdeme k mravenečníkovi, který běhá po stole. Zničíme ho elegantním kopem. Pak o kus dále již po žebříku dolů a doprava. Narazíme na dva mravenečníky, kteří běhají po stropě (že by zde neplatila gravitace?), ale ti nám nic neudělají. Jdeme dál a po žebříku opět dolů a doprava. Zde již mravenečníka zničíme a skočíme dolů. Nyní se vydáme doleva, zničíme dva okřídlence a dojdeme ke třem broukům, kteří neustále lezou nahoru a dolů. Podejít je bude dost těžké. Po žebříku dolů a doprava. Pozor na tři mouchy, dvě vážky a dva dráčky, kteří letí opravdu nebezpečně. Po žebříku dolů a doleva. Spatříme mravenečníka, který je opět hlavou vzhůru, hlavně kapky, které zde padají opravdu intenzivně. Zničíme ještě jednoho mravenečníka a dojdeme k truhle, která nám životy sice nepřidá, ale obohatí nás o něco jiného - laserovou zbraň. Nyní se již půjde veseleji. Nyní již stále vpravo. Sestřelte mravenečníka a mouchu a po žebříku nahoru. Jděte vlevo, seskočte a vážce, která se na vás vyřítí, nedejte nejmenší šanci. Po žebříku nahoru a nyní vpravo. Zničte dráčka a mouchu a po žebříku dolů a doleva. Mouchu hravě zvládnete a po posledním žebříku doprava. Ještě pár kroků a další díl je tu.

 

8. LEVEL
Souboj s další gigantickou příšerou, tentokrát s tříhlavým drakem. K jeho zničení nám pomůže laserová zbraň. Draka zničíte takto: Jděte až těsně k němu. První hlava vystřelí kapku svisle dolů, ale ta nám neublíží. V momentě, kdy prostřední hlava vystřelí kapku šikmo na nás, vyskočte. Spodní hlava vystřelí kapku přímo vodorovně, ale ta nás podjede, neboť budeme ještě ve výskoku. Samozřejmě že střílet budeme ještě ve výskoku. Samozřejmě že střílet budeme stále. Až bude zničen, stačí pár kroků doprava a vstoupit do dveří. Další díl hry je tu.

 

9. LEVEL
Let podzemním prostorem. Naše bestie obdržela (darem?) létající jet-pac, takže celý tento úsek hry vlastně poletíme. A to stále doprava. Navíc máme stále laserovou zbraň, takže se nám dobře poletí. Pozor na dva okřídlence, jakési ryby a ještě dráčka. Doletíme k elektrickému výboji a ve vhodnou chvíli proletíme. Ještě jednou si to zopakujeme a zničíme mouchu. O kus dále si všimněte jakéhosi rosolu, který je na podlaze. Když do něj střelíte, získáte pár životů navíc (rosolu je v této etapě ještě dost, takže si na své jistě přijdete). Další část našeho letu nám budou znepříjemňovat krápníky, které se vysunují zespodu i shora. Pokud to proletíte, zničte mouchu a doplňte si životy rosolem. O kousek dále pozor na dráčka a na ryby. Následuje jeden výboj, ale s tím si hravě poradíme. Zničíme mravenečníka a opět si doplníme životy pomocí rosolu. Bude se to hodit, neboť následuje série krápníku zezdola i shora. Ještě jeden rosol a krápníky pokračují. Nakonec ještě zničíme pulsující oko, které na nás letí zezadu a poletíme do další části hry.

 

10. LEVEL
Opět souboj s gigantickou příšerou. Je podobná tygří hlavě. Pozor na její ocas. Vystřeluje na nás pulsující hvězdičky ze dvou míst. Snažte se nejprve zničit to horní. Když na vás vystřelí dolní, jednoduše uhnete nahoru. Po zničení této, již předposlední příšery popoletíme ještě kousek vpravo a jdeme do předposledního dílu hry (opět nám ubyl klíč).

 

11. LEVEL
Cesta k hlavní příšeře. Naše bestie se ocitá za hradní věží a bude postupovat stále doprava. Po pár krocích zničíme dva dráčky (nyní bojujeme již holýma rukama, ale to tak má být, ne?). Dojdeme k jakýmsi hrobům na kterých jsou kříže. Pakliže nějaký skopneme, může nám životy nejen přidat, ale také ubrat. Proto pozor na to. Jdeme dále, zničíme mravenečníka a hrstku zbylých bojovníků s kordy. Narazíme opět na hroby, a dále na skalní masív, kde zničíme mouchu. O pár kroků dále následují opět nám již známé krápníky. Ke všemu nás obtěžuje ještě moucha a okřídlenec. Přežijeme-li i toto, zničíme ještě jednoho okřídlence, který leží zezadu a jednoho, který letí přímo proti nám. Následují ještě dvě série ryb a mravenečník, dvě, opravdu již poslední pulsující oči a pak již vidíme závěrečnou příšeru, strůjce všeho zla. Finále je tu.

 

12. LEVEL
Finální souboj naší bestie. Poslední příšera se vůbec nebrání, zato na nás neustále padá jakýsi pytel a dá velkou námahu vyhýbat se mu a ještě dávat rány příšeře. Kdo se ale dostal až sem, ten určitě zvítězí. Po zničení této závěrečné příšery následuje gratulace k úspěšnému projití hry.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 17. 1. 2002 | Zdroj: BIT 3/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist