English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Big Nose's American Adventure - návod

Cílem této hry je v roli neandrtálce osvobodit všech šest zvířecích přátel, které jsou různě pozavírané v kontejnerech. Jedná se o lva, žirafu, hada, papouška, želvu a gorilu, přičemž ke každé bedně, kde jsou uvězněny, musíte nejprve najít ten správný klíč. Hra je rozdělena do tří úrovní, z čehož je zřejmé, že v každém levelu musíte zachránit dvě zvířátka.

 

Neandrtálec Big Nose je velká svalnatá postavička, oděná do kůží, která působí velmi sympaticky. Když si ho chvíli nevšímáte, dupe nervózně nohou a pohvizduje si. Prostor města je tvořen mrakodrapy, stavbami a spoustou ocelových konstrukcí, nosníků a cihlových stěn, které tvoří velký labyrint, v němž se Big Nose musí za svým cílem pohybovat chvíli nahoru, pak zase skákat dolů, popřípadě slézat množství žebříků. Občas spadne úzkou šachtou do další části labyrintu, aby zde zase pokračoval v honbě za klíči a bednami se zvířaty. Často je uvidí už dříve, ale jak se k nim dostat, když poblíž není nic, na co by se dalo vyskočit? Někdy je třeba se opravdu dobře dívat kolem sebe a objevit místo, kam skočit - třeba i během pádu shora.

 

Na svou obranu má náš hrdina kokosové ořechy, které dokáže velmi rychle házet po všem a po všech, kteří mu chtějí v jeho záchranné akci bránit. A je jich tu dost, například policisté, stavební dělníci nebo požárníci. Musí se vyhýbat i hořícím sudům a nebezpečným pohyblivým plamenům, nebo velmi nebezpečným skákajícím bombám, které ho klidně srazí i kousek před cílem. Dále nesmíte vkročit na kbelík s nápisem GLUE, je to totiž silné lepidlo, které vás načas naprosto znehybní a vydá tak na pospas nepřátelům. Ani pohár piva není radno si v New Yorku dávat. Holt v pravěku nic takového nebylo, a tak Big Noseovi zjevně chybí trénink, neboť po jeho vypití se chudák tak zamotá, že si plete směr chůze. Zato rád a všude požírá hamburgery a pije ovocné koktejly. Dají se tu nalézt i další užitečné věci jako např. určitá ikona, která vám po sebrání dá na krátký čas nezranitelnost a dokonce malá figurka pračlověka, která vám přidá jeden vzácný život navíc.

 

Na začátku jsem se zmínil o tom, že hra je rozdělena do tří úrovní, první zde popisovanou představuje Manhattan (srdce New Yorku), kde musíte osvobodit lva a žirafu. Poté se přesunete do dalších části Ameriky, kdy ve druhé epizodě zavítáte na divoký západ mezi indiány a třetí úroveň se odehrává na mostě Golden Gate v San Francisku. Garantuji vám, že se třemi životy tuto hru dotáhnout dokonce není vůbec jednoduché a pořádně se u toho zapotíte.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 4. 5. 2002 | Zdroj: FIFO 21 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist