English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Bony a klid po slovensky 1 - návod

Vstal jsem, oblékl jsem se (OBLEKNI), uklidil jsem pokoj (UPRATAJ) a hledal zápisník (HLADAJ ZAPISNIK), dokud jsem ho nenašel (ZOBER ZAPISNIK). Přečetl jsem si svoje poznámky (CITAJ ZAPISNIK) a odešel z hotelového pokoje (CHOD VON).

 

Na recepci jsem si vyzvedl list (MAM TU LIST, PROSIM LIST, ZOBER LIST) a přečetl si ho (CITAJ LIST) - nic podstatného v něm ale nebylo. V zápisníku byla poznámka "Dnes 12:00 v Polome", a tak jsem se tam vydal a počkal (POCKAT) do 11:30. Čas jsem kontroloval na svých hodinkách (CAS). Poté jsem přistoupil k baru (CHOD BAR) a zeptal se na jméno ze zápisníku (KDE JE MIRO) - jelikož bylo přesně 12 hodin, tak mi barman odpověděl, že sedí u stolu.

 

Šel jsem tedy ke stolu (CHOD STOL), pozdravil (AHOJ) a sedl si k němu (SADNI). Miro se mě zeptal, zda-li chci měnit koruny za bony, a tak jsem řekl "HEJ". Řekl jsem si o 2000 bonů. Miro mi nabídl výměnný kurz, tak jsem řekl "HEJ" a dal mu koruny (DAJ PRACHY). Příště prý zase ve 14:00.

 

Vydal jsem se do Tuzexu, kde jsem nabízel bony (BONY). Vyhýbal jsem se chlápkovi v zeleném, který byl z VB. Když ke mě přišel někdo jiný a zeptal se na bony, odpověděl jsem "HEJ" a řekl za kolik (např. "4.5"). Pokud souhlasil, zeptal jsem se "KOLKO" a "DAJ BONY". Takto jsem prodával, dokud jsem skoro všechny neprodal. V případě hladu (kontrola přes "STAV") jsem odešel na jídlo do Maďarské restaurace (POCKAT, PROSIM JEST, ZOBER JEDLO, JEDZ JEDLO), před kterou jsem také sebral kámen (ZOBER KAMEN). Večer jsem chodil spát do hotelu (na recepci PROSIM KLUC, 324, ZOBER KLUC, CHOD DO IZBY, SPI; ráno OBLEKNI, CHOD VON).

 

Jakmile jsem prodal většinu bonů (cílem je mít minimálně 12 tisíc korun), vrátil jsem se na recepci hotelu a oslovil recepční "CLAUDIA", "MAS CAS" - domluvili jsme se na rande, v 19:00 u Hvězdy. Šel jsem tedy před kino a počkal. V 19:00 jsem ještě jednou počkal (POCKAT), čekáš dlouho - "NIE", kam půjdeme - "POD KU MA", nechce pěšky - zavolal jsem "TAXI", "NASTUP DO TAXI", "DAJ PRACHY", "VYSTUP". Claudia přijde později, šel jsem tedy do hotelu k recepci, "PROSIM KLUC", "324", "ZOBER KLUC", "CHOD DO IZBY", "POCKAJ", "VYZL" oblečení, "POCKAT", "POCKAT", "ZHASNI", "CHOD DO POSTELE", "ZOBER LIST", "CITAJ LIST" - nějaký chlapík chce pro Ruda počítač (jméno i věc se mohou lišit, ale postup je stejný), dones mu ho zítra v 15:00 do Krymu.

 

Oblékl jsem se (OBLEKNI), odešel z pokoje (CHOD VON). Vydal jsem se do hotelu Forum, kde jsem se počkal (POCKAJ), recepčnímu jsem řekl, že hledám Vikiho (KDE JE VIKI). Toho jsem pozdravil (NAZDAR) a řekl mu, že sháním počítač (či jinou věc). Viki to naštěstí měl a nechal mi to za 12 tisíc korun poslat na hotel. Šel jsem se ještě najíst a pak se vrátil na svůj pokoj a předmět sebral. Rovnou jsem tu i zůstal a přespal do dalšího dne (SPI).

 

Vydal jsem se do hotelu Krym a počkal na 15:00 (POCKAJ). Přišel ke mě vrátný a ptal se, co chci. Zeptal jsem se "KDE JE RUDA" (jméno se může lišit). Dozvěděl jsem se, že by měl přijít v 16:00. Počkal jsem tedy do té doby a pak se opět zeptal "KDE JE RUDA" a "CHOD KU STOLU". U stolu seděl Ruda a ptal se, zda-li to mám. Odpověděl jsem "HEJ" a řekl si odpovídající cenu (za počítač např. 2000 marek). Sebral jsem obálku s penězi (ZOBER OBALKU), otevřel ji (OTVOR OBALKU) a strčil si marky do kapsy.

 

Vydal jsem se k Malým Františkánům, kde jsem potkal Frenkiho (POCKAJ, KDE JE FRENKI, HEJ) a vyměnil své marky za bony (asi 5.8 bonů za marku). Ty jsem opět prodal v Tuzexu a se získanými penězi šel na autobusovou stanici, kde jsem počkal na autobus (POCKAJ) a jakmile přijel, tak jsem k němu přišel (CHOD K AUTOBUSU), nastoupil (NASTUP DO AUTOBUSU) a vyměnil pár dolarů (DOLARY) za koruny při kurzu 1:25. Takto jsem vyměnil většinu svých korun. Zpět k Malým Františkánům, kde jsem potkal Beka (KDE JE BEKO, HEJ) a vyměnil své dolary za bony (asi 14.3 bonů za dolar). K dokončení hry bylo nutné se zabít.

 

Dobrovolné:

 

Na zastávce jsem počkal a nastoupil do tramvaje (VOJDI DO ELETRICKY). Zůstal jsem tak dlouho (ZOSTAN), dokud jsem nedojel na konečnou zastávku v Rači a tam jsem vystoupil (VYSTUP). Přistoupil jsem k Mercedesu (CHOD K AUTU) a počkal na půlnoc. Poté jsem kamenem rozbil sklo (ROZBIJ SKLO), otevřel dveře auta (OTVOR) a ukradl vše, co se mi dostalo pod ruku (PRES; ZOBER GITARY, ZOBER SYNTAK, ZOBER VIDEO, ZOBER POCITAC).

 

Z mostu jsem skočil do vody a sebral škatuli (ZOBER SKATULA). Otevřel jsem ji a sebral peníze (PRESKUMAJ SKATULA).

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 12. 3. 2019 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist