English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Bony a klid po slovensky 2 - návod

Vstal jsem, oblékl jsem se (OBLEKNI), uklidil jsem pokoj (UPRATAJ) a hledal zápisník (HLADAJ ZAPISNIK), dokud jsem ho nenašel. Zápisník ale bohužel vzal vítr a vynesl ho oknem ven na ulici. Odešel jsem tedy z pokoje (CHOD VON) a na recepci jsem si vyzvedl list (NEMAM TU LIST, PROSIM LIST, ZOBER LIST) a přečetl si ho (CITAJ LIST) - nic podstatného v něm ale nebylo. Vyšel jsem ven a v ulici za rohem sebral zápisník (ZOBER ZAPISNIK). Přečetl jsem si svoje poznámky (CITAJ ZAPISNIK) a zjistil pár stop.

 

V zápisníku byla poznámka "Dnes 12:00", a tak jsem se vydal do Snack baru vedle odděleni VB a počkal (POCKAJ) do 11:30. Čas jsem kontroloval na svých hodinkách (CAS). Poté jsem přistoupil k baru (CHOD BAR) a zeptal se na jméno ze zápisníku (KDE JE JANO) - jelikož bylo přesně 12 hodin, tak mi barman odpověděl, že sedí u stolu.

 

Šel jsem tedy ke stolu (CHOD STOL), pozdravil (AHOJ) a sedl si k němu (SADNI). Jano se mě zeptal, zda-li chci měnit koruny za bony, a tak jsem řekl "HEJ". Řekl jsem si o 2000 bonů. Miro mi nabídl výměnný kurz, tak jsem řekl "HEJ" a dal mu koruny (DAJ PRACHY). Příště prý zase ve 14:00.

 

Vydal jsem se na zastávku MHD poblíž dalšího Snack baru a počkal (CAKAJ). Jakmile něco přijelo, nastoupil jsem (VOJDI DO MHD) a na další zastávce zase vystoupil (VYSTUP). V nedalekém Snack baru jsem pak prodával bony (BONY). Vyhýbal jsem se chlápkovi v zeleném, který byl z VB. Když ke mě přišel někdo jiný a zeptal se na bony, odpověděl jsem "HEJ" a řekl za kolik (např. "4.5"). Pokud souhlasil, zeptal jsem se "KOLKO" a "DAJ BONY".

 

Jakmile obchod zavřel, zamířil jsem ke Snacku před Jednotou, kde jsem počkal na číšníka (POCKAT), objednal si jídlo (PROSIM JEDLO) a najedl se (ZOBER JEDLO, JEDZ JEDLO). Vrátil jsem se na hotel, vzal si vzal klíč a přenocoval ve svém pokoji (PROSIM KLUC, 13, ZOBER KLUC, CHOD DO IZBY, SPI; ráno OBLEKNI, CHOD VON).

 

Ráno jsem zkontroloval svůj inventář (I) a stav (STAV) a šel prodat další bony (cílem je mít minimálně 12 tisíc korun). Jakmile jsem je měl, šel jsem zpět do hotelu pozvat recepční na rande (POCKAT, MARA, NEMAS CAS) v 19:00 u kina. Šel jsem před kino a počkal. V 19:00 jsem ještě jednou počkal (POCKAT), čekáš dlouho - "NIE", kam půjdeme - "POD KU MA", nechce pěšky - zavolal jsem "TAXI", "NASTUP DO TAXI", "DAJ PRACHY", "VYSTUP". Mara přijde později, šel jsem tedy do hotelu k recepci, "PROSIM KLUC", "13", "ZOBER KLUC", "CHOD DO IZBY", "POCKAT", "VYZL" oblečení, "POCKAT", "POCKAT", "ZHASNI", "CHOD DO POSTELE", "ZOBER LIST", "CITAJ LIST" - nějaký papaláš chce video (jméno i věc se mohou lišit, ale postup je stejný), dones mu ho zítra v 15:00 do Domu kultury.

 

Oblékl jsem se (OBLEKNI), odešel z pokoje (CHOD VON). Vydal jsem se do restaurace Slovan, kde jsem se počkal (POCKAJ), recepčnímu jsem řekl, že hledám Fera (KDE JE FERO). Toho jsem pozdravil (NAZDAR) a řekl mu, že sháním video (či jinou věc). Fero to naštěstí měl a nechal mi to za 12 tisíc korun poslat na hotel. Šel jsem se ještě najíst a pak se vrátil na svůj pokoj a předmět sebral. Rovnou jsem tu i zůstal a přespal do dalšího dne (SPI).

 

Vydal jsem se do vestibulu Domu kultury a počkal na 15:00 (POCKAJ). Přišla ke mě šatnářka a ptala se, co chci. Zeptal jsem se "KDE JE PAPALAS" (jméno se může lišit) a jakmile mi ukázala správný stůl, šel jsem k němu (CHOD KU STOLU). U stolu seděl papaláš a ptal se, zda-li to mám. Odpověděl jsem "HEJ" a řekl si odpovídající cenu (např. 2000). Sebral jsem obálku s penězi (ZOBER OBALKU), otevřel ji (OTVOR OBALKU) a strčil si marky do kapsy.

 

Šel jsem do Snacku před Jednotou a ptal se na dalšího známého (KDE JE DODO). Potvrdil jsem mu, že chci měnit marky (HEJ) a za svých 2001 marek jsem dostal přes 11000 bonů (asi 5.8 bonů za marku). Ty jsem opět prodal na známém místě a se získanými korunami šel na autobusovou zastávku Handlová, směr z Prievidze a vyčkával (POCKAT) dokud nepřijel zahraniční autobus. Jakmile přijel, tak jsem do něj nastoupil (CHOD K AUTOBUSU, NASTUP DO AUTOBUSU) a vyměnil co nejvíce dolarů (DOLARY) za koruny.

 

Dolary jsem opět ve Snacku před Jednotou vyměnil za bony (asi 14.3 bonů za dolar) se svým známým (KDE JE ILKO; HEJ). K dokončení hry bylo nutné se zabít, třeba na oddělení VB.

 

Dobrovolné:

 

Z mostu jsem skočil do vody a sebral škatuli (VEZMI SKATULI - ne vždy se povede). Otevřel jsem ji a sebral peníze (PRESKUMAJ SKATULI). Pro tuto akci je dobré být v dobré fyzické kondici (kontrola přes STAV, odpočívá se přes CAKAJ).

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 24. 11. 2019 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist