English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Crazy Cars 2 - návod

Se svým vozem značky FERRARI projíždíte přes několik států USA, policie je vám neustále v patách. Na silnici vám staví zátarasy. Váš vůz má jednu silnou zbraň, tou je jeho rychlost až 320 mil za hodinu. Navíc je vybaven radarem, který vám signalizuje blízkost policejního vozu a dále navigačním počítačem, který vám ukazuje, po jakých silnicích jedete a kde budou odbočky.

 

O zabloudění nebude nouze, protože na vaší trase je spousta odboček, které nevedou k cíli. Celkem vás čekají čtyři etapy. První je z města Montrose v Coloradu do Denveru ve státě Colorado. Druhá je z Denveru do Cortez v Coloradu. Třetí je z Cortez do Phoenixu v Arizoně a čtvrtá je z Phoenixu do Las Cruces ve státě New Mexico.

 

Během jízdy máte možnost sledovat v horní části obrazovky několik důležitých údajů. Zcela vlevo to je otáčkoměr a pod ním digitální ukazatel rychlosti. Vedle něj je písmeny L a H rozlišen nižší a vyšší převodový stupeň. Na nižší se dá jet do 163 mil za hodinu. Rychlostí páku (řazení) ovládáte klávesou CAPS SHIFT spolu s klávesami pro směr nahoru (Q) nebo dolů (A). Klávesy Q a A samotné řídí regulaci plynu vašeho FERRARI. Směr jízdy se řídí klávesami C a V.

 

Uprostřed je ukazatel skóre a bodová prémie, kterou obdržíte za splnění úkolu. Ta se neustále s ubíhajícím časem zmenšuje. Zcela vpravo je pak nahoře radar ukazující malým trojúhelníčkem blízkost a směr (špičkou), kde je policejní vůz. Tedy před vámi nebo za vámi. Pod ním je pak sdružený ukazatel času, který signalizuje, kolik vám zbývá na dojetí do cíle.

 

Časový údaj se co pár sekund střídá s údajem, který vám říká, po jaké silnici jedete. Na začátku první etapy je to silnice č. 050. Přiblíží-li se váš vůz k odbočce, navigační počítač vám s předstihem pohyblivou šipkou ukáže směr odbočky a číslo této silnici. Jízda vozem je klasická, silnice klesá i stoupá, krajina se mění, horizont se posouvá. Vaše FERRARI je schopno provést i docela pěkné hodiny. Co se týče policejního vozu, musíte ho vymanévrovat.

 

Policejní vůz se dá předjet, ale po vaší první srážce s překážkou vás opět dostihne. Podaří-li se mu zablokovat vám cestu a vy jej v rychlosti nepředjedete, jste zatčeni a hra pro vás končí. Musíte si najít způsob a rychlosti, které budou pro váš útěk před policejním vozem nejideálnější.

 

Pro méně zdatné prozradím trasy, jak dojet do cíle několika etap.

 

1. Začínáte na silnici 050, minete odbočku vpravo 285, minete odbočku vlevo 285, minete 2x odbočku vpravo a končíte na silnici 025.

 

2. Začínáte na silnici 070, potom odbočte vlevo, vlevo, vpravo, vpravo, vlevo, vlevo a končíte na silnici 666.

 

3. Po startu na silnici 160 odbočte nejdříve vpravo, vpravo, vlevo, vlevo, vpravo, vpravo, vlevo, vlevo, vlevo. Jedete po silnicích 160, 089, 040, 089.

 

4. Střídáte vlevo, vpravo, vlevo, vpravo, vlevo, vlevo, poté 3x vpravo a jste v cíli celé cesty.

 

Teď se ještě nenechat chytit policisty a je to.

 

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 27. 5. 2012 | Zdroj: Info 17a | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist