English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Cyclone - návod

Další hra, kterou vytáhneme z šeré historie našeho osmibitového miláčka, bude hra Cyclone. Táhne jí sice už téměř na druhý křížek, ale autor by si s ní rozhodně ostudu neudělal ani dnes. Jste pilotem vrtulníku a vaším úkolem je je hledat pět přepravních beden, které jsou rozmístěny (poschovávány) na ostrovech. Aby to nebylo tak jednoduché, odehrává se celá hra někde, kde zuří cyklon, tomu se musíte vyhýbat, jinak můžete přijít o helikoptéru.

 

OVLÁDÁNÍ
Když po nahrání hry stisknete klávesu 1, u které je nápis Information, objeví se obrázek s informacemi a na něm se dozvíte asi toto:

 

Ovládání klávesami
1 - nahoru
Q - dolů
O - doleva
P - doprava
X - dopředu
M - mapa
N - změna pohledu

 

Indikátory na mapě
H - pozice helikoptéry
Obrázek cyklonu - poloha cyklonu
Šipka - opouštíte oblast mapy

 

Dále zde uvidíte obrázek přepravní bedny a nápis "shromážděte pět přepravek a vraťte se na základnu", pod ním se nachází obrázek človíčka a nápis "zachraňte trosečníky za body navíc".

 

PŘÍSTROJOVÝ PANEL
Výškoměr (A), rychloměr (S), palivoměr (F) a ukazatel zbývajícího času (T). Pod tím je kompas, který ukazuje směr letu, pod ním pak informace o tom, jaký pohled máte zvolen (severní nebo jižní - volí se klávesou N), vlevo od kompasu jsou tři vrtulníčky (vaše životy). Dále můžete vidět nápis Beware aircraft, který bliká vždy, když hrozí nebezpečí srážky s letadlem. Následuje ukazatel skóre. Úplně dole je pět přepravních beden, jak je nalézáte a sbíráte, tmavnou, vpravo je pak asi nejdůležitější přístroj, ukazatel síly větru, pokud jeho sloupec vystoupí až k nápisu DANGER, který se rozbliká, jste ve velkém nebezpečí a vrtulník vás přestává poslouchat.

 

JAK HRÁT - TIPY A TRIKY
Na začátku se objeví obrázek ostrova a na něm je helikoptéra na přistávací ploše, můžete hned startovat, ale počkejte, až se doplní palivová nádrž, jinak moc daleko nedoletíte. Zatím si prohlédněte mapu a zjistěte, kde se nalézá cyklon, tam samozřejmě nelétejte. Pokud cyklon zrovna neřádí nad základnou a máte plnou palivovou nádrž, startujte.

 

Když dorazíte k nějakému ostrovu, důkladně jej prozkoumejte a to z obou pohledů, přepravky totiž mohou být z jednoho pohledu neviditelné. Pokud nějakou najdete naleťte nad ni tak, aby byla přímo uprostřed vašeho stínu, objeví se lano a opatrně klesejte, jakmile se lano dotkne přepravky, začne se zvedat. Stejným způsobem můžete nakládat i ty roztomilé lidičky, co na vás zdola mávají. Jsou za to body navíc, ale zdržuje to.

 

Když budete chtít doplnit palivo, nemusíte se vracet na základnu, přistávací plošiny se vyskytují i na jiných ostrovech, jedná se o jasně bílé čtverce. Přistávejte tak, že budete klesat těsně nad plochu (nebude vidět stín) a potom se velmi opatrně spouštějte níž, jakmile vrtulník dosedne, zpomalí se vrtule a začne se doplňovat palivo. Přistát můžete i jinde, když se bude blížit cyklon, ale není to moc dobré řešení, protože palivo ubývá i když "sedíte" na zemi.

 

Když se k vám přiblíží cyklon a síla větru dosáhne nebezpečné velikosti, snažte se před cyklonem uletět. Podívejte se na mapu, kde je, a leťte opačným směrem. Vrtulník vám přitom bude různě zlobit, ale při troše štěstí se to dá vyřešit.
Když se objeví signál Beware aircraft, je nejlepší okamžitě změnit výšku letu.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 5. 10. 2003 | Zdroj: ZX-magazín 3/93 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist