English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dizzy 1 - Ultimate Cartoon Adventure - návod

Po spuštění hry se nacházíte v úvodní obrazovce s kotlem. Jděte doprava a v následující obrazovce seberte pochodeň (BURNING TORCH). Vraťte se na start, postavte se ke kotli a zapalte pod ním. Vydejte se do obrazovky s propastí (dvakrát doprava) a seberte prázdnou zkumavku (EMPTY POTION BOTTLE). Pokud spadnete do propasti, musíte hrát hru znova od začátku!!! Položte zkumavku v úvodní obrazovce na kotel a pokračujte doleva. Cestou seberte špinavou olejničku (MUCKY GREASE GUN), kterou uveďte do provozu báňský vozík. Vydejte se na dno šachty a vezměte pláštěnku (PLASTIC RAINCOAT). Vyjděte ven a zničte kapky padající z mraku (vlevo), cestou narazíte na otrávené zrní (FREE ACME BIRD SEED), kterým můžete likvidovat dotírající ptáky. Položte pláštěnku a jděte na Křišťálovou horu (vlevo). Seberte páčidlo (STRONG CROWBAR), které použijte na vchod do podzemí v obrazovce s mrakem. Vezměte si pláštěnku a vejděte do podzemního tunelu, zničte kapky a vyneste ven pláštěnku a stroužek česneku (CLOVE OF GARLIC). S česnekem jděte do šachty a zabijte upíry (červené ptáky) a seberte zbraň proti duchům (GHOST HUNTERS LASER). Tou zničíte ducha, který se nachází v dolní části šachty. Vraťte se se pro česnek, protože v následující místnosti za duchem na vás čeká další upír. (Mimochodem se zde také nachází hornická přilba (MINERS HARD HAT), kterou můžete likvidovat ze stromu padající jablka. V cestě však stojí pavouk, kterého přemůžete za pomocí spreje (CAN OF INSECTICIDE), který se nachází na hřbitově, kam se dostaneme za chvíli.)

 

Skočte o obrazovku níž a na druhé straně mizícího mostu seberte měšec zlata (PURSE OF GOLD). Vylezte ze šachty na povrch a vydejte se doprava přes propast, až dorazíte do místnosti s vědrem a chatrčí na stromě. Vhoďte do něj měšec a vědro se dá do pohybu. Skočte na střechu domku a z ní vyskočte do vzduchu. Z nebe spadne mrak (CLOUDS SILVER LINE), který hoďte do kotle v úvodní obrazovce. Tento mrak jde obtížně sebrat, musíte to provést za letu, když se sklouznete ze střechy chatrče. V důlní šachtě seberte klíč (GRAVEYARD KEY), kterým si otevřete hřbitovní bránu (obrazovka za vědrem). Teď se vydejte opačným směr až na vrchol Křišťálové hory, kde vezměte smaragdové oko (GLEAMING EMERALD). Použijte ho na hřbitově na žlutý hrob, pod kterým není zemina. Uvolní se tak průchod do podzemí, ale prozatím je zasypaný kamením. Jděte zpátky a vyskákejte na vrchol vysokého stromu (obrazovka vlevo od vědra), kde seberte rýč (GARDEN´S SPADE). Skočte doleva a vedle stromu s pavoukem se prokopejte do podzemí. Uvnitř (dvě obrazovky vpravo) seberte štípačky (RUSTY BOLD CUTTER). Ven se můžete dostat buď přes studnu (obrazovka, kde kape červená voda a je zde fialová houba; je to místo, kde ze stropu občas vyroste krápník) nebo si lopatkou (MUSHROOM TROWEL) posuňte houbu trochu doprava a vyskočte stejnou cestou, kudy jste sem přišli.

 

Vzhůru do důlní šachty, kde zamiřte doleva, až přijdete k loďce. Řetěz přestřihněte štípačkami a přejeďte na druhou stranu jezera, kde najdete paruku (LEPRECHAUNS WIG), kterou hoďte do kotle. Nyní navštívíme Křišťálové horu, kde vezmeme zmrazovač (BOTTLE OF DRY ICE), pomocí kterého zmrazíme vodopád v jeskyni, do které jsme se prokopali rýčem. Skrz vodopád se dostaneme do labyrintu, kde se nachází rezavý krumpáč (RUSTY OLD PICK), kterým prokopejte zával v podzemí pod žlutým hrobem. Na konci jeskyně seberte zdobenou dýku (JEWELLED DAGGER). Dýku prozatím odložte na hřbitově a vezměte upíří pírko (VAMPIRE DUX FEATHER) u hradního příkopu se žralokem (vpravo na konci hřbitova), další přísadu do kotle. Vraťte se do důlní šachty a v ní jděte dolů a potom dvakrát doprava. Hupsněte na fialový trám a udělejte salto na místě, čímž uvolníte most. V další místnosti vezměte olejničku (CAN OF 3 in 1 OIL), namažte s ní zrezivělý rumpál, kterým se sklápí padací most (obrazovka za hřbitovem, kde bylo pírko). Uvnitř hradu si dejte pozor na upíra a z následující místnosti vezměte poslední přísadu do kotle - obrův nápoj (FLASK OF TROLL BREW). Lektvar je teď hotov a zkumavka přestane skákat, zatím ji však neberte.

 

Opět se vydejte do hradu, tentokrát do horního patra, kde se nalézá prasklé srdce (BROKEN HEART). To umístěte na hrob s modrou sochou modlící se ženy, čímž se otevře nedaleký poklop. Uvnitř se nachází ostrý diamant (SHARP DIAMOND), kterým rozříznete skleněnou podlahu na Křišťálové hoře. Vezměte si sebou dýku (zůstala na hřbitově), skočte dolů a v další obrazovce odřízněte loďku.  Na konci ledové jeskyně seberte ochranný amulet (PROTECTIVE AMULET). Vraťte se zpátky do hradu k Zaksovi (obrazovka naproti místnosti, kde bylo prasklé srdce) a amuletem zničte jeho střely. Pak už na něj stačí použít zkumavku s lektvarem (FULL POTION BOTTLE), čímž "milého" Zakse úplně odrovnáte. Lektvar musíte použít z bezpečné vzdálenosti, jinak vás Zaks zabije!!!

 

Existuje ještě jeden (mnohem kratší) způsob, jak hru dohrát. Místo toho, abyste zmrazovač použili na vodopád, hoďte jej do vody v místnosti, kde byla paruka (důlní šachta vlevo). Voda zmrzne a vy se tak vytvořenou cestu dostanete až k amuletu. Teď už stačí získat olejničku, poslední dvě přísady (pírko, nápoj) a můžete se vydat za Zaksem.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 2. 11. 2001 | Zdroj: BIT 12/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist