English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dizzy 7 - Crystal Kingdom Dizzy (2017) - návod

Hra Crystal Kingdom Dizzy je rozdělena do čtyř částí. Po úspěšném dokončení obdržíme heslo do další části hry. Ve hře naleznete různé pochutiny, jimiž si doplníte energii.

 

1. ČÁST - BEZ HESLA
Jděte do domečku k Daisy a vlezte dovnitř oknem. Uvnitř seberete bič (WHIP). Vlevo vyskáčete přes mráčky pro šroubovák (SCREWDRIVER) a po cestě zpět seberete zlatou minci (GOLD COIN) z mráčku. Minci hoďte do studny. Denzilovi doneste šroubovák a obdržíte klíč (SPANNER). Nyní vyskákejte co nejvíce nahoru a použijte bič. Dostanete se do domku Dylana a získáte od něj noviny (NEWSPAPER). Teď úplně vpravo dole opravte generátor, který vyrábí elektřinu. Jděte k Doře, které už funguje trouba a dostanete od ní pohádkový dort (FAIRY CAKE). Ten přineste hladovému slonovi CJ a získáte deštník (UMBRELLA). S ním pak projdete vodopádem a úplně vzadu v jeskyni naleznete diamant (DIAMOND). Ten hodíte do studny. Objeví se duch, který vzbudí dědu. Zajděte k Denzilovi pro opravené brýle (GLASSES). Jděte k dědovi Dizzymu a dejte mu brýle a noviny. Dozvíte se informace o ztraceném pokladu.

 

2. ČÁST - C9A8A535AA45
Od obchodníka si vezměte konzervu s tuňákem (CAN OF TUNAFISH). Na mole hoďte plechovku do moře a na delfínovi se přesuňte na pirátskou loď, kde si promluvte s kapitánem. Po stožáru vyšplhejte pro lepící pásku (SOME STICKY TAPE). Přeskočte na prostřední stožár a z koše vezměte lepidlo (SOME BLU-TAK). Ze třetího stožáru seberte kormidlo (STEERING WHEEL). Kormidlo pak přilepte na místo vpravo od kapitána. Vpravo seberte pilku (SAW) a vyrazte do podpalubí. V levé části vezměte dřevěné prkno (PLANK OF WOOD) a v pravé části opravíte díru v lodi. Nahoře seberte jehlu s nití (NEEDLE & THREAD) a úplně vlevo nahoře plátno (LARGE SHEET). Po cestě z podpalubí vezměte nůžky (SCISSORS). Na prostředním stožáru přestřihněte jistící lanka a spusťte plachtu. Teď zalátejte díru v plachtě pomocí plátna a jehly. Vraťte se na souš k obchodníkovi a pak vylezte oknem na střechu. Vyskákejte po plošinkách ke spícímu Dozymu a pomocí nůžek mu ustřihněte lůžko. Získáte vlajku (BLUE PETER FLAG). Na lodi vztyčte vlajku na prostředním stožáru a jděte za kapitánem. Získáte erb (BLUE PETER BADGE), který vyměňte s obchodníkem za dalekohled (TELESCOPE) a mapu (NAUTICAL MAP). Kapitánovi dejte mapu, vylezte do koše na stožáru, podívejte se dalekohledem a vzhůru na ostrov.

 

3. ČÁST - C8AAC06554F3
Vezměte svítilnu (TORCH) a vyskákejte po plošinkách nahoru a seberte ploutve (FLIPPERS). Na molu seberte bednu (LARGE WOODEN BOX) a použijte ji u větší bedny. Ze střechy seberte kyslíkovou bombu (OXYGEN TANK). Skočte do moře a doplavte k jeskyni. Odložte ploutve, kyslíkovou bombu a vydejte se nahoru pro krumpáč (PICKAGE) a v levé části pro olejničku (EMPTY OIL CAN). Odložte krumpáč a svítilnu, nasaďte ploutve a kyslíkovou bombu a vyplavte na molo. Odložte olejničku a potopte se zpět pro krumpáč. Na souši prorazte trubku s uzávěrem a krumpáč odložte. Olejničku naplňte kapajícím olejem a dojděte k výtahu, který namažte. Tlačítkem ho pošlete dolů, odložte olejničku a pak seberte krumpáč. Doplavte k jeskyni a odložte ploutve a kyslíkovou bombu, seberte svítilnu. Pošlete tlačítkem výtah ze střední polohy dolů. Dole promluvte s trosečníkem a rozbijte stěnu vlevo. Získáte korunu (CROWN OF ZEFFAR), pohár (WOODEN CHALICE) a meč (SWORD OF JUSTICE). Poklad naskládejte na výtah a pošlete tam i trosečníka. Tlačítkem pošlete výtah výše. Jděte výš, seberte špendlík (PIN) a tlačítkem pošlete výtah na povrch. Odložte svítilnu, nasaďte ploutve, kyslíkovou bombu a vyplavte. Na molu vše odložte a jděte k výtahu. Promluvte s trosečníkem, získáte náplast (PLASTER). Seberte poklad a vše odneste na molo. Nafukovací člun zalepte náplastí a kyslíkovou bombou nafoukněte. Pak do něj naskládejte poklad. Seberte špendlík, vlezte do člunu a propíchněte ho. Člun vás doveze do království.

 

4. ČÁST - CFACC0352C4A
Promluvte si s mužem, který po vás chce krystal. Máte 3 minuty na to, abyste muži krystal (CRYSTAL) z bludiště přinesli. Za krystal dostanete padák (PARACHUTE) a otevře se vám cesta ke katapultu. Poklad naskládejte do katapultu a vystřelte se přes zeď. Části pokladu se rozletí po království a vy je musíte posbírat. Nahoře v ledovém paláci seberte led (BLOCK OF ICE) a pak solničku (SALT SHAKER). Led hoďte do jezírka a vezměte pohár. Korunu získáte tak, že solničkou posypete zamrzlý led. Odložte solničku a pohár. Nyní skočíte vpravo nahoře padákem a z mráčku seberete meč. Na zemi odložte padák, pak seberte pohár a vydejte se do oltáře s mnichem. Ten vám prozradí, že musíte poklad položit na srávné místa. Ledový palác a království je zachráněno.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 5. 2017 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist