English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dizzy - Extended Edition 2021 - návod

Nejprve si popíšeme předměty, které slouží k eliminaci dotěrných protivníků. Nejlepší je si nejprve vyčistit cestu, než budete řešit další adventurní problémy. Navíc, pokud chcete dosáhnout maximálního skóre (114 tisíc bodů), budete muset zničit každý krápník, jablko, dešťovou kapku atd.

 

  • otrávené zrní (FREE ACME BIRD SEED) – bílé a bleděmodré ptactvo
  • stroužek česneku (CLOVE OF GARLIC) – netopýří (červené ptactvo)
  • pláštěnka (PLASTIC RAINCOAT) – dešťové kapky
  • hornická přilba (MINERS HARD HAT) – jablka, bílé i červené krápníky
  • sprej s insekticidem (CAN OF INSECTICIDE) – pavouky

 

V obrazovce vpravo od startu seberte hořící pochodeň (BURNING TORCH), kterou zapalte ohniště pod kotlem. Na propadajícím se mostě seberte láhev na lektvar (EMPTY POTION BOTTLE), kterou položte na kotel. Ve vesnici vlevo seberte umaštěnou pistoli (MUCKY GREASE GUN), kterou použijte na červený důlní vozík, uvolní se vám tak cesta do dolu. V dole seberte klíč (GRAVEYARD KEY), který vám otevře cestu na hřbitov. Uvnitř dolu seberte laser (GHOST HUNTER LASER), kterým eliminujete ducha v důlní šachtě o obrazovku níže. Poté dojděte na kraj fialové plošiny, kde vyskočte. Tím dojde k uvolnění horní fialové plošiny, čímž můžete sebrat olejničku (CAN OF 3 IN 1 OIL), kterou promažte padací most vedoucí do hradu.

 

V nejspodnější části dolu vezměte měšec se zlatem (PURSE OF GOLD), který použijte v obrazovce vlevo od vchodu na hřbitov. Plošina se dá do pohybu a vy můžete vyskočit na střechu chatrče, odtud do obrazovky výše, kde spadne z nebe mrak (CLOUDS SILVER LINE), první přísada do kotle. Druhou přísadou je pírko z vampýra (VAMPIRE DUX FEATHER), které se nachází u vstupu do hradu. Na vrcholku křišťálové hory se nachází třpytivý smaragd (GLEAMING EMERALD), který použijte na žlutý náhrobek na hřbitově. Na křišťálové hoře se dále nachází páčidlo (STRONG CROWBAR), kterým otevřete pod úpatím hory poklop do podzemí, kde se nachází česnek (CLOVE OF GARLIC).

 

Za vodopádem na vrcholu vysokého stromu získáte rýč (GARDENERS SPADE), kterým se prokopete do podzemí vlevo pod pavoukem. V podzemí si za pomocí lopatky (MUSHROOM TROWEL) posuňte zelenou houbu, abyste si připravili únikovou cestu. Dále zde seberte rezavé štípačky (RUSTY BOLT CUTTERS), s těmi se vydejte do dolu a dále vlevo pod křišťálovou horu. Štípačky použijte na masivní řetěz, čímž se uvolní plošina, která vás doveze ke skřítkově paruce (LEPRECHAUNS WIG), třetí přísadě do kotle. Nahoře uvnitř hradu seberte zlomené srdce (BROKEN HEART), které použijte na modrý náhrobek na hřbitově. Otevře se poklop do dalšího podzemí, kde se nachází ostrý diamant (SHARP DIAMOND), kterým rozřízněte podlahu na křišťálové hoře, kde se nachází modrá plošina.

 

Uvnitř hradu vezměte magnet ve tvaru podkovy (HORSESHOE MAGNET). S magnetem se vyjdete do dolu na fialovou plošinu, kde ho položte. Plošina vás vyveze zase nahoru, kde vezměte klíč od zadních dveří (BACKDOOR KEY). V obrazovce výše můžete začít využívat jednosměrný teleport, který vás přesune na hřbitov. Klíčem odemkněte dveře ve východní části hradu. Vraťte k vyvýšené chatrči, kde seberte botanickou knihu (BOTANICAL BOOK), kterou použijte na velký dub za hradem. Získáte tak zralý žalud (RIPE ACCORN), poslední přísadu do lektvaru (FULL POTION BOTTLE). Z mraku nedaleko místa, kde jste sebrali rýč, popadněte ocelové kolo (STEEL WHEEL), kterým opravíte důlní vozík v obrazovce za fialovou plošinou.

 

Na křišťálové hoře seberte zmrazovač (BOTTLE OF DRY ICE), kterým zmrazíte vodopád, čímž si uvolníte cestu do labyrintu. Zde postupně procházejte všechny slepé konce, až si uvolníte cestu pro rezavý krumpáč (RUSTY OLD PICK). Krumpáčem uvolněte zával pod žlutým náhrobkem, získáte tak Lokiho masku (LOKI MASK). S tou se vydejte do dolu, přes fialovou plošinu, opravený důlní vozík, až ke šprýmaři, který vám uvolní plošiny v dalším malém labyrintu. Zde seberte dýku vykládanou drahokamy (JEWELLED DAGGER), kterou uvolníte červenou plošinu uvnitř křišťálové hory. Zde seberte mramorový kříž (MARBLE CROSS), kterým zničíte ducha v obrazovce pod velkým dubem. V hradním sklepení vezměte žárovku (GLASS UV-LAMP).

 

S tou se vydejte do šprýmařova labyrintu, kde postupně projděte jeho slepé konce v pořadí karet s nejnižší hodnotou, tedy trojka, sedma, srdce, piky. Žárovku umístěte na červený špagát u žlutého stromu, tím si uvolníte mosazný klíč (BRASS KEY). Sekerou na led (HEAVY ICE AXE), co se nachází v obrazovce s jednosměrným teleportem, rozbijte krápník na křišťálové hoře. V obrazovce za šprýmařovým labyrintem naberte do prázdné láhve (EMPTY TROLL FLASK) vodu z horkého pramene. Tou rozpustíte kostku ledu na křišťálové hoře, ve které je zamrzlý druhý klíč (COLD NORTH KEY). Oběma klíči odemkněte cely s Čukem a Gegem v hradním sklepení. Získáte ochranný amulet (PROTECTIVE AMULET), kterým odrazíte střely čaroděje Zakse. Nakonec na čaroděje použijte připravený lektvar.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 3. 2021 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist